ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
03.07.2012 / Газета: Одесские известия / № 69(4343) / Тираж: 18937

Одеса

ПІВСТОЛІТТЯ В НАРОДНОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Голові обкому профспілки працівників АПК, заслуженому працівникові сільського господарства України Івану Івановичу Македонському цими днями виповнилося 70 років, 50 із яких він трудився в народному господарстві.

У зв'язку зі знаменними датами ювіляр нагороджений годинником від голови Одеської обласної ради та Почесною грамотою Центрального комітету профспілки працівників АПК.

Іван Іванович Македонський працював і головою Болградської райради, і головою райдержадміністрації багато років. Він представляв нашу область у Верховній Раді першого скликання.

Редакція «Одеських вістей» долучається до вітань і бажає ювілярові міцного здоров'я та подальших успіхів у громадській роботі.

НА ЗМІНУ МОЛЬБЕРТАМ І ФАРБАМ

У межах книжкового ярмарку «Зе­лена хвиля» проходить перший конкурс дитячого цифрового малюнка «iParus».

Це соціальний проект для дітей 6­18 років, які люблять малювати та хотіли б проявити свої творчі здібності в цифровому форматі.

– Цього року виповнюється 115 років нашому улюбленому письменникові Валентину Катаєву. Ми присвятили цей конкурс ілюстраціям до його твору «Біліє парус одинокий», – розповідає голова правління громадської організації «Агенція регіонального розвитку» Галина Безикович. – Ми зіштовх­нулися з тим, що дуже багато дітей цю повість не читали. Цифрові технології – це немов така цукерка, на яку діти звернуть увагу, а потім, може, прочитають цей чудовий твір.

Роботи учасників оцінюватиме авторитетне журі: відомий український скульптор і архітектор, лауреат міжнародних премій Михайло Рева, директор Дитячої художньої школи ім. К.К. Костанді Валерій Токарев, графік, книжковий ілюстратор і живописець Геннадій Гармидер, а також представники управлінь культури і туризму Одеської обласної та міської рад.

Дев'ять фіналістів у присутності глядачів і суддів, у режимі реального часу, створять на планшетах малюнки­ілюстрації до твору «Біліє парус одинокий». Переможцеві дістанеться остання модель планшетного комп'ютера «Apple iPad 3» від мережі гаджетів і аксесуарів «Цитрус» – співорганізатора конкурсу.

Для участі у відбірковому турі досить на будь­якому цифровому обладнанні намалювати конкурсну роботу й до 15 липня викласти її на конкурсний сайт www.iParus.citrus.ua.

Овідіопольський район

СТВОРЮЮТЬ СТУДЕНТСЬКИЙ ЦЕНТР РЕКРЕАЦІЇ Й ТУРИЗМУ

На базі оздоровчого комплексу «Чайка» Одеського національного політехнічного університету в районі буде створений міжнародний студентський центр рекреації й туризму (ISCRT), у якому зможуть щороку відпочивати близько тисячі студентів і викладачів з України, Румунії та інших країн.

Про це повідомив кореспондентові «ОВ» проректор Одеської політехніки з міжнародних зв'язків В'ячеслав Шобик, уточнивши, що ініціаторами реалізації європейського досвіду стали студенти та співробітники Одеського політехнічного і Університету «Стефан чел Маре» у Сучаві. За його словами, реалізацію проекту ISCRT підтримали влада Одеси й регіону, Міністерство освіти, молоді та спорту України, а також Євросоюз, який виділив майже 1,8 млн євро для створення протягом двох років у районі Кароліно­Бугазу міжнародного оздоровчого комплексу, де також будуть забезпечені умови для щорічної реабілітації щонайменше ста молодих людей із обмеженими можливостями із країн­сусідів. Як уточнив керівник проекту ISCRT – начальник відділу маркетингу та інноваційної політики ОНПУ Валерій Лебідь, представники вузів провели в Одесі зустріч, на якій погодили головні етапи реконструкції комплексу «Чайка» та стажування українських учасників проекту в Румунії.

– Влада нашої області та керівники політехнічного університету, зокрема, керуються тим, – відзначив В. Лебідь, – що шлях інтеграції в європейське співтовариство є стратегічним вектором розвитку України. Цей шлях уже успішно пройшла Румунія. Тому досвід румунських партнерів є актуальним для нас.

Крім реконструкції оздоровчого центру «Чайка», проектом передбачається проведення форуму українських і румунських студентів, створення студентського інформаційно­туристичного центру, веб­сайту, інші заходи.

Представники університету «Стефан чел Маре» Адріан Грау, Штефан Пуричи, Іліє Дорофтей запевнили українських партнерів, що румунські групи активності створять щонайсприятливіші умови для вивчення та подальшого впровадження європейського досвіду в рекреаційно­туристичній сфері півдня України. Як підкреслив економічний радник Генерального консульства Румунії в Одесі Думитру Кереги, органи влади Румунії сприятимуть в'їздові до країни та успішному навчанню українських учасників міжнародного проекту.

Ізмаїльський район

ІЗ ФІСКАЛЬНОГО ОРГАНУ – В СЕРВІСНУ СЛУЖБУ

В Ізмаїльській об'єднаній податковій інспекції відбулася презентація сервісного центру з обслуговування платників податків. У цьому заході взяли участь голова Державної податкової служби в Одеській області Олександр Чернобай, керівники району та міста.

Поліпшення якості послуг – першорядне завдання, що стоїть перед центром. Організовано обслуговування у спеціальних залах. В одному місці зосереджено реєстрацію, консультацію, проведення звірень, приймання звітності, видання довідок, дозвільних документів тощо. Тепер можна одержати весь спектр послуг без черг і зайвих потерпань.

Сервісний центр розташувався на першому поверсі будинку ОДПІ. Він складається із трьох зал­секторів, а обслуговують платників податків 19 працівників інспекції.

Красноокнянський район

ОНОВЛЮЮТЬСЯ ОСВІТЯНСЬКІ ЗАКЛАДИ

У межах реалізації проекту «Народ­ний бюджет» пильна увага приділяється освітянській сфері.

Так, у поточному році заплановано завершення будівництва нової школи у селі Ставрове, капітальні ремонти школи та дитсадка «Берізка» в Новосамарці та НВК у Гулянці, газифікація Красноокнянського НВК та дитячого садка «Сонечко» в Красних Окнах.

Розпочато ремонт Довжанської ЗОШ І­ІІІ ступенів, і 93 учні та 19 вчителів з нетерпінням очікують його завершення. А вихованці ставрівського дитсадочка вже навчаються та виховуються в оновленому приміщенні.

Балтський район

ЩЕ ДВІ ШКОЛИ – В МЕРЕЖІ

Комп’ютерні класи Гольмянської та Чернеченської загальноосвітніх шкіл нещодавно під’єднано до мережі інтернет.

Завдяки фінансовій підтримці місцевих фермерів Євгенія Кифоренка та Сергія Білоуса відтепер учні цих навчальних закладів мають можливість здобувати додаткові знання, користуючись всесвітньою комунікаційною системою.

Фрунзівський район

КАДРИ ПРИБУВАЮТЬ

Головний лікар Фрунзівської центральної районної лікарні Анатолій Левченко задоволений з того, що вкрай болюче кад­рове питання останнім часом вирішується.

До лікарні прийшли працювати новий рентгенолог, хірург, два терапевти та сімейний лікар. Одну родину медиків за рахунок районного бюджету забезпечили житлом. Гострою залишається проблема з педіатрами, та адміністрація не втрачає надії на приїзд і цих фа­хівців.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, А. ГУБАРЬКОВ, А. МИХАЙЛОВ, О. КОЛЄВ, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО, О. ХАРЧЕНКО

Указ Президента України

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня захисту дітей

За вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту дітей, створення умов для їхнього всебічного розвитку та високий професіоналізм постановляю:

нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

МУЗАЛЕВА Бориса Вікторовича – голову наглядової ради благодійної організації «Благодійний фонд «Добрі люди», м. Одеса;

нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ПАНТЕЛЕЄВУ Катерину Михайлівну – матір­героїню, голову регіональної громадської асоціації дітей­інвалідів «Пролісок», Одеська область.

Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ, 1 червня 2012 року, № 372/2012

Поспілкувалися з передплатниками

У Ширяївському районі проведено День перед­платника. Захід організували спільно співробітники центру поштового зв’язку № 4 та редакції місцевої газети «Промінь» за підтримки благодійного фонду Фурсіна. Для проведення заходу обрали найпожвавленіше місце – ринкову площу, адже сюди побазарувати з’їжджаються люди і з сусідніх районів.

На площі встановили стенд із періодичними виданнями, поштовики пропонували переглянути каталог видань на ІІ півріччя поточного року. Хто виявляв бажання передплатити газету чи журнал, одразу міг це зробити та одержати квитанцію. З­поміж інших видань передплатники жваво цікавилися і обласною газетою «Одеські вісті».

Приваблювала перехожих виставка робіт колиш­нього фотокореспондента районної газети «Промінь» Василя Мельника. У його «Вернісажі» багато хто упізнавав себе або своїх рідних та знайомих. Фотограф залюбки дарував ці раритетні знімки своїм героям.

Захід мимоволі перетворився на своєрідне свято. Варто відзначити ведучого Івана Погорєлова, у якого природні здібності веселити публіку. Тут йому допомогли члени команди КВК «Топ­компанія» – переможці обласних ігор серед школярів та дорослих.

– День передплатника в районі пройшов уперше, але це свято так сподобалось, що, напевне, стане традиційним, – поділилася своїми думками редакторка районної газети Тетяна Погорєлова.

Наш кор., Ширяївський район

Щаслива мить – повернення води

Завдяки благодійному фонду Івана Фурсіна в селі Кома­рашевому Ульянівської сільської ради Миколаївського району відновлено водопостачання.

Літня спека призвела до безводдя, що значно ускладнило життя селян. На щастя, зголосився розв’язати проблему Іван Фурсін. Через свій фонд він виділив необхідні кошти, на які було закуплено 45 мет­рів шлангу, 50 метрів линви та насос. Будівельно­монтажні роботи оперативно виконали місцеві майстри – і з труби знову полилася життєдайна волога.

Наш кор., Миколаївський район

За рахунок співфінансування

Кілька днів поспіль на центральному перехресті села Великий Дальник кипіла робота. Працівники ТОВ «Тірас» ремонтували дорожнє покриття. Частково перекриваючи рух автотранспорту, майстри швидко та якісно виконували покладене на них завдання. Кілька одиниць техніки вправно перегортали тисячі кілограмів гравійного насипу, трамбуючи котком пласт асфальту.

На сьогодні вже виконано поточний ремонт двох кілометрів автошляху по вулиці Маяцькій. Всього заплановано відновити якісне покриття протяжністю в 3,5 кілометра від церкви у Великому Дальнику в напрямку селища Червоний Розселенець.

Ремонт став можливим завдяки активній підтримці куратора проекту «Народний бюджет» у районі Михайла Яцкова, який спільно з керівництвом посприяв виділенню необхідних коштів з обласного бюджету.

– Я й мої земляки щиро вдячні проекту «Народний бюджет» та губернатору Е. Мат­війчуку, який його ініціював, за низку позитивних змін, що сьогодні відбуваються на території села, – говорить сільський голова В. Рибак. – Дороги – це основний показник якості життя поряд з нормальним водопостачанням, енергозабезпеченням та газифікацією. Цього року наша громада зробила значний крок вперед у розвитку інфраструктури. Всі роботи виконуються за рахунок співфінансування місцевого та обласного бюджетів.

Кіма ДЕРКАЧ, с. Великий Дальник, Біляївський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту