![]() |
|
![]() |
![]() |
У Бакші вже й ніхто не пам’ятає, щоби у село приїздила бригада лікарів і проводила тут, на місці, медогляд сільських жителів. Кажуть, що такого не було вже років двадцять. Тому бакшанці дружно пішли на прийом до фахівців центральної районної лікарні.
– Медогляд, який назвали народним, пройде не лише в нашому, а й в усіх районах області. Це ініціатива нашого губернатора Едуарда Леонідовича Матвійчука, – розповідає головний лікар ЦРЛ Сергій Ткаченко. – До того ж це пілотний проект в Україні і впроваджується лише в нашій області. Ініціативу губернатора схвалив Президент України Віктор Янукович. В районі медогляди провадить бригада, до складу якої входять 11 профільних фахівців. Виїзди в села вже розпочались. Розроблено планграфік виїзду медиків. Пацієнтів приймають у приміщеннях сільських лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини, фельдшерськоакушерських та фельдшерських пунктах.
Бригада лікарів побувала вже у Гетьманівці, Йосипівці та Бакші. Наступні виїзди – у Капустянку, Неділкове та Полянецьке. Загалом графік розроблено на кілька місяців, і в кожному населеному пункті медики побувають двічі. Тому не потрібно хвилюватися тим, хто першого разу не потрапив на прийом до лікаря.
– А чи знають сільчани, що до них їдуть люди в білих халатах, – запитую Капустянського сільського голову Сергія Рараговського, куди медики мають приїхати через день.
– Система оповіщення у нас спрацювала добре, – запевняє він. – Заздалегідь розклеєні оголошення, повідомлено працівникам бюджетних установ, пошти, торговельних закладів. Тому в селі добре знають, що прибудуть фахівці ЦРЛ.
У червні тут також працює пересувна флюорографічна установка обласного тубдиспансеру. Побуває вона в усіх 19 населених пунктах. У великих селах працюватиме по два дні. Обстежує пацієнтів досвідчений рентгенлаборант ЦРЛ із 16річним стажем Віктор Будик. Як пояснив фахівець, сучасне обладнання ФГустановки дає можливість одразу діагностувати пацієнта.
Як люди сприймають народний медогляд і чи є належні умови у сільчан для проходження флюорографічного обстеження, поцікавився голова районної державної адміністрації, депутат облради Олег Іспанюк.
– Ми щиро вдячні за піклування про нас, сільських жителів, – відповіла мешканка Бакші Тамара Першина. – У нас дуже багато людей пройшли медогляд і флюорографічне обстеження. Хотілося б, щоби так був організований і медогляд дітей.
При проведенні другого етапу диспансеризації планується виїзд в район вузькопрофільних фахівців Одеської обласної клінічної лікарні. А перший етап, згідно з діагностикою захворювань, покаже, яких саме лікарів потребує район. І заплановано прийом обласних лікарів не тільки в Савранській поліклініці, а й в сільських лікарських амбулаторіях загальної практики сімейної медицини сіл Осички, Полянецьке та Концеба.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |