ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Про справедливу оренду та політичну доцільність
10.07.2012 / Газета: Одесские известия / № 72(4346) / Тираж: 18937

Після закінчення засідання сесії обласної ради Микола Пундик відповів на запитання журналістів.

– Які прогнози на врожай у ниніш­ньому році?

– Область рапортувала про збір першого мільйона тонн зерна. А загальний прогноз – приблизно два з половиною мільйони тонн. Це менше, ніж було у попередні роки, але тут втрутилися складні погодні умови – довго практично не було опадів.

– Це позначиться на цінах на хліб?

– Ні. По­перше, не в усіх регіонах України була така ситуація. По­друге, у нас зерно в основному товарне, на продаж, та й державою визначені соціальні сорти хліба, ціни на які перебувають під контролем і не змінюються.

– Питання про озеро Сасик якось зависло у повітрі…

– Так, я уважно вивчив солідну довідку, підготовлену комісією Академії наук України. Там немає однозначних висновків – роздамбовувати озеро чи ні. Незрозуміло, що робити і з каналом із Дунаю до Сасика. Крім того, територію дамби не можна приватизувати. Якщо ж вона перетвориться на природну косу, то ділянки землі дуже швидко знайдуть своїх господарів. Така проблема теж існує.

На сьогоднішній день я, Микола Воло­димирович Пундик, не готовий ухвалити остаточне рішення, що робити із Сасиком. Потрібні додаткові дослідження та консультації з фахівцями.

– На сесії ухвалювалися рішення про передачу в оренду водних об’єктів…

– В області близько чотирьохсот водних об’єктів, які належать громаді. Коли створили комісію і почали перевіряти, фактично їх виявилося всього сто дев’ятнадцять. Сорок п’ять відсотків площі займають чотири об’єкти – водосховище і три лимани.

На початок роботи нашого депутатського корпусу в оренді, з укладанням відповідного договору, зі сплатою податків, перебувало всього сімнадцять об’єктів. Загальна сума оренди – трохи більше двохсот тисяч гривень на рік.

На цій сесії укладено ще шість договорів. Це дозволить додатково одержати двісті тисяч гривень.

Багато підприємців одразу погодилися з тим, що платити сто двадцять гривень орендної плати за гектар – це несерйозно. Фахівці підрахували, що вона повинна становити приблизно чотириста гривень. І на таких умовах укладалися договори оренди. Роботи в цьому плані ще непочатий край.

– Після передачі в оренду чи не перестануть водні об’єкти бути доступними для громадян?

– Це дуже хороше й правильне запитання. У цьому випадку група, яка працює над упорядкуванням ситуації з орендою ставків, однією з головних ставить умову щодо безперешкодного доступу людей на пляжі.

Зовсім нещодавно надійшла скарга щодо одного з великих об’єктів, переданих в оренду на одній з минулих сесій, про те, що люди відрізані від нього – не можна прийти викупатися, половити карасиків. Комісія вже працює. І якщо все зазначене в скарзі підтвердиться, будемо порушувати питання про розірвання договору оренди водного об’єкта.

– Чим була викликана необхідність зміни керівництва комісії з питань економіки, промисловості, розвитку підприємництва та регуляторної політики, де Миколу Шутова замінив Олександр Кравець?

– Політичною доцільністю. У зв’язку із саморозпуском партії «Сильна Україна» більшість депутатів від неї перейшли до фракції Партії регіонів.

– Запитання від «Вечерней Одессы» – чи буде тепло в нашій редакції взимку?

– Так. На першому поверсі будинку обласної ради представлено проект реконструкції видавництва «Чорномор’я» для відкриття єдиного дозвільного центру. Там будуть створені необхідні умови для одержання підприємцями всіх необхідних для ведення діяльності документів. Під цю програму, на яку виділяються значні кошти, у видавництві відремонтують і опалення.

– Яка ситуація з реставрацією Болград­ського собору?

– Завершено тендер, визначено організацію, яка провадитиме роботи.

– Що дасть області розвиток сонячної енергетики?

– Не лише області, але й державі розвиток альтернативних видів енергетики дозволить здобути енергетичну незалежність. У сучасному світі – це одне з найважливіших питань.

– Які кошти область виділяє на проведення Одеського міжнародного кінофестивалю?

– І область, і місто виділяють по мільйону гривень.

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту