ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Питна вода для Малинівки
05.07.2012 / Газета: Одесские известия / № 70(4344) / Тираж: 18937

За даними «Одесоблводгоспу» в регіоні налічується 1100 річок загальною довжиною близько 8 тисяч кілометрів, з них три великі водні артерії – Дунай, Дністер і Південний Буг, шість – середні, інші – малі. Крім того, на території області розташовано 45 озер і лиманів, а також 943 ставки з площею водного дзеркала відповідно 30 і 1­1,5 тисячі гектарів. Прогнозовані запаси прісних і слабкосолоних вод становлять близько 270 мільйонів кубічних метрів, а експлуатаційні – лише 150 мільйонів кубічних метрів на рік. Водночас централізованим водопостачанням охоплено не набагато більше 60 відсотків населення області. А мешканці близько 120 населених пунктів й далі частково або цілком користуються привізною водою.

Ці факти спали на згадку під час робочої поїздки одного з кураторів проекту «Народний бюджет» Івана Фурсіна до Іва­нівського району. Разом з головою райдержадміністрації Наталею Бяновою та головою райради Олексієм Мазуром він відвідав Баранівську сільську раду, зокрема село Малинівку, де на сході були обговорені насущні проблеми громади: водопостачання, освітлення вулиць, відновлення доріг, будівництво дитячого садка й облаштованість дитячого ігрового майданчика.

Як повідомила Баранівський сільський голова Наталя Кужель­никова, завдяки реалізації проекту «Народний бюджет» на те­риторії сільської ради вже розпочато роботи за пріоритетними напрямами. Зокрема, завершуються приготування проектно­кошторисної документації щодо будівництва в селі Барановому дитячого дошкільного закладу, у селі Сухомлиновому провадяться роботи з буріння артезіанської свердловини й найближчим часом буде здійснено прокладання по селу водопроводу. Черга – за забезпеченням питною прісною водою жителів села Малинівка. Але без допомоги влади нам навряд чи вдасться реалізувати те, що нами задумано, підкреслила вона.

Продовжуючи порушені теми, голова райдержадміністрації Наталя Бянова підкреслила, що в об’єкти, які позначені в межах проекту «Народний бюджет», вкладено кошти всіх бюджетних рівнів – державного, обласного, районного та сільського. Тільки так ми зможемо розв’язати ті насущні соціальні проблеми, які нагромадилися за багато років. Що ж до водопостачання Малинівки, то тут буріння артсвердловин фахівці ГРДП «Чорноморгеологія» розпочнуть після того, як ці роботи будуть завершені в селі Сухомлиновому.

– Головна проблема, заради якої я приїхав до вас, – це водопостачання населення прісною питною водою, – підкреслив Іван Фурсін, звертаючись до жителів Малинівки.

Іван Фурсін, Наталя Бянова, Олексій Мазур, Наталя Кужель­никова відвідали садибу Пан­ченків. Її господарка Катерина Андріївна продемонструвала якість води із двірського колодязя, яку не те що люди, але й домашня живність відмовляється пити.

– А я ж ще пам’ятаю часи, коли Малий Куяльник, що протікав через село, був повноводий, а вода в колодязях була доброю, – зітхає господиня. – А зараз я вас навіть чаєм не можу почастувати…

У плині обговорення цієї проблеми з’ясувалася істотна подробиця: водоносні шари ґрунту в даній місцевості ташуються на великих глибинах. І не завжди виявлена в них вода відповідає вимогам, які висуваються до питної води. Тому, ймовірно, доведеться бурити не одну сверд­ловину, щоб вишукати якісне мінеральне джерело. А це все кошти, і чималі.

Що б там не було, ухвалено: буріння артезіанських свердловин у Малинівці виконають коштом державного бюджету. А при встановленні вежі Рожновського та будівництві водопроводу матеріальну допомогу подасть благодійний фонд Івана Фурсіна. Іван Геннадійович також по­обіцяв місцевій молоді посприяти у придбанні одягу та спортивного реманенту для футбольної команди.

Автор: Анатолій МИХАЙЛЕНКО, «Одеські вісті», Іванівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту