ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
На ринках верховодять… іноземці?
28.07.2012 / Газета: Одесские известия / № 80(4354) / Тираж: 18937

Засідання ХV сесії Одеської міської ради ознаменувалося майже 5­-годинними бурхливими обговореннями низки питань. А розпочалося все з прориву до зали ініціативної групи підприємців ринку «Привоз». Вони були обурені поведінкою адміністрації підприємства, яка не укладає з людьми договорів оренди на основі чітких тарифів, незгодних викидає на вулицю, займається поборами. Зокрема, серед тих, хто прийшов, був громадянин Судану, батько чотирьох дітей, у якого вночі обікрали контейнери на ринку. Люди говорили, що це справа рук найнятих охоронців. І така ситуація склалася не тільки на «Привозі». Тому і було створено штаб підприємців ринків Одеси. Вони звернулися до міського голови з проханням повернути «Привоз» до комунальної власності, щоб вони могли нормально працювати і годувати свої родини.

Депутат Сергій Бовбалан оз­вучив жахливу інформацію: справді, власниками більшості ринків Одеси є іноземні фірми. Так, хазяї «Привозу» – дві кіпрські та англійська компанії, «Острова» – американська. Вони зацікавлені тільки в одному – у виведенні якнайбільшої кількості коштів за межі України, переважно, в офшорні зони. Місто ж від роботи ринків має лише проблеми.

Міський голова розпорядився створити комісію, яка у 10­денний термін повинна запропонувати варіанти виходу з кризової ситуації.

Депутати звільнили Григорія Кваснюка з посади головного редактора газети міської ради «Одесский вестник». Його на цій посаді змінив Михайло Дейч, який раніше працював у телекомпанії «Здоров'я».

Далі були внесені зміни до програми «Збереження і розвиток російської мови в місті Одесі на період 2011 – 2015 рр.» Зокрема, уже у IV кварталі нинішнього року розпочне виходити новий літературно­художній журнал. Влада надасть підтримку російськомовним авторам, які беруть участь у всеукраїнських і міжнародних літературних фестивалях.

Сесія дала згоду на передачу з комунальної у державну власність цілісних майнових комплексів МКЛ № 4 (очна лікарня по вулиці Ольгієвській,4) та МКЛ № 9 ім. А.І. Мінакова по вулиці Пастера та Валиховському провулку, 3 «для створення на їх базі єдиної університетської клініки і відновлення функціональної цілісності Одеського національного медичного університету».

Олексій Костусєв повідомив, що у листі віце­прем'єр­міністра – міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової гарантується спрямування коштів на проведення ремонтів будинків і оснащення клінік сучасним обладнанням. У міста на це коштів немає. Начальник управління охорони здоров’я Ігор Шпак запевнив: профіль медустанов після переходу під егіду держави не зміниться, якість надаваних послуг підвищиться.

Тривала дискусія, і два голосування знадобилося, щоб ухвалити позитивне рішення про дачу дозволу ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса» на розробку проекту землевпорядкування ділянки орієнтовною площею 21,7 га, переданої йому в оренду на 49 років. Депутатів непокоїло, чому приватному підприємству передається така значна земельна ділянка, яка перебуває безпосередньо уздовж злітно­посадкової смуги? Чіткої відповіді на це дуже важливе запитання так і не прозвучало.

Було ухвалено рішення про встановлення копії скульптурної композиції полководцеві О.В. Суворову роботи скульптора Б.В. Едуардса на перетині проспекту Добровольского, Южної та Миколаївської доріг. Таким чином, Суворовський район одержить пам'ятник людині, чиє ім'я носить. Монумент спорудять за рахунок позабюджетних коштів.

Сесія дала згоду на реорганізацію школи­інтернату № 4 (вул. Профспілкова, 9) шляхом її приєднання до школи­інтернату № 5 (вул. Дача Ковалевського, 85).

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту