ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
19.07.2012 / Газета: Одесские известия / № 76(4350) / Тираж: 18937

Одеса

НАШ ДЕСАНТ НА «АРТПОЛІ»

Два роки тому фестиваль «Арт­Поле» проходив на березі Куяльницького лиману. Потім він переїхав, але творчі зв’язки з Південною Пальмірою не обірвалися. Цього року майже половину щоденних майстерень на фестивалі вели одесити.

Гончарного мистецтва навчав викладач Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського Михайло Плужник­Гладир. Керамічну студію «Детский лепит» вела відома одеська художниця Наталя Мариненко. Охочі складали скульптури з металобрухту під керівництвом Кирила Максименка, який торік подарував Одесі залізного Чебурашку. Учасники майстерні Оксани Могилко, викладачки контактної імпровізації, досліджували можливості свого тіла та простору. І нарешті, майстриня хенд­мейду Лілія Штекель допомагала гостям фестивалю подарувати друге життя старим речам.

Представники інших куточків нашої країни навчали «артполівців» ковальського ремесла, вирізання фігур із паперу та допомагали приборкати вогненну стихію.

Постійним учасником «Арт-Поля» став і одеський етно­тріп­дует «Зира». Цього року Дмитро Земський і Олег Різниченко представили перформанс, підготовлений разом із київським театром вогню «ПротиНочі». Одесити бачили музично-­вогненне дійство у квітні, а на початку літа одесько­київський проект представляв Україну на одному з польських фестивалів.

Цього року міжнародний фестиваль «Арт-Поле» проходив з 12 по 16 липня в селі Уніж Городенківського району Івано­-Франківської області, у яблуневому саду на березі Дністра.

ЗАКРІЙНИКИ ТА МІДНИКИ – НЕ ПОТРІБНІ

За даними обласного центру зайнятості, на сьогодні найпотрібнішими на ринку праці регіону є спеціалісти державної служби (понад 230 вакансій), лікарі (220 вільних місць), слюсарі (170), підсобні робітники (понад 130), водії автомобілів (близько 90 вакансій).

Водночас лише по одній вакансії роботодавці надали за такими професіями, як закрійник, перекладач, еколог, вулканізаторник, референт, мідник, контролер якості.

Загалом же активними заходами сприяння зайнятості населення (працевлаштування, професійне навчання, громадські роботи) на Одещині з початку року охоплено близько тридцяти тисяч чоловік.

РЕАБІЛІТАЦІЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ФУТБОЛУ

Відомий актор Олексій Горбунов відвідав одеський благодійний фонд «Дорога до дому», щоб ознайомитися з реальним прототипом свого героя з кінофільму «Чемпіони з підворіття», який бере участь у конкурсній програмі ОМКФ.

Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про перемогу української команди бездомних на міжнародному турнірі з пляжного футболу 2009 року. У фонді О. Горбунову розповіли та показали, як реабілітація за допомогою футболу допомагає відчути впевненість у собі кризовим підліткам і дорослим бездомним.

Іванівський район

НАЗВАНО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ

Завершився другий етап районного конкурсу з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території.

Комісія під керівництвом заступника голови районної ради Марії Васильченко визнала переможцем другого етапу Іванівську селищну раду (селищний голова Віктор Хобта). Серед сільських рад перемогу здобула Коноплянська (голова Олександр Волошин), друге місце розподілено між Білчанською (голова Павло Костенюк) та Баранівською (голова Наталя Кужельникова) сільськими радами, третє місце вирішено не присуджувати.

Крім того, комісія відзначила значний внесок у розвиток соціальної інфраструктури та благоустрою території Михайлопільської (голова Володимир Гольдман), Благоєвської (голова Георгій Нікола) та Червонознам’янської (голова Іван Войников) сільських рад, які не беруть участі в районному конкурсі, оскільки вони перемагали в обласному конкурсі попередніх років, та Радісненської селищної ради (селищний голова Віктор Савченко).

Кодимський район

СЕРЕД ЛІДЕРІВ

За кілька днів до завершення збирання ранніх зернових та зернобобових культур начальник агропромислового розвитку райдержадміністрації Роман Огінський запевнив, що їх вал разом з кукурудзою складе 49 тисяч тонн, а середня урожайність (без кукурудзи) сягне 24 центнерів з гектара.

У районі успішно застосовують передові технології. Адже там, де вони використовуються сповна, і результати високі. А поки що майже у всіх агроформуваннях спостерігається неоднорідність полів, на яких урожайність коливається від 12 до 55 центнерів з гектара. Але якщо брати в цілому, то кодимці вже сьогодні входять до трійки лідерів області за результатами жнив.

Березівка

НА РЕКОНСТРУКЦІЮ КАНАЛІЗАЦІЇ

Облдержадміністрація та обласна рада виділили 400 тисяч гривень для виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію очисних каналізаційних систем у райцентрі.

Очисні системи були побудовані ще в 70­ті роки минулого століття. Їхньої потужності нині замало. Крім того, вони застаріли.

– Це велика екологічна проблема для міста. Її треба розв’язувати оперативно. Втішно, що обласна влада пішла назустріч, оскільки місцевому бюджету виділити такі гроші не до снаги, – сказав Березівський міський голова Валерій Григораш.

Ізмаїльський район

ПОТОП У БАГАТОМУ

Двогодинна злива затопила у селі Багатому чотири вулиці – Леніна, Горького, Осипенко та Суворова. Згідно з інформацією райуправління МНС, рівень води на цих вулицях піднімався до 0,5 — 0,8 метра.

Внаслідок затоплення постраж­дало кожне п’яте приватне подвір’я, один із сільських будинків без фундаменту навіть був цілком зруйнований.

На щастя, жоден з жителів села не став жертвою водної стихії. А працівники МНС, що вчасно прибули, допомогли вибратися з­під руїн підтопленого будинку інвалідові другої групи.

Створено робочу групу з ліквідації наслідків стихії.

Миколаївський район

ЗАОЩАДЖУЮЧИ КОШТИ

Заклади медицини та освіти району ретельно готуються до роботи в осінньо-зимовий період.

Так, з метою заощадження енергоресурсів у центральній районній лікарні проведено капітальний ремонт системи опалення поліклініки та хірургічного відділення, що дасть змогу забезпечити теплом корпуси без додаткового використання електроприладів. А встановлення лічильника води у Миколаївській ЗОШ І­ІІІ ступенів дозволить заощадити щомісяця щонайменше 1500 грн. У Стрюківській ЗОШ І­ІІІ ступенів будуть замінені вікна на сучасні, а у Скосарівці завершується облаштування при школі дитячого садочка.

Татарбунарський район

ЗРОСТАЄ КІЛЬКІСТЬ ІНФІКОВАНИХ

У райдержадміністрації пройшло чергове засідання координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції, СНІДу та наркоманії.

Лікарка кабінету «Здоров’я» центральної районної лікарні Людмила Кобилянська поінформувала про перебіг виконання за минулий рік цільової районної програми з профілактики ВІЛ­інфекції, лікування та підтримки ВІЛ­інфікованих і хворих на СНІД. Із 1996 року в районі зареєстровано понад 180 ВІЛ­інфікованих. Їх кількість щороку зростає на 8­10 відсотків.

Про підсумки минулого місячника боротьби з туберкульозом розповіла районний фтизіатр Ніна Решетниченко. Вона відзначила необхідність допомоги й участі органів місцевого самоврядування в організації людей для проходження ними флюорографії.

Комінтернівський район

ВИЩЕ СТРИБНЕШ – ЩАСЛИВІШИЙ БУДЕШ

Несподівані подарунки від куратора програми «Народний бюджет» у Комінтернівському районі Івана Геннадійовича Фурсіна під час святкування Івана Купала одержали всі учасники заходу, зокрема й Івани, які святкували цього дня свої іменини, а також присутні на святі Іванівни та Івановичі.

Під час народних гулянь, які цього року відзначалися особливо весело, комінтернівці також згадали давні купальські традиції.

Святкування було організовано за підтримки Благодійного фонду І. Фурсіна. Радості малечі не було меж, коли вони побачили, що в парку Слави для них встановлено величезний надувний батут. Досхочу настрибавшися, поласувавши попкорном, солодкою ватою та іншими солодощами, малеча разом із батьками перемістилася споглядати цікаве дійство.

Дівчата у власноруч сплетених віночках кружляли в хороводі, всі разом прикрашали купальське дерево, а «нечиста сила», як ведеться, намагалася все робити наперекір. Прогнавши її, учасники дійства розвели багаття і спалили на ньому опудало Івана Купала. Під час обряду юнаки й дівчата, очищаючись полум’ям, намагалися якнайвище перестрибнути через багаття, бо в народі кажуть: хто вище стрибне – буде весь рік щасливий.

Інформаційну добірку підготували: В. ТРОХЛІБ, В. КОЗЮРА, Р. КІР’ЯК, Н. САМОЙЛЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, В. АКІМОВ, Л. КОСТЕНКО, О. КОЛЕВ, Л. КУЗЬМЕНКО

Колективу редакції газети

«Чорноморські новини»

Любі друзі!

«Без п’яти хвилин» віковий ювілей відзначаєте ви цими днями.

«Чорноморські новини» – одне з найдавніших на Одещині видань, а до того ж нині – ще і єдина україномовна обласна громадсько­політична газета.

Звичайно, 95­річний вік – це вже свідчення не лише зрілості, і навіть не лише мудрості, але й, справді ж, вік легенди.

Змінювалися засновники та назви видання, але залишалася газета, яку любили завжди і якій вірили і вірять донині. Бувало навіть так, що через рік після свого народження і французькою звучали репортажі та фейлетони ваших авторів. І був непростим та нелегким період Великої Вітчизняної війни, після якої гідною та значною оцінкою вашої роботи стала медаль «За оборону Одеси». Але ніколи, жодного разу, ні за жодних обставин не припинявся випуск газети. А вісімдесят три роки тому рідною мовою видання стала мова нашої сьогоднішньої держави, мова наших старих класиків та нашої з вами завжди молодої і палкої душі.

Утвердження української державності, відродження національної самосвідомості, української мови та культури, обстоювання громадянських прав, честі, гідності кожної людини, незалежно від національності, політичних поглядів та віросповідання – такі принципи, накреслені на ваших скрижалях. І не випадково, звичайно ж, те, що цілий квартет сьогоднішніх ваших журналістів – заслужені журналісти України.

Зі святом вас, любі друзі та колеги!

Здоров’я кожному з вас, добробуту вашим родинам і тепла, творчих успіхів.

Зі святом вас!

Від Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України, голова правління ОРО НСЖУ завжди ваш Юрій РАБОТІН

Хоча й далеко Великий Устюг

У межах міжнародного проекту «Міста­побратими» в гостях у освітян Комінтернівського району побували начальник управління освіти Великоустюгського муніципального району Римма Анатоліївна Батакова та директор цифрової гімназії м. Великий Устюг Надія Григорівна Мачинська (Російська Федерація). Гості взяли участь у засіданні колегії відділу освіти.

Начальник відділу освіти Комінтер­нівської РДА Інна Абремська поінформувала учасників колегії про впровадження міжнародного проекту «Міста­побратими»: смт Комінтернівське – м. Великий Устюг.

Її виступ доповнила методист відділу освіти В.В. Вегерчук, яка разом з психологом О.О. Марінеску у травні побувала у освітян цього північного російського міста та ознайомилася із системою освіти та навчально­виховним процесом. Їхні виступи супроводжувалися демонстрацією слайдів.

Р.А. Батакова та Н.Г. Мачинська подякували керівництву району та відділу освіти за гостинний прийом і можливість ознайомитися з роботою у загальноосвітніх школах українського райцентру.

На колегії були розглянуті питання участі освітян у благодійних акціях, підготовки загальноосвітніх шкіл до нового навчального року, оптимізації мережі початкової школи. Значне місце в роботі колегії було відведено питанню оздоровлення, відпочинку дітей та підлітків.

Борис ПОДОЙМЯН, Комінтернівський район

Фото автора

Фестиваль європейських культур

Районне свято «Ця чудова країна дитинства» відбулося у Косівському будинку культури з нагоди десятої річниці дитячого фестивалю «Перші зірочки». Свято відбувалося у межах районного фестивалю європейських культур.

Учасники дивували вмінням передати колорит країни, яку представляли. Цікавою частиною фестивалю стали спортивні змагання, конкурс малюнків на асфальті, футбольна вікторина. Куяльницька громада, яка представляла Росію, посіла третє місце. Другою стала громада с. Борщі, яка представляла Нідерланди. Переможцем став колектив Липецької громади, який вдало передав традиції Італії. За творчу участь у фестивалі всі колективи нагороджені дипломами, переможці – дипломами і подарунками.

Другою частиною заходу став свят­ковий ювілейний концерт «Нам 10 років!», присвячений 10­й річниці дитячого районного фестивалю­конкурсу «Перші зірочки». В ньому взяли участь переможці та учасники фестивалів минулих літ – дорослі і малята. Чудова програма приємно вразила своїм багатоголоссям, розмаїттям талантів у всіх жанрах, подарувала незабутні миті зустрічі з прекрасним.

На завершення цього мистецького заходу начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Ольга Шапран нагородила учасників концертної програми дипломами та призами за фінансової підтримки народного депутата України Леоніда Клімова. Всіх дітей пригостила морозивом приватний підприємець Любов Терп’як.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Котовський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту