![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Море жиє, берег жує…
На черговій прес-конференції начальниця управління регіонального розвитку, містобудування й архітектури облдержадміністрації Наталя Єрохіна висловила стурбованість проблемами одеського узбережжя. На думку фахівця, береги в нашій області поступово сповзають у море, і з цим потрібно активно боротися.
Проблема схилів і зсувів настільки серйозна, що потрібно створювати ціле управління інженерного захисту узбережжя на рівні регіону, впевнена Н. Єрохіна. Найтривожніша ситуація склалася на пляжі «Чорноморка». Але оскільки ані в обласному, ані в міському бюджетах немає достатніх коштів, зміцнення берегової лінії може й мусить здійснюватися коштом приватних інвесторів. Тому для них необхідно створити відповідні умови, а не протистояти їм, що сьогодні роблять деякі депутати міськради та частина місцевих жителів.
Філософський живопис
Сьогодні в Одеському будинку-музеї особистих колекцій ім. О.В. Блещунова відкривається виставка художників Костянтина Зарицького та Сергія Білика «Пейзажна альтернатива».
Спільний проект, за словами самих авторів, – це певний експеримент.
Творчість Сергія Білика відносять до філософського живопису.
У романтичних пейзажах Костянтина Зарицького в усьому своєму розмаїтті постає море. Причали, яхти, лінія прибою, призахідне сонце над морем – кожна робота сповнена морського повітря та світла.
В експозиції представлено близько 20 картин, створених протягом останніх двох років.
Ширяївський район
Ремонти плюс газифікація
На здійснення ремонтних робіт у школах району виділено понад два мільйони гривень. Найперше тут – газифікація Жовтневого НВК, Старомаяківської та Новоєлизаветівської ЗОШ I-III ступенів. З обсягом робіт планують впоратися до початку опалювального сезону.
За повідомленням начальника відділу освіти райдержадміністрації Вадима Шерена, практично вже на завершенні робота у Старомаяківській ЗОШ. Виконується все необхідне для підключення опалювальної системи до газової мережі в Новоєлизаветівському навчальному закладі. У Жовтневому НВК найбільший обсяг роботи, але й тут обіцяють не баритися.
З початком нового навчального року до п’яти вже нині діючих НВК має додатися ще один. В Олександрівській ЗОШ IIII ступенів буде відкрито дитячий садок на 20 місць. Діти перебуватимуть тут цілоденно, харчуватимуться, розважатимуться і відпочиватимуть, а старших дошколят досвідчені вихователі готуватимуть до школи.
Білгород-Дністровський район
Спогади, що залишаться назавжди
У відомій далеко за межами України промислово-торговельній компанії «Шабо» побувала делегація Асоціації з культурного і туристичного обмінів Євросоюзу у складі її президента Сантьяго Віванко та віце-президента Маделени Гроссманн.
Під час візиту гості провели серію ділових зустрічей з головою правління компанії «Шабо» Важею Іукурідзе, обговорювалися перспективи розвитку Асоціації і, зокрема, створення європейської карти музеїв вина. До неї, на думку співрозмовників, мають увійти не лише широко відомі центри виноградарства та виноробства Франції, Італії, Іспанії, Португалії, але й України. Зокрема, «Центр культури вина Шабо».
Сантьяго Віванко відзначив:
– Незважаючи на те, що мій візит був коротким, те, що я побачив у «Центрі культури вина «Шабо», мене дуже вразило і назавжди залишатиметься зі мною.
Савранський район
Обстежено понад три тисячі сільчан
Триває масова диспансеризація населення, або, як її називають сільчани, «народний медогляд».
Провадженню його всіляко сприяє голова районної державної адміністрації Олег Іспанюк.
Бригада лікарів відпрацювала вже півмісяця. За цей час було обстежено понад три тисячі чоловік.
Як повідомив головний лікар центральної районної лікарні Сергій Ткаченко, за попередніми аналізами, вперше виявлено кардіологічні захворювання у 131 особи. І це дуже важливо, адже пацієнтам вчасно буде подано допомогу, призначено курс лікування.
Іванівський район
На санаторнокурортному лікуванні – ветерани
Як повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, на сьогоднішній день на обліку перебувають 1806 інвалідів різних категорій, із них: 95 інвалідів війни та 1711 – від загального захворювання та дитинства.
З метою забезпечення санаторнокурортними путівками у поточному році до управління звернулися дев’ять ветеранів. На сьогодні укладено договори із санаторіями «Лермонтовський», «Трускавець», «Перемога», «Салют».
За рахунок субвенції з державного бюджету, згідно з договорами, у червні переказано кошти до всіх згаданих санаторіїв, за винятком «Перемоги». За придбаними путівкам ветерани будуть оздоровлюватися протягом червня – серпня. Надіслано запит до курорту «Куяльник» для укладання договорів іще на дві путівки. А путівку, що надійшла з Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації до санаторію «Слава» (Миргород), вже надано учасникові війни.
Комінтернівський район
З прицілом на майбутнє
У межах проекту «Найкращий випускник 2012 року» районна організація Партії регіонів бере на себе оплату контрактного навчання найкращого шкільного випускника з-поміж дітей, які виховуються в малозабезпечених родинах, протягом усього терміну навчання у вищому навчальному закладі, і гарантує йому робоче місце на території району.
Ініціатори сподіваються, що цей пілотний проект підвищить творчий потенціал, ініціативність, життєві цінності молоді. «Положення про конкурс» розроблено апаратом районної організації Партії регіонів разом із відділом освіти райдержадміністрації. Згідно з документом, добір найкращого випускника провадиться в чотири етапи – починаючись у навчальному році та закінчуючись заключним етапом, який пройде за підсумками зарахування до вузу на контрактній основі в серпні поточного року.
Котовський район
У школіінтернаті сподіваються на краще
Одеські благодійні організації «АВЕ», «Співтворчість», «Православне покоління» за активної підтримки облдержадміністрації та обласної організації Національної спілки журналістів України здійснили поїздку до школи-інтернату села Борщі.
Гості з обласного центру привезли дітям різноманітні ласощі, духовну та художню літературу, одяг, зокрема, для цьогорічних випускників освітньовиховного закладу. Задоволені вихованці провели для гостей екскурсію школоюінтернатом. З особливим задоволенням діти демонстрували доглянуті власноруч акуратні грядки з цибулею, часником, горохом, огірками, помідорами, кабачками, іншими овочами – вітамінізованою продукцією для харчування не лише сьогодні, але й взимку.
У школіінтернаті сьогодні бракує хорошого викладача англійської мови та хореографа. Але господарі висловили сподівання, що з призначенням на посаду керівника школиінтернату Олега Цуркана все тут найближчим часом зміниться на краще. Адже він у районі відомий як талановитий педагог і доволі успішний менеджер.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. СТОРЧАК, Л. ТОКАР, О. БІЛЕВИЧ, В. МАМОНТОВ
«Пляжний патруль»: вхід на пляжі Одеси – безкоштовний
В обласному центрі розпочав роботу «Пляжний патруль». Представники громадської організації «Якість життя», лідером якої є регіонал Олексій Гончаренко, патрулюючи узбережжям, роз'яснюють одеситам і туристам, що вхід на всі пляжі міста – безкоштовний.
– Цю акцію ми провадимо уже кілька років. Щороку, з кінця червня, наші активісти виходять на пляжі і пояснюють людям, що вхід на будьякий з них – безкоштовний, – відзначає Олексій Гончаренко. – Це визначено рішенням міськради у 2007 році. На звороті пам'ятки, що вручається волонтерами, написано телефон нашої гарячої лінії, за яким будьякий одесит або гість міста може звернутися по допомогу при порушенні своїх прав у частині користування міськими пляжами.
Тільки за день активісти роздали кілька тисяч пам’яток на пляжах Аркадії та на 12й станції Великого Фонтану.
Юрій БАСЮК
Варіантів немає
До випробувань аграріям не звикати. От і нині через спеку та скупі дощі зернові дозріли на два тижні раніше, ніж у минулі роки. Це не могло не вплинути на показники урожайності.
Та, попри негаразди, у ПСП «Дружба» зберегли майже всі посіви пшениці і активно розпочали жнива.
– Комбайнери у нас досвідчені, працюють по багато років, – розповідає головний агроном Олександр Чалий. – Працюють злагоджено, на відрегульованих власноруч машинах, намагаючись звести до мінімуму втрати. Разом з комбайнами в полі чергує протипожежний трактор з плугом, по краях ланів стоять бочки з водою. Косовиця важка, хліба зріджені і низькорослі. Але це – не проблема для професіоналів Сергія Кишинця, Бориса Наконечного, Валерія Стефанишина, Віктора Димова та інших.
Всього у господарстві належить скосити понад 1500 гектарів пшениці та близько 300 гектарів ячменю, за середньої урожайності цих культур відповідно 12 і 17 центнерів з гектара. Одночасно з обмолотом зернових розвозять січку пайовикам. Належним чином підготувалися до приймання нового врожаю. На гармані чистять і сортують насіння. Якість зерна посередня, але варіантів немає. Всі покладають надії на соняшник і кукурудзу. Проте і ці культури викликають занепокоєння з урахуванням відсутності опадів.
Світлана ЛЕВИЦЬКА, Іванівський район
Хай живе фестиваль!
Новий творчий проект кафедри камерного ансамблю і квартету Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової – фестиваль «Камерфест» завершився заключним концертом у камерній залі Одеської філармонії.
Його головне завдання – знаходити та апробувати нові концертні форми спілкування зі слухачем. Серед дванадцяти концертів, які відбулися, можна відзначити найяскравіші: «Музика окрилення», «…Із шедеврів камерної музики», що пройшли в Будинку вчених, «Під музику бароко» (відбувся в камерній залі міста Южного), «Музика Д. Шостаковича», «Французька камерна музика» (відбулися у Великій залі музичної академії). Фестиваль оцінили одеські любителі музики.
На заключному концерті 12 червня прозвучав один єдиний твір – знаменитий квартет Олів'є Мессіана «На кінець часу». Цей знаковий твір, одне із найкрасивіших полотен XX сторіччя, надзвичайно рідко можна почути, так би мовити «живцем», через неймовірні труднощі його виконання. Тому така вагома творча удача музикантів: Тетяни Моторної (фортепіано), Валентини Новохижньої (скрипка), Тамари Полянської (віолончель), Михайла Ксіди (кларнет), які виконали цю чудову музику. Квартет «На кінець часу» за останній місяць звучав тричі, щоразу викликаючи незмінну, особливу реакцію слухачів – спочатку тихе захоплення одкровення, а потім бурхливі, тривалі оплески.
Ця музика, написана сімдесят років тому у полоні, серед холоду, голоду та злигоднів, що стала посланням людству, – окрилює, перероджує, дивує своєю безмежною красою. Концерт «Одкровення Олів'є Мессіана» став найяскравішим заключним акордом першого сезону фестивалю…
Людмила Зима, доцент ОНМА ім. А.В. Нежданової
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |