ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Безкоштовна правова допомога
14.07.2012 / Газета: Одесские известия / № 74(4348) / Тираж: 18937

В Одесі відбулася зустріч юристів із усіх регіонів України, а також із зарубіжжя, проведена в межах Сьомої квартальної зустрічі партнерів проекту Агенціїї США з міжнародного розвитку (USAID) «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна».

Даний проект має на меті декілька завдань: по­перше, це об’єднання недержавних правових організацій і комерційних юридичних фірм для подання безкоштовної юридичної допомоги населенню. По­дру­ге, просвітницька діяльність: роз’яс­нення громадянам їхніх прав, консультування, рекомендації щодо звертання до суду.

– Мета проекту – забезпечити громадянам рівний доступ до правосуддя, незалежно від соціального статусу, тим самим зміцнюючи в Україні верховенство права. Основним для нас є об’єднання у всеукраїнську мережу всіх недержавних правових організацій і комерційних юридичних фірм для подання безкоштовної юридичної допомоги, – розповіла директор проекту USAID «Правова країна» Інна Топал.

Із цією метою вже понад рік працює сайт «Правової країни» (http://pravovakrayina.org.ua/), де кожен може знайти список орга­нізацій і безкоштовно одержати як первинну консультацію (роз’яснення законодавства), так і вторинну – коли потрібно звернутися до суду (підготовка документів та подальше представлення інтересів громадян у суді).

Проект працює в трьох актуальних напрямах: охорона здоров’я, захист прав працівників, захист права власності. Радісною подією для організаторів стало те, що торік було ухвалено закон про безкоштовну юридичну допомогу, який встановлює правила гри в цьому сегменті правової діяльності.

Однією з основних тем конференції стала практика медіації. Так нази­вається спосіб розв’язання спірних питань за допомогою третьої особи – медіатора, тобто посередника з юридичною освітою, який допомагає влагодити конфлікт двох сторін, не вдаючись до судових процесів. У такій практиці є низка своїх правил. Сторони добровільно звертаються до медіатора, який не має права тиснути на жодну з них, але лише дає рекомендації за тим чи іншим спірним питанням, намагається врегулювати конфлікт, орієнтується на пошук конструктивних розв’язків. Дана практика тільки починає у нас впроваджуватися. Поки що ж в Україні відзначено надто велику кількість звертань до суду, найчастіше з питаннями, вирішити які можна й без такого звертання.

Учасники зустрічі­конференції мали можливість поділитися досвідом, довідатися про новини законодавства, встановити робочі контакти, а непрофесіонали, ознайомившись із матеріалами заходу, матимуть уявлення про правові новації та перспективи.

Автор: Артем ЄВГЕНЬЄВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту