ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
07.07.2012 / Газета: Одесские известия / № 71(4345) / Тираж: 18937

Одеса

АКЦЕНТ – НА СОЦІАЛЬНИХ ПИТАННЯХ

Учора відбулася тринадцята сесія Одеської обласної ради шостого скликання, під час якої депутати розглянули 48 питань порядку денного.

Перед початком роботи сесії поруч із адмінбудинком №1 з ініціативи обласної організації Партії регіонів України за участі представників громадськості і депутатського корпусу пройшов мітинг щодо підтримки державної мовної політики в Україні. В результаті було ухвалено резолюцію, підтриману сесією облради.

Сесія продовжила свою роботу.

Зокрема, було внесено зміни до регіональних цільових соціальних програм розвитку цивільного захисту населення на 2011 – 2013 роки; протидії захворюванню на туберкульоз на 2008 – 2014 роки; підтримки національних меншин та діяльності національно­культурних товариств області на 2010 – 2012 роки; «Освіта Одещини на 2011 – 2014 роки» тощо.

З усіх розглянутих питань ухвалено відповідні рішення. Подробиці про роботу чергової сесії обласної ради будуть запропоновані читачам у наступних випусках «Одеських вістей».

СТАЛИ ЛАУРЕАТАМИ ДЕРЖПРЕМІЇ

Лауреатами Державної премії на ниві архітектури за 2012 рік стали одеські архітектори та будівельники. Відповідний Указ Президента опубліковано на його офіційному сайті.

Нагород за реконструкцію та реставрацію готелю «Красна­Бристоль» удостоєні керівник авторського колективу Наталя Мержієвська, архітектор Юлія Антоненко­Туз, художник­конструктор Ольга Сторожук, а також інженери­будівельники Юрій Борсук і Олександр Нотич.

ОБЕРЕЖНО З ВОГНЕМ!

Директор Українського гідрометео­рологічного центру МНС України Микола Кульбіда відзначив, що зараз у більшості областей тримається спека від 29 до 34 градусів. Це призводить до того, що в усіх південних, центральних і східних областях склалася надзвичайно висока пожежонебезпека.

У зв'язку з цим Головне територіальне управління МНС в Одеській області звертається до одеситів та мешканців області з наполегливим проханням не порушувати правила пожежної безпеки в лісах, на полях, у місцях відпочинку на відкритій території.

Ідеться про недопущення спалювання стерні, соломи, інших післяжнивних залишків у межах проходження ліній електропередач, у смугах відчуження автомобільних трас і залізничних магістралей, які межують із лісовими насадженнями та сільгоспугіддями.

БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ В АЕРОПОРТУ

У будинку Одеського аеровокзалу встановлено устаткування для безпровідного доступу до мережі інтернет. Пасажири аеропорту можуть користуватися послугою безкоштовно.

Кілька тижнів Wi­Fi працював у тестовому режимі. Цей час був відведений для того, щоб фахівці виявили й усунули недолади. Сьогодні устаткування працює на очікуваному рівні.

Wi­Fi­зона покриває увесь будинок терміналу: загальну залу, почекальні внутрішніх і міжнародних рейсів, залу прильоту, території кафе та магазинів. Використовувати безкоштовний доступ до мережі можуть як пасажири, що очікують відльоту, так і гості, що проводжають або зустрічають своїх родичів, друзів або знайомих. Для підключення не потрібні ні реєстрації, ні пароль. Швидкість доступу – до 400 Кбіт/с на людину.

До речі, міжнародний аеропорт «Одеса» належить до групи найбільших у країні та пов'язаний повітряними лініями з багатьма містами України, СНД, а також Західної Європи, Азії, Африки. Річний пасажиропотік аеропорту становить понад 800 тис. чоловік.

РАДІ ЗУСТРІЧІ З ЮНИМИ ТАЛАНТАМИ

У ці дні на базі обласної філармонії проходить Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Весела райдуга».

Фестиваль заснований в 2000 році. Понад 800 юних артистів беруть участь у конкурсах і номінаціях: хореографія (естрадна, народна, класична), вокал (естрадний, народний, академічний), інструментальне виконавство, театральне мистецтво.

Серед конкурсантів – представники України, Росії та інших країн. Традиційно активну участь беруть колективи та солісти нашого краю. До складу журі входять видатні діячі мистецтв, найкращі педагоги, відомі артисти.

За результатами фестивалю­конкурсу в обласній філармонії відбудуться благодійні гала­концерти із врученням гран­прі та нагородженням переможців у номінаціях.

У межах форуму проходять творчі зустрічі, круглі столи, майстер­класи, екскурсійні та розважальні заходи з відвідуванням музеїв і пам'яток архітектури Одеси.

АВІАКАТАСТРОФА В ЗАКАРПАТТІ

Як повідомляє Державна прикордонна служба, у Закарпатській області, поблизу населеного пункту Руська Мокра, розбився спеціальний літак «Diamond DA-42», на борту якого були військовослужбовці Одеської авіаційної ескадрильї – командир екіпажу, начальник штабу цього підрозділу, штурман і бортовий оператор.

Екіпаж виконував повітряну розвідку ділянки Державного кордону у зоні відповідальності Чопського прикордонного загону, коли з ним перервався зв'язок. МНС, МВС, СБУ разом з місцевими органами влади були організовані пошукові заходи. У результаті у горах виявлено уламки літака й тіла членів екіпажу. Провадяться слідчі дії щодо з’ясування причин і обставин авіаційної катастрофи.

Кодимський район

ПРОГРАМУ ВИКОНАЮТЬ

На ланах району в розпалі жнива. За даними начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Романа Огінського, хліб зібрано на площі близько 4 тисяч гектарів. Це чверть від запланованого. Середня урожайність – 21,1 цент­нера з гектара.

Ячмінь видав по 17 центнерів. Першими з ним упоралися в товаристві «Ясні зорі» (с. Мала Слобідка). За два дні завершили збирання озимого ріпаку в товаристві «Котовське зерно» (с. Будеї). Стільки ж часу потрібно було механізаторам цього господарства на збирання озимого ячменю.

Організовано, без втрат жнивують трудівники сільгосппідприємств «Кодимське зерно», «Лан», «Агрофірма «Кодима».

Балтський район

ПШЕНИЦЯ ВИЖНЕТЬСЯ…

У районі 43,3 тисячі гектарів зернових та зернобобових культур підлягають збиранню. Зокрема, ярових – 17,2, озимих – 26,1 тисячі гектарів.

Першими розпочали жнива господарства «Авангард», «Гольма», «Агрофірма «Хлібна нива», «Пасат». Цьогорічний врожай збирають 180 комбайнів, майже кожен п’ятий з них – імпортного виробництва. Навантаження на машину – 174 гектари.

– Нинішнього року культури достигли значно швидше, – говорить начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Артем Покотило. – Тож і жнива розпочалися на 8­10 днів раніше.

Ізмаїл

ДОХІДНУ ЧАСТИНУ ЗБІЛЬШЕНО

На останньому засіданні міської ради ухвалено збільшити дохідну частину бюджету майже на 1,5 млн грн.

Причиною цьому послугувало розширення кількості об'єктів комунальної власності, яку депутати мають намір цього року виставити на приватизацію. Затверджено другий та третій переліки цих об'єктів.

Також затверджено Положення про відділ культури міськради в новій редакції. Однією з новацій документа є те, що тепер відділ займатиметься питаннями охорони розташованих на території міста об'єктів культурної спадщини. Як не парадоксально, але в Ізмаїлі ніхто досі за них не ніс відповідальності.

Котовськ

КОШТИ НА ЛІКУВАННЯ

Під час благодійного концерту, що пройшов у місті, зібрано 4800 гривень, які передано на лікування семирічного Сергійка Григорщука.

Ініціатором проведення цього заходу виступив міський Молодіжний парламент за підтримки народного депутата Леоніда Клімова, приватного підприємства «Курінь», бізнесменів Василя Шепітка та Сергія Грідіна. Перед глядачами виступили творчі колективи «Шанс», «ProRok», «Хаос» і Тарас Білоконь. Концерт був спрямований на допомогу юному городянину, котрий страждає від тяжкої недуги – саркоми лівої плечової кістки. Ціна лікування на сьогодні – 150 тисяч гривень.

Семирічний Сергійко живе у Котовську. Під час рухливих ігор дитина впала і забила руку. Біль не вщухав, і згодом батьки звернулися до лікарів, які поставили діагноз – остеогенна саркома лівої плечової кістки. Вже позаду шість курсів хіміотерапії, планується декілька операцій з видалення кістки та заміни її імплантатом. Батьки вже продали все, що могли. Тому сім’я звертається до всіх по допомогу.

Грошову допомогу для Сергійка можна перераказувати на рахунок «ПриватБанку», відкритий на батька Григорщука Олександра Володимировича, за такими реквізитами: код МФО – 305299; код за ЄДРПОУ – 14360570; номер рахунку – 29244825509100; призначення платежу – поповнення картки № 4405885820844956.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, В. МАМОНТОВ, Л. КУЗЬМЕНКО, О. КОЛЄВ

Указ Президента України

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня медичного працівника

За значний особистий внесок у розвиток вітчизняної системи охорони здоров'я, надання висококваліфікованої медичної допомоги та багаторічну сумлінну працю постановляю:

присвоїти почесне звання

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»:

БАРТКУ Михайлу Петровичу – начальникові управління охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації

КОСОВАН Наталії Анатоліївні – завідувачці відділення комунальної установи «Одеська обласна клінічна лікарня».

Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ, 16 червня 2012 року № 401/2012

Мовою Піднебесної

В четвер прой­­шла презентація китай­ськомовної версії сайту газети «Одеські вісті». У ній взяли участь голова Одеської обласної ради Микола Пундик, заступник Гене­рального консула Генерального консульства КНР в Одесі Юй Чуньлі, головний редактор газети «Одеські вісті» Іван Нєнов, інші офіційні особи.

– Зізнатися, я сьогодні як ніколи хвилююся, і моє хвилювання зро­зуміле. Адже газета «Одеські вісті» вперше не лише в Одесі, але й в Україні наважилася пред­ставити електронну версію нашого видання китайською мовою, – сказав головний ре­дактор видан­ня Іван Нєнов. – Ця ідея належить Миколі Володимировичу Пундику. Він висловив її у нас у редакції під час презентації англомовного сайту.

Поява китайськомовної версії сайту зрозуміла й логічна. По­перше, кожна п'ята людина на землі розмовляє цією мовою, по­друге, в останні півтора ро­ки відроджуються не лише гуманітарні, але й економічні відносини Одеси й Одеської об­ласті із КНР.

– Економіка, що найди­наміч­ніше розвивається у світі, най­про­гре­сивніші технології, най­су­часніші дороги та дорожні роз­в'язки – у Китаї, – підкреслив голова обласної ради Микола Пун­дик.

Цей сайт покликаний стати єди­ним інформаційним порталам для людей, які говорять китайською та прагнуть одержати вичерпну інформацію про життя в Одесь­кому регіоні.

Подробиці читайте в наступному випуску «Одеських вістей».

Артем ГУБАРЬКОВ

Щире слово про газету

Районна газета «Хлібороб» вперше провела промо­акцію – День передплатника. Десятки її читачів з багатьох куточків району прийшли і приїхали на свято.

Працівників редакції, які представляли своє видання, і читачів привітала голова районної ради Євдокія Байдиш. Вона відзначила, що районну газету читають у кожній оселі, і видається вона 81 рік.

Читач районки з 46­річним стажем Григорій Березанський і поетка Ірина Візняк висловили чимало теплих побажань колективу редакції. Його багато років очолює редакторка Анастасія Олійник.

Організатори Дня передплатника провели розіграш призів (про них подбав меценат Іван Фурсін), конкурси та вікторини, а працівники культури підготували цікаву концертно­розважальну програму.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район

Автор: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, В. МАМОНТОВ, Л. КУЗЬМЕНКО, О. КОЛЄВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту