![]() |
|
![]() |
![]() |
Оновлену версію вистави «Геній і злодійство», що відбулася недавно в Одеській опері, було приурочено до 40-річчя творчої діяльності художнього керівника театру, народного артиста України Василя Навроцького.
На сцені — легендарна історія стосунків Моцарта і Сальєрі, що впродовж століть не дає спокою творчим людям усього світу.
У першому відділенні звучала музика обох композиторів, зокрема кілька увертюр до опер А. Сальєрі, мотет зовсім юного В.-А. Моцарта для сопрано з оркестром, головну партію в якому виконала Юлія Вакулович, і концерт В.-А. Моцарта для кларнета з оркестром ля-мажор, де сольну партію виконував Леонід Попов.
У другому відділенні глядачі насолоджувалися оперою М. Римського-Корсакова «Геній і злодійство» на тему однієї з маленьких трагедій О. Пушкіна, у якій роль Моцарта вперше виконував соліст Одеської опери Руслан Зіневич, а роль Сальєрі традиційно грав Василь Навроцький.
Диригент постановки — заслужений артист України Ігор Шаврук — впродовж останніх сорока років знайомий з Василем Навроцьким. Постановка «Геній і злодійство» — не перша і, як він сподівається, не остання їх спільна робота.
— Я пам’ятаю Василя Навроцького ще студентом консерваторії, — поділився Ігор Шаврук з журналістами напередодні вистави. — Він — гнучка і легка на підйом творча людина, тому з ним легко знайти взаєморозуміння. За останні роки ми чимало співпрацюємо разом і, сподіваюсь, будемо працювати й надалі.
Василь Навроцький у 1972 році з відзнакою закінчив Одеську консерваторію (клас професора Є.І. Іванова). Працював у театрах опери та балету у Куйбишеві та у Дніпропетровську, у 1991-у прийняв клас та кафедру свого вчителя, професора Є.І. Іванова. Василь Всеволодович — не лише артист, а й чудовий педагог. Його випускники — лауреати міжнародних конкурсів, солісти театрів Ла Скала, Метрополітен опера, Маріїнського та Большого театрів, оперних театрів Німеччини, Чехії, інших країн.
— Учитель з великої літери, який завжди поруч, — так охарактеризував Василя Навроцького його учень, оперний співак Дмитро Павлюк. — Василь Всеволодович завжди підкаже, як краще, ненав’язливо допоможе знайти потрібні інтонації, підтримає у важку хвилину, дасть добру пораду.
З 1991 року Василь Навроцький — провідний майстер сцени Одеського театру опери і балету, а також один з найвідоміших басів України. У його репертуарі — понад сорок провідних оперних партій, які він виконував у різних театрах світу. Володіючи непересічним акторським талантом, Василь Всеволодович створив цілу низку яскравих образів в оперних постановках, серед яких і злодії, і генії, і комічні герої. Йому довелося співати і Мефістофеля в «Фаусті» Ш. Гуно, і Дон Жуана в однойменній опері В.-А. Моцарта, і князя Ігоря — в опері О.Бородіна. Одеські глядачі з нетерпінням чекають його виходу на сцену в образі Карася (С. Гулак-Артемовський, «Запорожець за Дунаєм»).
— Я — щаслива людина, — зізнався Василь Навроцький журналістам напередодні вистави. — Все життя займаюся улюбленою справою і дуже вдячний Богу за цю можливість. Однаково дорогі мені всі зіграні ролі, хоча цікавіше працювати над характерними.
На питання, що хотілося б заспівати іще, Василь Всеволодович відповів:
— За ці 40 років мені вдалося «пройти» на сцені практично весь оперний репертуар для мого голосу. Хотілося б ще співати у деяких операх Д.Верді, зокрема в «Набукко». З віком доводиться вимогливіше ставитися до себе, до свого голосу, більше працювати над образом, але я з великим задоволенням виходжу на сцену і працюватиму, доки у мене будуть сили.
Того вечора глядачі насолоджувалися чудовою музикою Моцарта і Сальєрі, поезією Пушкіна і музикою Римського-Корсакова. Поціновувачі високого мистецтва загалом і творчості Василя Навроцького зокрема вітали свого улюбленця бурхливими оплесками та букетами квітів, зичили майстрові сцени довгого творчого життя.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |