![]() |
|
![]() |
![]() |
На зборах аграріїв області було підбито попередні підсумки жнив. У роботі зборів взяв участь перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Микола Безуглий. З основною доповіддю виступив перший заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Панчишин.
Збирання ранніх зернових і зернобобових було дуже тяжким. Комбайнам доводилося буквально вгризатися в землю. Було задіяно 3620 власних машин і 430 залучених.
Вдалося одержати 1480 тис. тонн зернових і зернобобових при середній урожайності 17 центнерів: озимої пшениці – 18,7 центнера, озимого ячменю – 15,5 центнера, ярового – 16,1 центнера. Ці результати стали відправною точкою для міркувань доповідача та багатьох промовців. І всі доходили висновку, що можна було домогтися вагоміших результатів. Про це свідчать намолоти зерна в окремих районах.
Скажімо, в Савранському районі змогли зібрати по 30 центнерів зернових з гектара, у Котовському – 24, у Красноокнянському – 22,2.
В СВК «Дружба народів» (Котовський район; керівник – Анатолій Бакулевський) змогли в несприятливих умовах зібрати з кожного з 2800 гектарів по 45,1 центнера зерна: озимої пшениці – по 47,9 центнера, ячменю – по 41,1 центнера. І закінчили жнива усього за 12 днів.
У фермерському господарстві «ПрогресАгро» (Балтський район; керівник – Михайло Лазаренко) зібрали на круг по 42,3 центнера зерна: озимої пшениці – по 43,2 центнера, озимого ячменю – по 41,1 центнери. Фермер виступив на нараді й закликав колег суворо виконувати приписи науки та передової практики.
В агропідприємстві «АгроРитм» (Любашівський район; керівник – Віктор Стоцький) зібрали по 42 центнера зернових із кожного з 1500 гектарів.
Зате в інших господарствах зібрали по 67 центнерів з гектара…
Кілька слів про головну продовольчу культуру – озиму пшеницю. Валовий збір її склав 820 тис. тонн. Це при річній потребі області щодо продовольчого зерна у 320 тис. тонн. Плюс 90 тис. тонн, необхідних на насіння. Тож аграрії області зможуть половину врожаю реалізувати на власний розсуд. Тим більше що, як заявив перший заступник міністра, цього року жодних квот на продаж зерна не буде. А воно виявилося чудової якості.
А тепер про деякі уроки жнив. Керівникам багатьох сільгосппідприємств був адресований докір: у гонитві за негайною вигодою вони все порушують і порушують сівозміни. Ну скільки можна доводити деяким аграріям, що треба дотримуватися вимог культури землеробства! На жаль, доводиться нагадувати й про необхідність застосовувати тільки насіння високої якості. А якщо конкретніше – не нижче другої репродукції. Прозвучала тривога і з приводу недостатнього використання добрив.
Погода, на жаль, з роками ускладнюється аномаліями. Слід не тільки на це зважати, але й навчатися, що протиставити. Про це говорили директор Одеського селекційногенетичного інституту В'ячеслав Соколов, голова асоціації «Сільськогосподарські підприємства Одеської області», голова СВК «Дружба» (Саратський район) Георгій Чиклікчи, директор ТОВ «Агропраймхолдинг» (Ізмаїльський район) Лариса Ігнат та інші.
Усі промовці відзначали, що хлібороби не одержують належної допомоги від держави, слабко фінансуються довгострокові програми з розвитку рослинництва і тваринництва.
Уже на пресконференції, що відбулася пізніше, Микола Дмитрович Безуглий повідомив, що наявні проблеми добре відомі Міністерству. Вживаються заходи.
Він визнав, що компенсація за загиблий урожай була незначною, і багато які господарства від неї просто відмовилися. Але незабаром ухвалять закон про обов'язкове страхування сільськогосподарського виробництва, і 50 відсотків страхових внесків компенсуватиме держава.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |