![]() |
|
![]() |
![]() |
Вдруге за останнє десятиріччя аграрії Іванівського району стикаються з такими складними жнивами.
– Ми вже звикли до постійних примх погоди в нашій природній зоні, – розповідає головний агроном державного дослідного господарства «Богунівська еліта» Сергій Яворський. – Бувало, вимерзнуть озимі – маємо урожай ярих, погані ярі – обов’язково буде врожай просапних – соняшнику чи кукурудзи. Без зерна не лишалися. А цього сезону вже думаємо про списання частини площ соняшнику, про кукурудзу можна взагалі забути. Щоб зберегти кормову групу і підтримати тваринництво в зимовий період, переводимо в товарні посіви просо і в кормову групу – суданку.
Раніше було, коли молотять горох, обов’язково йде дощ. Тому в дослідному господарстві вирішили спровокувати природу і розпочали жнива з гороху, продовжує Сергій Миколайович. Гриміло, небо затягло хмарами, а дощу – ні краплини.
Тому настрій і в керівництва, і в механізаторів не найкращий. Шкода праці і значних затрат на виробництво. Нинішнього сезону на поля вийшли два «кейси» (один – залучений) та «нива». Комбайнери, водії, трактористи зробили все можливе, щоб звести втрати урожаю до мінімуму. Добре потрудилися досвідчений комбайнер Віктор Веселов, молодий помічник комбайнера Андрій Яворський, водії Дмитро Стебельський та Василь Коваленко, тракторист Олександр Агафонов, який виконав майже всі роботи з міжрядного обробітку соняшнику.
Богунівці обмолотили 702 га пшениці за урожайності 18,1 ц/га, намолотили 1,3 тисячі тонн хліба. Не дуже радує ярий ячмінь – 12,0 ц/га. З 350 га гороху намолотили 379 тонн насіння.
На ділянках розмноження посіяли 12 сортів пшениці і 9 ячменю. Як розповідає агроном з насінництва Ніна Гаврилівна Мунтян, якість зерна добра, пшениця ІІ класу з доброю схожістю. Насіння під урожай наступного року буде достатньо, є 400 тонн минулорічного і удвічі більше планують підготувати з урожаю цього року. Найкраще в таку спекотну і суху погоду себе зарекомендували сорти пшениці «Жайвір», «Борвій», «Заграва», «Благодарка». На гармані вирує робота: йде очищення, затарювання елітного матеріалу в мішки. Без діла ніхто не сидить. Вже багато років на току працює постійна згуртована бригада спеціалістів. Серед них зашивальниця Наталя Гудзінська. Разом з нею на очищенні насіння трудиться син Олександр, студент нафтогазового технікуму. Добре зарекомендував себе і учень місцевого аграрного ліцею Олександр Дземанчик. Вперше на сезонних роботах працюють зашивальники Павло Гревцов та Світлана Іванова, які відповідально ставляться до своїх обов’язків.
Завершилися тривожні жнива, а занепокоєння хліборобів не зникає: яким буде посівна кампанія урожаю 2013 року, адже прогнози погоди на осінь вже ніхто не ризикує давати.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |