ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Медики приїжджають до пацієнтів
14.07.2012 / Газета: Одесские известия / № 74(4348) / Тираж: 18937

Відбулася прес­конференція начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайла Бартка, присвячена підсумкам проваджуваного «Народного медогляду».

Михайло Петрович підкреслив, що робота, проваджувана в області в системі охорони здоров’я, має комплексний характер. Так, будуть закуплені рентген­апарати і флюорографи (зокрема два пересувні для проведення обстежень безпосередньо у населених пунктах), автомобілі «ВАЗ» для служби «швидкої», оснащені американським обладнанням. 3800 медичних працівників на селі одержать надбавку до заробітної плати.

Від початку «Народного мед­огляду» на прийом до лікарів потрапили 106 тисяч чоловік. У райони виїжджали бригади з 4­5 лікарів центральних районних лікарень. На допомогу їм були пересувні апарати УЗД, лабораторії. У 18 тисяч пацієнтів було вперше виявлено різні захворювання, зокрема 261 випадок підозр на онкопатологію, 30 – на туберкульоз. Близько 8 тисячам обстежених рекомендовано показатися фахівцям ЦРЛ, понад 2 тисячам – співробітникам обласної клінічної лікарні.

Начальник управління охорони здоров’я навів цифри, які характеризують охоплення населення медоглядом. Так, у Савранському районі воно становить 28%, у Біляївському – 14%, у Болградському – 2,7%, Роздільнянському – 2,2%. Проте різниця в показниках свідчить не про погану організацію роботи в тих чи інших районах, а про те, що вони відрізняються за чисельністю населення. І тому одним легше піти вперед, а іншим доводиться наздоганяти.

На жаль, у нашій області приблизно на 3% вищий за середньо­український рівень захворюваності на гіпертонію. Лікує її лише п’ята частина хворих. Решта звертається до медиків лише у крайніх ситуаціях або не звертається зовсім. Найчастіша причина цьо­го – відсутність коштів на придбання ліків.

На думку начальника управління, змінити ситуацію може впровадження механізму реімбурсації, тобто часткового відшкодування вартості ліків, необхідних для лікування найсерйозніших хвороб.

Наприклад, у Молдові реімбурсація на кардіологічні препарати дозволила протягом 5 років на чверть знизити смертність від серцево­судинних захворювань. Аналогічних результатів досягли Угорщина, Словаччина.

В Україні визначено 249 найменувань препаратів, що належать до 7 груп, на які з 1 вересня будуть установлені ціни. Жодна аптека не зможе продавати їх дорожче. Рецепти на ці препарати зберігатимуться у поліклініках та аптеках. І частина витрачених коштів повертатиметься покупцеві.

Далі Михайло Бартко підкреслив, що другий етап «Народного медогляду» стартує 1 серпня. За результатами першого етапу формуватимуться бригади з вузьких фахівців – співробітників обласної клінічної лікарні, обласного медичного центру, Одеського національного медичного університету. Їхнє завдання – поглибленіша та диференційованіша діагностика у тих випадках, де виявлено підозри на наявність тяжких захворювань.

Відповідно до досягнутої домовленості, працівники обласної лікарні візьмуть на себе південь області, обласного медичного центру – північ.

Залишається тільки побажати, щоб жителі регіону все­таки знайшли час на візит до лікаря. Адже якщо раніше у них не виходило дістатися до лікувального закладу, то тепер медики приїжджають до пацієнтів самі. Такий шанс перевірити стан свого здоров’я гаяти не варто.

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту