![]() |
|
![]() |
![]() |
Дедалі актуальнішим стає питання про підвищення поголів’я великої рогатої худоби. Як говорить головний фахівець управління агропромислового розвитку Роздільнянської райдержадміністрації Надія Подкалюк, державні дотації тут – один із головних сприятливих чинників.
Згідно з Постановою Кабміну України, що вийшла цього року, претендентами на їх одержання стають фізичні особи, у домашніх господарствах яких корови народили телят. Гроші на утримання та вирощування молодняку вже виділяються з бюджету.
Селянам давно ясно, що без урядової фінансової підтримки не вдасться вивести тваринництво із кризи. Тепер це зрозуміли й у столиці.
Ще люди хочуть, щоб різниця (маржа) між закупівельними та продажними цінами стала меншою. І – щоб держава взяла під контроль і регулювала процеси утворення цін.
А поки що вжитий захід уже виявився дієвим. На початок року, за переписом, у дворах району є понад 3600 голів великої рогатої худоби. І, схоже, цей показник має тенденцію до підвищення.
Такий результат Н. Подкалюк пояснює тим, що кожен господар, який тримає вдома корову, що отелилася, по виповненні теляті трьох місяців одержує за цей період догляду за ним 250 гривень, за наступні три місяці – по 500 гривень і за наступні три місяці до року – по 750 гривень. Головне – щоб корівка пройшла ветеринарний огляд, а також мала паспорт та ідентифікаційний код. Його одержують один раз на всі роки, заплативши 20 гривень, тобто удвічі менше, ніж було до 1 червня 2012 року. З оформленням документів на корів до управління АПР ідуть, як раніше до відділу віз і реєстрації.
Є двори, де люди тримають до 5 корів. Властиво, одержують допомогу у 5 разів більшу. Грошова компенсація видається також для купівлі доїльного апарата. Одна умова: ця техніка мусить бути вітчизняного виробництва. За підтримку національного виробника селянин одержує 5000 гривень. Для сільського мешканця це стимул, хоча дають дотації нерідко із запізненням.
Молоду корову віком над рік можна продати на м’ясо. Таким чином люди й себе годують, і продовольчий ринок насичують.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |