![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Воднокосмічна методика
Результатом проведеного в Одесі міжнародного семінару екологів України, Греції, Румунії, Болгарії та Македонії стало рішення створити єдину для всіх європейських країн інформаційну скарбничку.
Джерелами її поповнення стануть дослідження, отримані як з наукового судна, так і з супутника по каналу зв'язку «Екосателіт».
– Нові можливості дозволять послідовно пов'язати діяльність учених щодо розробки нових географічних карт, фахівців, що узагальнюють результати воднокосмічних досліджень до конкретного висновку, і представників адміністрацій, що вирішують на цій основі питання щодо керування екосистемами, – говорить заступник директора Одеської філії Інституту біології південних морів Галина Мінічева.
Картографуванню ж підлягає українська частина дельти Дунаю – як найбільша в порівнянні з іншими дельтами Європи. І простір, де грецька ріка Аксис впадає в Адріатичне море.
Проект фінансується з фондів Ради Європи. Україна, що не входить до її складу, відповідає всім затвердженим там науковим стандартам. Тому потрапила до активних співробітників і одержала завдання розробити рекомендації з оптимального проведення моніторингу.
Арцизький район
120 тисяч тонн хліба зберуть
Якби не останні дощі, жнива в господарствах були б завершені. А почалися вони раніше за всіх у південній зоні. Першими вийшли на жнивне поле хлібороби фермерського господарства «Джондір-Б», де керівником Петро Бірбенюк.
Звичайно, позначилися на результаті, значно знизивши врожайність, багатомісячна відсутність опадів і міцні сухі морози взимку. На збиральній площі 1100 га врожайність склала не набагато більше 16 центнерів з гектара.
Сьогодні найвища врожайність у ТОВ «Агрофірма «Дністровська» (голова правління Іван Кістол) – понад 26 центнерів з гектара. Непогані показники також в агрофірмі «Бургуджи» – 25,8 ц/га, ПП «РосіяПівдень» – 23 ц/га, у низці інших сільгосппідприємств. Вал зерна нового врожаю по району склав 89,5 тис. тонн при середній урожайності 19,8 ц/га. Можна вважати, що основний хліб зібрано. Попереду чекають своєї черги площі під кукурудзою (10,5 тис. га), сорго (понад 3 тис. га), соняшником (17 тис. га). От цим просапним культурам минулі дощі тільки на користь.
Уже очевидно, що торішнього валу – 200 тис. тонн зерна – не буде. Проте 120 тис. тонн зерна арцизькі хлібороби зберуть.
Болградський район
Вино року
Таким вином нині визнаний в Україні «Рислінг напівсухий» урожаю 2011 року торговельної марки «Колоніст» із Болградського району.
Високу оцінку продукт із Бессарабії одержав на міжнародному конкурсі «Ялта. Золотий грифон2012», який проходив на базі Національного інституту винограду й вина «Магарач».
На суд міжнародного журі, до складу якого ввійшли найкращі фахівці всіх країнучасниць (Україна, Росія, Білорусь, Молдова та Грузія), були представлені тихі, ігристі, плодовоягідні вина, коньяки та міцні напої найкращих виробників – загалом 264 зразка.
Якість і рівень вин ТМ «Колоніст» були безперечними. Крім того, що «Рислінг» визнаний найкращим вином року, високу оцінку одержали всі представлені на конкурс зразки підприємства, про що свідчать п'ять золотих і дві срібні медалі.
Золото одержали вина «Мерло» урожаю 2011 року, «Каберне висока гама» урожаю 2009 року, «Піно нуар» урожаю 2010 року, «Шардоне» урожаю 2011 року та «Каберне десертне» урожаю 2010 року. Сріблом відзначені «Трамінер» урожаю 2011 року та «Каберне по білому» урожаю 2011 року.
– Ми поставили собі за мету відродити традиції не тільки українського виноробства, але й виробництва високоякісних елітних вин, – сказав Іван Плачков, засновник торговельної марки «Колоніст». – Адже вино – це не просто результат хімічних процесів, але й філософія. А вона така: ми робимо чесне вино; ми робимо вино для всіх, як для себе; ми робимо вино, до якого хочеться повернутися; ми робимо вино, яке стане частиною долі його шанувальників.
Савранський район
За ефективність соціальної підтримки
В населених пунктах району розпочав роботу мобільний соціальний офіс, створений при управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.
До складу групи, яка виїздить у села згідно з графіком, входять фахівці районного управління Пенсійного фонду, центру зайнятості, територіального центру, служби у справах дітей та управління праці й соціального захисту населення райдержадміністрації.
Як зауважив голова районної державної адміністрації Олег Іспанюк, мобільний соціальний офіс створений за принципом «єдиного вікна» і його головна мета – підвищення ефективності системи надання громадянам району соціальної підтримки.
Рені
Депутатам – і карти в руки
Група активістів міської ради провела прибирання так званого старого пляжу – основного місця відпочинку ренійців.
На жаль, далеко не всі відпочивальники дбайливо ставляться до довкілля, залишаючи після себе на березі озера Кагул сміття. Накопичуючись, воно створює загрозу для водойми і, звичайно, для здоров'я людей, які сюди приїжджають. У прибиранні взяли участь не тільки депутати.
– До нас долучилося багато відпочивальників, – розповідає депутат міськради Ніна Златі. – Люди попросили сміттєві пакети, рукавички та стали допомагати. Серед них були Костянтин Кравченко з онуком Юрієм, Ігор Ткаченко, Данило Горохов, Людмила Буценко та її подруги. Хочеться сказати велике спасибі директорці Ренійської школи № 3 Наталі Олексіївні Пирлог і всьому педколлективу за добре виховання учнів – нам допомагали Сашко Буджеті, Ярослав Орзя, Сашко Камінський. Допомогу в організації суботника подали районна організація Партії регіонів, районна організація ветеранів Афганістану, локомотивне депо Рені та ПП «Атлант».
Депутати міськради Ольга Дойловська, Олена Азарова, Валентин Котляренко, Олег Чилакчі, Сергій Лукіянченко й автор ініціативи Дмитро Златі залишилися не тільки задоволеними проведеною роботою, але й дійшли думки, що треба впорядкувати старий пляж. Як то кажуть, депутатам – і карти в руки!
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. КІТІК, Т. БАРАНОВА, Т. СТОРЧАК, А. БОНДАРЕВА
Буревій зривав дахи
Усього близько двадцяти хвилин бушував у місті Ананьєві 15 липня шквальний вітер, що раптово зірвався. Але за цей короткий період були зірвані дахи багатьох будинків, пошкоджені лінії електропередачі, з коріннями вирвані вікові дерева, повалені стовпи, у вікнах вибиті шибки. У деяких місцях зламані дерева впали на лінії газопостачання, погнувши труби.
Розлютована стихія заподіяла місту багато шкоди. Особливо постраждали житлові будинки та місцеві школи, де вітер зірвав шифер, а злива обвалила стелі. А з будинку районної держадміністрації та районної ради було повністю зірвано дах. На короткий час у місті пропали електроенергія і телефонний зв'язок, зокрема й мобільний.
Одному з жителів Ананьєва вітер, пробивши подвійну раму, заніс шифер просто у квартиру… На щастя, мешканці не постраждали.
Незважаючи на значний збиток, завданий стихією місту, обійшлося без людських жертв. І сьогодні районна та міська влада терміново вирішують питання життєзабезпечення міста.
Володимир Сєдов,
м. Ананьїв
Дітям Суворовського району
У Суворовському районі Одеси, на вулиці Бочарова, 67, відбулося урочисте закладання першого каменя у фундамент нової дитячої поліклініки. Будівництво благословив Митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел.
Ініціатором спорудження нового об'єкту виступив депутат міської ради Геннадій Труханов. Наприкінці минулого року до нього звернулася велика група батьків (понад 600 чоловік) із проханням знайти розв'язання дуже серйозної та давньої проблеми району. Справа в тому, що міська дитяча поліклініка № 2, що розташована на проспекті Добровольського, 67, при плані відвідування 260 чоловік за зміну приймає удвічівтричі більше. Немає можливості організувати нормальну роботу підліткової служби та денного стаціонару.
У межах реалізації програми «Народний бюджет» в Одесі пропозицію про будівництво нової поліклініки в Суворовському районі підтримали депутати міськради. Замовником виступає управління капітального будівництва, генеральним підрядником – «Чорноморгідробуд». Здавання об'єкта – чотириповерхового будинку, розрахованого на 550 відвідувань за зміну, – намічено на грудень 2013 року.
Світлана КОМІСАРЕНКО, «Одеські вісті»
Газовий котел у подарунок
У травні цього року відзначив 15річчя своєї роботи Одеський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. А цими днями був укладений 2012й кредитний договір між Фондом та позичальником. Тобто його порядковий номер співпав із роком, який запам'ятається усім проведенням чемпіонату Європи з футболу.
Одесити не були б одеситами, якби цікаво та з вигадкою не відзначили дану подію. Керівництво Фонду ухвалило рішення подарувати позичальнику – Олегу Криворучку, жителю села Степанівки Роздільнянського району, слюсарю СФ СП «ВітмаркУкраїна», газовий котел. Він, батько шістьох дітей, брав кредит саме на газифікацію будинку. Директор Фонду Микола Глембовський у присутності ще 15 позичальників нагородив Олега Криворучка Почесною грамотою, побажав усім присутнім міцного здоров'я, добробуту, щоб взяті кредити зробили їхнє життя комфортнішим.
Світлана Маршина
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |