![]() |
|
![]() |
![]() |
В офісі Одеського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ) відбувся семінарнарада «Місцевий економічний розвиток міст України», який провадить Федерація канадських муніципалітетів у партнерстві з АМУ та за фінансової підтримки уряду Канади через канадське Агентство міжнародного розвитку.
У семінарі взяли участь мери і співробітники мерій кількох міст Одеської області, викладачі Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Центральним на семінарі став виступ експерта проекту «Місцевий економічний розвиток міст України», віцепрезидента Асоціації розвитку та реформування міст, сіл і селищ «Закарпаття ХХI століття» Олега Лукші.
Олег Васильович відзначив, що зусиллями місцевої громади можна забезпечити додаткове надходження коштів у розмірах 34 річних бюджетів Закарпаття. На його думку, однією з найбільш слабко використовуваних у цьому плані сфер залишається туризм. Адже приблизно 85% фірм працюють тільки на виїзний туризм. Місцева влада зобов'язана створювати умови, за яких їм буде вигідно залучати людей приїжджати і знайомитися з визначними пам'ятками України. Зокрема, відкривати сторінки туристичних фірм, розповідати про маршрути та визначні пам'ятки на офіційних сайтах міст. Така можливість повністю використовується лише у декількох містах нашої країни.
Слабкою стороною нашої економіки залишається лише п’ятивідсоткова її кластеризація. У Великій Британії, наприклад, на частку кластерів припадає приблизно 80%. Це дозволяє державі досить успішно підтримувати національний бізнес і протистояти експансії транснаціональних корпорацій. Цікавим українським прикладом Олег Лукша згадав будівельний кластер у Хмельницькому, куди навіть німці приїжджали запозичувати досвід. І туристичний кластер «Буковель», який об'єднав сотні пансіонатів і фірм, що займаються забезпеченням туристичного бізнесу. Розробляються також кластери щодо використання термальних вод і виноробний кластер.
На думку експерта, треба активніше використовувати контакти з країнами Вишеградської четвірки – Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Чехією. Вони вже «наїлися» прикордонною співпрацею, і прагнуть освоювати глибинні території країнсусідів. Це дозволить їм зберегти ще наявні національні продукти, які не встиг поглинути процес європейської уніфікації. А Угорщині, яка внесла зміни до Конституції і не бажає надалі жити у борг, потрібно максимально активізуватися на ринку пошуку нових ділових партнерів, не пов'язаних зобов'язаннями з Євросоюзом. Україна цю можливість просто повинна використати.
Олег Васильович розповів також про боротьбу проти спорудження у Закарпатті 360 мінігідроелектростанцій, які, по суті, здатні загубити десятки річок. Про вибір чотирьох полігонів для спорудження сміттєпереробних заводів. Тобто у діалозі з владою громадськість Закарпаття вийшла на рівень розв'язання глобальних, найбільш животрепетних проблем, що свідчить про досить високий рівень розвитку громадянського суспільства.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |