ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
19.06.2012 / Газета: Одесские известия / № 64(4338) / Тираж: 18937

Одеса

Без зайвої мороки

На гарячу лінію заступника голови облради Олексія Гончаренка (7-007-007) звернулися мешканці будинку по вулиці Варненській, одна з парадних якого на шість діб виявилася повністю відключеною від води, хоча була можливість відновити водопостачання більшості квартир уже через добу.

Олексій Гончаренко зі своїми помічниками та юристами зміг оперативно скоординувати дії комунальників і міліції.

У результаті, на підставі законної процедури, у присутності дільничного міліціонера, понятих і працівників ЖЕКу, квартиру, аварія в якій послугувала причиною відключення та господарку якої не вдалося розшукати, було відчинено, й воду, що текла саме тут, перекрили. Після цього, замінивши зіпсований замок, квартиру опечатали. Водопостачання в решті квартир відновлено.

Білгород-Дністровський район

Один із найкращих спогадів

Під час свого першого візиту в Україну, і на Одещину зокрема (про це інформували ЗМІ), Нобелівський лауреат у галузі фізики Герхардт Хофт, професор університету міста Утрехт (Голландія), відвідав Центр культури вина «Шабо», визнаний об’єктом культурної спадщини Європи.

Високий гість разом із дружиною побував у Музейному лабіринті, старовинних погрібах, ознайомився із сучасним виновиробництвом компанії «Шабо», майстрами, які працюють у цехах, продукцією торговельної марки «Shabo».

– Я людина науки, – сказав професор Хофт. – Мені довелося чимало помандрувати світом. І я багато побачив. На карті лишилося зовсім обмаль місць, де б я не бував. За своє життя я бачив так багато справді вражаючих речей, що здивувати мене дуже важко. Але відвідини Центру культури вина «Шабо» стануть одним із найкращих моїх спогадів про Україну, – підкреслив видатний вчений.

Він подякував працівникам компанії за теплий прийом, побажав їм подальших успіхів, залишив теплий запис у Книзі відгуків.

Балта

З власним статутом

Це подільське місто зі славною історією здобуло «малу конституцію».

Затвердження Статуту громади стало помітною подією в житті Балти. Його ухвалення стало наслідком копіткої спільної роботи апарату міськради та депутатського корпусу. Серед основних завдань документа – контроль і взаємодія влади та громади. Попередньо, перед затвердженням статуту, його проект був розміщений на сайті міськради для ознайомлення. Були враховані всі уточнення, зауваження та побажання.

– Ухвалення Статуту територіальної громади міста – це крок до реального міського самоврядування, він дає змогу запроваджувати дієві механізми демократії, – вважає міський голова Сергій Мазур.

Ізмаїл

Ціна питання – 400 тисяч

На черговому пленарному засіданні сесії міської ради було оголошено інформацію про те, що область готова виділити для Ізмаїла ще близько 2,4 мільйона гривень.

Ці гроші мають піти на капітальний ремонт однієї з найпроблемніших вулиць міста – Ватутіна. Але для того, щоб ці гроші гарантовано пішли на реалізацію довгоочікуваного проекту, Ізмаїл повинен виконати єдину умову, а саме – взяти в ньому участь на паях. За словами міського голови Андрія Абрамченка, для цього треба терміново відшукати із власних ресурсів суму 400 тисяч гривень.

Комінтернівський район

Посприяв депутат

На реконструкцію кінотеатру «Екран», який було передано громаді району, з Одеського обласного бюджету буде виділено два мільйони гривень.

Про це повідомила голова ра­йонної ради Тетяна Китайська під час останніх сходів за «Народним бюджетом», проведених у населених пунктах. За сприяння у виділенні коштів Тетяна Сергіївна подякувала кураторові проекту в районі депутату облради Олександрові Пресману.

Татарбунарський район

На «Зоряному Олімпі»

Близько 500 учнів загальноосвітніх шкіл району вийшли на «Зоряний Олімп» великої сцени районного Будинку культури.

Так було визнано їхні досягнення в навчанні, спорті, художній самодіяльності в номінаціях «Зірка Олімпу», «Всебічна обдарованість», «Інтелектуальний та творчий резерв», «Олімпійська надія», «Нове ім'я в науці» та ін.

Вшановували й наставників талановитої молоді – 95 учителів, що перемогли в номінаціях «Лідер освіти», «Серце віддаю дітям».

Грамоти та подарунки вручали переможцям керівники міста й району.

Котовський район

Спільно подбали про харчування

У пришкільному таборі відпочинку в селі Вишневому відпочивають 50 школярів.

У програмі – знайомство з рідним краєм, вікторини, конкурси, пізнавальні ігри. Подбали тут не тільки про дозвілля, а й про повноцінне харчування дітей. За рішенням виконкому Чапаєвської сільської ради (голова Олена Дмитрівна Скуртул) шестеро приватних підприємців передали школі певні кошти. А керівник приватного товариства «Едем» Михайло Дмитрович Скуртул допоміг борошном та м’ясом. Таким чином, продовольчий запас шкільної їдальні поповнюється якісними продуктами, а меню – різноманітними стравами.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. КУЗЬМЕНКО, О. КОЛЄВ, Б. ПОДОЙМЯН, С. ОКОРОКОВА, В. МАМОНТОВ

Зеленогірське жнивує

Частина господарств розпочала збирання врожаю зернових та зернобобових культур. Одними з перших розпочали жнива у районі хлібороби ТОВ ВНФ «Зеленогірське».

За словами керівника господарства Олександра Манзара, жнивний комплекс цілком забезпечений технікою та необхідними паливно­мастильними матеріалами. Досвідчений господарник упевнений, що збирання хліба пройде в стислі терміни, злагоджено. Комбайнові екіпажі вже кілька днів збирають ріпак та ранні зернові, зернобобові культури, під які відведено близько двох тисяч гектарів. Про врожайність говорити рано, адже погода постійно вносить свої корективи. Проте зеленогірці сподіваються на щедрий ужинок.

Юрій Федорчук, власкор «Одеських вістей», Любашівський район

Китайських бізнесменів зацікавив Котовськ

Наше місто відвідали представники Китайської Народної Республіки. Мета візиту – вивчення можливостей інвестування в економіку Котовська.

Бізнесмени Чен та Сун у супроводі секретаря міськради Петра Обертайла та заступника міського голови Наталі Власюк побували в мікрорайоні «Північний». Зарубіжні гості оглянули території колишнього військового містечка, колишнього заводу залізобетонних виробів з метою використання під нові виробничі об’єкти. Зацікавила їх і можливість інвестування в цукровий завод.

Фірма, яку представляли китайці, спеціалізується на будівництві, зокрема і підприємств з переробки відходів, виробництва сонячних батарей тощо. Незабаром китайські партнери отримають всю необхідну документацію для прискорення процесу інвестування в економіку нашого міста.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей»,м. Котовськ

Тандем фермера і фельдшера

Понад чверть століття практично без вихід­них приходить на допомогу людям Новоолек­сандрівський фельдшер Ірина Олек­сандрівна Василиця. Не одну безсонну ніч провела вона біля хворих чи допомагаючи породіллям. Знає історію хвороб кожної сільської родини. Таких кваліфікованих фахівців у районі, як ця симпатична і доброзичлива жінка, не так багато. Вона – фельд­шер вищої категорії.

Щодня десятки пацієнтів приходять до Ірини Олександрівни на прийом. Йдуть з великою довірою, бо вона кваліфіковано поставить діагноз і надасть першу допомогу. Буває цілу ніч просидить біля ліжка тяжкохворого, а вранці знову поспішає на при­йом. До неї за порадою звертаються і вдень, і вночі мешканці Новоолександрівки, навколишніх хуторів Козачого, Новоіванівки та Шевченкового.

Вистачає у сільського медика й проблем. Не­достатність фінансування, відсутність транспорту, сховища для палива... З болем згадує Ірина Олександівна ті часи, коли старе приміщення ФАПу вже не підлягало ремонту. На її щастя та всієї громади медицину у цій окремо взятій сільраді від занедбаного стану врятував місцевий сільгоспвиробник, директор ТОВ «Іскра Юг» Євген Максимович Земляний. П’ять років тому, він, як мовиться, з нуля вибудував нове приміщення фельдшерсько­акушерського пункту витративши на це 180 тисяч гривень. Тут з’явилося деяке обладнання, трішки покращилося медикаментозне забезпечення. Нещодавно фермер встановив нові пластикові вікна і двері. Про чистоту і охайність нової будівлі постійно і ретельно дбає санітарка Ганна Костянтинівна Карабінцева.

І загалом, піклування про земляків, проявлене господарником Євгеном Максимовичем, у поєднанні з професійністю та невтомністю місцевих медпрацівників вселяють надію, що зі здоров’ям у тутешніх мешканців проблем буде менше.

Автор: Георгій НІКОЛАЄВ, Ананьївський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту