![]() |
|
![]() |
![]() |
Відкрито здравниці
Цього року уряд поставив перед собою три основні завдання щодо дитячого оздоровлення. За словами Прем’єрміністра Миколи Азарова, перше – це забезпечення якісного відпочинку для максимальної кількості дітей. Друге – концентрація зусиль на оздоровленні соціально вразливих категорій: сиріт, дітей-інвалідів і дітей, що постраждали від катастрофи на ЧАЕС. Третє – 2012 року починається відновлення мережі таборів відпочинку на сучасній основі.
Понад дві тисячі дітей БілгородаДністровського з початком літніх канікул щодня відпочивають у 12 організованих пришкільних таборах із денним перебуванням. За межами райцентру розпочали роботу дитячі санаторії «Сергіївка», «Сперанца», «Золота Нива», «Патрія», «Південькурортсервіс», «Затока», ТОВ «Примор’я», санаторій ім. Сергія Лазо, дитячий оздоровчий табір «Червоні вітрила», а також наметове містечко скаутів «Чорне море» в урочищі Лебедівка, організований громадською організацією «Клуб мандрівників «Вершина». Наразі в дитячому таборі «Чайка» на оздоровленні за рахунок обласного бюджету перебувають 28 білгороддністровських дітей соціально незахищеної категорії.
Курорт Сергіївка здавна славиться як чудове місце лікування та оздоровлення. Тут в унікальних кліматичних і бальнеологічних умовах за літо відпочиває приблизно порівну дітей і дорослих. Близько 90% прибувають до Сергіївки за результатами тендерів соцстраху та чорнобильського фонду. Великий відсоток становлять діти пільгових категорій. Також прибувають із близького зарубіжжя. У ці дні в селищі відпочивають близько шестисот маленьких росіян.
Діти з Росії до закладу санаторного типу «Сергіївка» під керівництвом Лідії Лутенко приїжджають третій рік поспіль. Нині в санаторії розташувалися 150 москвичів молодших вікових категорій.
Влітку 1986 року «Сергіївка» стала першим у селищі табором, що прийняв дітей із чорнобильської зони. Відтоді діти цієї категорії щороку одержували тут лікування та оздоровлення.
Сюди приїжджали школярі з різних регіонів України: Чернігівської, Львівської, Харківської областей, Закарпаття. Причому багато хто з них, що відпочивали за путівками в європейських країнах, відзначали високий рівень комфорту, харчування та природних умов у «Сергіївці».
За останні роки територія санаторію багато в чому змінилася. Тут виріс новий комфортабельний житловий корпус. Численні зелені насадження доповнив рукотворний ландшафтний дизайн, споруджено фонтан. Є повністю обладнані спортивні майданчики, футбольне, баскетбольне, волейбольне, тенісне поля. На море діти рушають катером через Шаболатський лиман. Заклад забезпечує лікувальні курси, що включають грязелікування, масаж, УВЧтерапію, інгаляції, ароматерапію та лікувальну фізкультуру для дітей, що страждають на захворювання органів дихання, серцевосудинних та опорнорухових. За літо в комплексі із загальнозміцнюючими природними чинниками – сонячними, водними та повітряними процедурами – в «Сергіївці» можуть пройти курс лікування й оздоровитися близько півтори тисячі дітей.
– Цього року стали суворішими вимоги щодо організації харчування, – розповідає Лідія Лутенко. – За дитячим харчуванням уважно стежать дієтлікар та дієтсестра. Заборонені продукти ми не допускаємо до вживання. Наприклад, м’ясо дозволено брати тільки в забійному цеху. Ми знайшли таке підприємство на кордоні із сусідньою Миколаївською областю. Телятину та яловичину привозимо звідти й регулярно включаємо до раціону п’ятиразового харчування поряд із курятиною. Двічі на день діти одержують свіжі фрукти: полуниці, черешні, абрикоси.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |