![]() |
|
![]() |
![]() |
Завершився черговий навчальний рік. Молодші школярі насолоджуються літніми канікулами. Випускники, здавши іспити і визначившись з майбутньою професією, зробили, як кажуть, перший крок у самостійне життя. А у їхніх батьків «болить голова», де взяти кошти для навчання дитини у вищому навчальному закладі.
У той же час міністр освіти України Д. Табачник рекомендує вступати у ті вузи, де осіта за контрактом коштує мінімум 78 тисяч гривень.
Я провела опитування серед випускників моєї школи. За його результатами, лише для 30 відсотків вартість навчання у 78 тисяч гривень прийнятна і не дуже позначиться на сімейному бюджеті. При цьому враховувалися ще й «кишенькові» витрати студента. Переважна ж більшість батьків, а це 70%, обурена і невдоволена такою рекомендацією.
Нині у більшості населення нашої країни заробітна платня мінімальна або прирівняна до прожиткового мінімуму. Тож, яким чином бідній родині вивчити свою навіть дуже розумну і здібну дитину? До того ж бюджетних місць мало, а безкоштовність навчання за держзамовленням також викликає сумнів. Уявна боротьба з корупцією, що нібито ведеться у вишах, зрозуміло, не дає позитивних результатів.
На мою думку, в інтересах влади щонайшвидше подбати про добробут населення. Тоді молодь зможе здобути ґрунтовну і якісну вищу освіту, щоб плідно працювати на користь нашої держави і суспільства.
Марина СНІЖИНСЬКА, учениця НВК «ЗОШ ІІІІ ступенівгімназія», смт Любашівка
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |