ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Стратегія на роки вперед
23.06.2012 / Газета: Одесские известия / № 66(4340) / Тираж: 18937

Невдовзі перед Днем державної служби наш кореспондент зустрівся з головою Одеської облдержадміністрації Едуардом Леонідовичем Матвійчуком і попрохав його відповісти на декілька запитань.

– Вісім тисяч добрих справ. Такі завдання «Народного бюджету­-2012». Звучить вражаюче, але наші вимогливі читачі, звісно ж, хочуть конкретики, ясних та зрозумілих цифр. Якщо не заперечуєте, із цього й почнемо.

– В основу «Народного бюджету» покладено діалог між владою та людьми, діалог, покликаний ліквідувати ту прірву, яка виникла між владою та рядовими громадянами у минулі роки. Перший етап програми завершено. Сформовано «Народний бюджет», і зараз він реалізується. Уся програма становить понад 4 мільярди гривень, і в її межах буде зроблено близько 8 тисяч різного роду добрих справ. Сюди входять і будівництво шкіл, доріг, лікарень, закупівля медичного устаткування різного роду, інші соціальні проекти. Зокрема широка культурна програма. «Народний бюджет» – це й ремонт близько 120 міждворових проїздів. Хоча, оскільки ці проїзди не ремонтувалися з 80­х років, Одеса, безумовно, потребує того, щоб їх було відремонтовано більше. У нас розроблена програма, за якою протягом 2­3 років ми відремонтуємо усі міждворові проїзди у місті Одесі. Одна із найсерйозніших проблем для більшості районів Одеської області – це проблема комунікацій. У межах «Народного бюджету­2012» в області планується здати в експлуатацію 453 об’єкти водопостачання на загальну суму понад 146,4 мільйона гривень. Протягом року в Комінтернівському районі завершиться планове будівництво нового каналізаційного колектора, який буде проходити між селом Гвардійське та Одеським припортовим заводом. Цей об’єкт будується досить давно: ми одержали його в спадщину у 2010 році. Ця територія в Комінтернівському районі має усі передумови, щоб стати зоною успішного розвитку курортно­рекреаційних закладів.

Зараз дуже багато говориться про «Народ­ний бюджет». Ця ідея почала реалізовуватися ще з травня минулого року. Але так вийшло, що цього року вона наткнулася на майбутні вибори, і це вносить своє забарвлення в її освітлення, коли усе, що б не робила влада доброго, подається як погане. Школи будуються – погано, дороги ремонтуються – погано, міждворові проїзди відновлюються – погано, доплати сільським медикам (на це у межах «Народного бюджету» виділено 12 – 14 мільйонів гривень і 4 тисячі лікарів щомісяця одержують губернаторську стипендію), нехай це й невеликі гроші, але це теж – погано. Тобто, усе, що не робиться – усе нібито погано. Ця політична складова, звичайно, ускладнює реалізацію програми «Народний бюджет». Але, незважаючи ні на що, «Народний бюджет» відбувся, і за таким принципом ми будемо жити усі подальші роки

– У своїх виступах Ви стверджуєте, що «Народний бюджет» – не разова політична акція, а продумана стратегія на роки вперед. Розкажіть, будь ласка, про особливості «Народного бюджету­2013».

– Я вже говорив, що програма «Народ­ний бюджет» буде тривати й наступного року. Зараз я вам не скажу про особливості «Народного бюджету­2013», чітка програма буде формуватися восени. Одним з напрямів буде повна реалізація соціально­економічної ініціативи в місті Одесі, зараз вона проходить в урізаному вигляді.

– Забезпечення громадян доступним житлом – одна із соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича. Ви створили спеціальну комісію з так званих довгобудів в Одеській області, яку очолив Ваш заступник Валерій Матковський. Вже є результати?

– Ми вже одержали письмове зобов’язання від керівництва компанії «Альянс» про здачу найближчим часом двох будинків по вулиці Сахарова – це будинки під номерами 19 та 20. Перший об’єкт компанія планує здати вже 1 серпня 2012 року. А будинок за адресою вул. Сахарова, 20 – до 1 жовтня 2012 року. Також досягли домовленості щодо трьох інших довгобудів компанії «Альянс», і вже є попередні домовленості щодо будинків на Марсельській, 1, 1­а та Люстдорфській дорозі, 36.

– У вісімдесяти населених пунктах області вже пройшла диспансеризація у межах проекту «Народний медогляд». Чи вистачить в обласної та місцевої влади сил і ресурсів, щоб охопити весь регіон? Погодьтеся, 530 медпрацівників на 1177 населених пунктів – не так вже й багато.

– Ми будемо намагатися охопити весь регіон. До кожного села, зрозуміло, не дійдуть, адже їх у нас в області 1135, є такі, де живуть всього по двісті чоловік. Я поставив завдання перед місцевою владою – забезпечити підвезення людей з невеликих населених пунктів туди, де буде проходити медогляд. При цьому до великих населених пунктів лікарі будуть виїжджати по два­три рази, щоб усі охочі змогли пройти диспансеризацію. А всього на першому етапі диспансеризації в нас заплановано понад 1700 виїздів мобільних медичних бригад. «Народний медогляд» – це обласна програма, яка складається із двох етапів. Перший – загальний медичний огляд районними профільними лікарями­фахівцями усіх жителів сільських районів області. Другий – ретельніше обстеження окремих хворих після попередньо поставленого діагнозу. Вже на сьогоднішній день за перші кілька днів з початку диспансеризації зроблено 65 виїздів до сіл бригадами лікарів центральних районних лікарень. Оскільки у деяких населених пунктах у медоглядах також беруть участь жителі невеликих сусідніх сіл, яких підвозить сюди спеціально виділений транспорт, то фактично диспансеризацією на сьогоднішній день вже охоплено понад 80 сіл нашої області. Диспан­серизація проходить чітко і провадиться якісно, виявляються різні захворювання, починаючи із серцево­судинних та закінчуючи різними хірургічними патологіями. Хотілося б відзначити, що кількість хворих, направлених на лікування в центральні районні лікарні, становить 910 чоловік. Практично кожна десята людина направлена на лікування до центральної районної лікарні. А от до обласної клінічної лікарні вже дано 288 направлень.

– Ви поставили завдання – повернути Одесі славу культурної столиці України. Можливо, це занадто висока планка… У кожному разі, наше місто – дуже яскрава перлина Українського Причорномор’я. Але чи приживуться в Одесі нові традиції – Міжнародний кінофестиваль, фестиваль оперного та балетного мистецтва? Адже свого часу «Золотий Дюк» засяяв – і згас…

– Людина гармонічна, і для кожної людини важлива як матеріальна складова життя, так і його духовна сторона. Одеса завжди була культурною столицею, на її землі завжди народжувалися таланти. Питанню розвитку культурної сфери в Одеській області і далі буде приділятися велика увага. Одним з напрямів роботи обласної влади є поліпшення матеріальної бази обласних театрів. Цього року буде завершений капітальний ремонт Одеського театру ляльок. Також цього року у межах соціально­економічної програми «Народний бюджет» ми проведемо понад 500 культурних заходів. Це й невеликі культурні акції в районних центрах, селах, і масштабні заходи, наприклад, такі, як минулий Міжнародний фестиваль мистецтв в Одеській опері, майбутній Міжнародний кінофестиваль, організатори якого планують цього року залучити понад сто тисяч глядачів. Він з кожним роком набирає обертів, про Одесу починають говорити у світовій кіноіндустрії. Мені здається, що це свідчить про успіх, ми на вірному шляху.

Користуючись можливістю, хочу привітати усіх своїх колег із Днем державної служби! На їхніх плечах лежить тягар відповідальності за реалізацію державних програм, спрямованих на підвищення добробуту жителів регіону. І хочу побажати їм і надалі сумлінно служити своїй країні та своєму народу.

Зі святом, шановні колеги!

Автор: Наш кор.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту