![]() |
|
![]() |
![]() |
Стан здоров’я українців не може не викликати стурбованості. Тривалість життя в нашій країні є однією з найнижчих у Європі, в середньому на 10 років менше, ніж у Європейському Союзі. Цілком очевидно, що влада вирішила ґрунтовно зайнятися реформуванням охорони здоров’я.
Особливу увагу буде приділено забезпеченню здоров’я матері і дитини, адже без створення умов для виправлення демографічної ситуації говорити про перспективи країни буде важко. Сьогодні у нас досить високі допомоги на народження дитини, однак забезпечення здоров’я немовлят поки що залишається на невисокому рівні.
Показово, що в Україні вже тривалий час діють різні міжнародні організації, які приділяють увагу забезпеченню ефективної медичної допомоги для малят. Серед них – Всесвітня організація охорони здоров’я, ЮНІСЕФ та інші міжнародні організації, Агенція США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development, USAID), а також українськошвейцарський проект «Перинатальне здоров’я». Відзначимо, що вони передають безцінний досвід щодо створення системи перинатальних центрів, апробованої в багатьох цивілізованих країнах.
Не залишаються осторонь і генерали українського бізнесу, які усвідомлюють ступінь соціальної відповідальності та необхідність реформування вітчизняної охорони здоров’я. Віктор Янукович під час засідання ради національних та іноземних інвесторів закликав їх ефективніше вкладати кошти в модернізацію медичної галузі. Глава держави цілком міг би навести приклад мільярдера Віктора Пінчука – організований ним Фонд Пінчука допоміг відкрити в Україні 22 центри «Колиски надії», у яких були врятовані життя понад 8 тисяч немовлят, які народилися з вагою менше кілограма. Фонд Пінчука активно підтримав реалізацію Національного проекту «Нове життя», взявши на себе зобов’язання доустаткувати реанімації для порятунку недоношених немовлят у створюваних перинатальних центрах.
На владному олімпі існує чітке розуміння того факту, що саме організація перинатальних центрів, що оснащені новітньою медичною технікою та мають висококваліфікований медичний персонал, дасть можливість майбутній мамі із найвіддаленішого населеного пункту України вчасно та якісно одержати необхідні консультації і медичну допомогу. Із цією метою розроблено оптимальні маршрути для породіль, яких будуть доставляти до перинатальних центрів виїзні реанімаційноконсультативні бригади, оснащені всім необхідним для допомоги майбутнім мамам.
Як основне завдання національного проекту «Нове життя» визначено подання ефективної та високоякісної медичної допомоги у перинатальний період, що починається за кілька тижнів до пологів і закінчується через кілька тижнів після народження дитини. Це найважливіший період у житті немовляти. Сьогодні в нашій країні дитяча смертність вища за європейські показники у 2,5 рази, і цю ситуацію необхідно виправляти максимально швидко. Можна сказати, що це питання життя та смерті не лише тисяч українців, але й самої нашої держави.
Реалізація Національного проекту «Нове життя» передбачає створення мережі перинатальних центрів III рівня в усіх без винятку регіонах України до 2014 року. Із цією метою в Національній академії післядипломної освіти імені Шупика була створена кафедра медицини плоду, курс інтенсивної терапії в акушерстві. Додаткову підготовку тут будуть на постійній основі одержувати анестезіологи, акушеригінекологи та неонатологи. Віктор Янукович дав зрозуміти, що тримає це питання на особистому контролі та не збирається відступати.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |