![]() |
|
![]() |
![]() |
До кінця року жителів с. Троїцьке ще двічі оглядатимуть лікарі, а наприкінці червня скористалися послугами медиків ЦРЛ 417 чоловік.
Виїзна медична бригада, укомплектована найкращими лікарями, з самісінького ранку зайняла свої позиції у дбайливо підготовлених для прийому пацієнтів просторих кабінетах Троїцької амбулаторії загальної практики сімейної медицини, очолюваної сімейним лікарем В’ячеславом Лисенком. Відвідувачів зустрічала медсестра ЗПСМ Людмила Москаленко, яка обов’язково міряла пацієнтам артеріальний тиск і виписувала направлення.
Підвезення людей з віддалених мікрорайонів села двома шкільними автобусами завчасно організував Троїцький сільський голова Віктор Бондаренко. Місцеві музики додали цій соціальній акції святкового забарвлення, а людям – гарного настрою.
Заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Людмила Білоус, яка супроводжує кожен виїздний прийом лікарів, розповіла, що «Народний медогляд» пройде поетапно. Спершу первинну диспасеризацію пройдуть мешканці всіх сіл, і хворі, яким буде встановлено той чи інший діагноз, направлятимуться на додаткове обстеження та лікування в районну чи обласну лікарні. Таким чином, всі бажаючі зможуть перевірити стан свого здоров’я, а обов’язково – всі діти до 6 років.
Головний лікар ЦРЛ Григорій Бурлака, який особисто контролював плин медогляду, повідомив, що райлікарня має великий досвід проведення таких медичних заходів. Ще у 1986 році любашівські і котовські лікарі вперше в Україні забезпечили високоякісну диспансеризацію майже 80 відсотків населення району.
Схвалили нинішній безкоштовний медогляд насампепред старенькі бабусі, багатодітні матусі та інваліди, яким дуже важко діставатися до районної поліклініки. Колишній працівник Троїцької лікарні Віктор Дмитрашко, який через коксоартрит став інвалідом і пересувається на милицях, також не приховував задоволення. Йому без зайвих клопотів вдалося проконсультуватися у найкращих фахівців району щодо подальшого лікування хвороби.
Впродовж дня не зменшувалася черга до лікарів. Ось привели своїх 9 діточок багатодітні матері Галина Чобан і Зоя Петрусенко, а Валерія Бородіна – синівшколярів Владислава і Станіслава. 82річна бабуся Надія Іванівна Бурдейна, яка 22 роки віддала медицині, прийшла до рідної лікарні у супроводі доньки Світлани. Після огляду стареньку з комфортом відвіз додому разом з іншими пенсіонерами шкільний автобус.
Частково пройшли медогляд чимало нинішніх випускників НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.– с/г ліцей» с. Троїцьке.
– Частина лікарів для оформлення меддовідки для вступу до вузу мене вже оглянули, решту відвідаю у Любашівці, – сказав з полегшенням золотий медаліст В’ячеслав Колонтай. – Дуже добре, що запроваджено такий медогляд. А загалом і «Народний бюджет». Дізнався, що в його межах буде профінансовано капітальний ремонт нашого багатостраждального клубу, який вже багато років не працює, і молоді ніде культурно розважатися.
Голова районної ради Євдокія Байдиш і помічник куратора проекту «Народний бюджет» у Любашівському районі І. Фурсіна Олександр Морозов відзначили велику організаційну роботу, завдяки якій медики прийняли рекордну кількість пацієнтів.
Враховуючи велику кількість населення, що мешкає на території сільради, медогляд проводитиметься ще в жовтні та листопаді на базі Троїцької амбулаторії загальної практики сімейної медицини, а також у Новотроїцькому, Козачому Яру та Катеринівці.
У межах програми «Здоров’я Одещини» другий етап «Народного медогляду» почнеться з 1 серпня. Дві бригади з обласних лікувальних установ планують зробити близько 120 виїздів у сільську глибинку.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |