ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У міській раді — Екологічний виконком
31.07.2012 / Газета: Одесские известия / № 81(4355) / Тираж: 18937

Саме так прозвали журналісти засідання виконкому Одеської міської ради, що відбулося 26 липня. Причиною тому послужила пропозиція мера розглянути додаткове, не заявлене на порядку денному, питання про причини появи задушливих запахів, які із завидною сталістю накривають місто. Нинішнього спекотного літа вони стали особливо нестерпними.

Треба сказати, що питання це вже має свою історію. Скарги людей на сморід постійно надходять до різних інстанцій протягом вже 4 років. Лише ось деякі з них, наприклад облСЕС, брати до уваги їх не квапляться (подібний епізод навіть був предметом розгляду громадської екологічної ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Одеській області). Підприємства, які займаються нафтоперевалюванням (їх вважають винуватцями того, що відбувається), відписуються, що в них усе гаразд, і не поспішають пускати на свою територію перевіряльників.

Виконувачка обов’язків начальника управління екології та рекреаційних зон Валентина Дацюк нагадала про рішення виконкому, датоване 2008 роком, яке зобов’язувало усі потенційно небезпечні підприємства впровадити систему оперативного контролю над викидами в атмосферу шкідливих речовин. Було закуплено пересувну лабораторію, яка дозволяє оперативно виїжджати на місце, звідки надійшов сигнал, і заміряти перевищення рівнів гранично допустимих концентрацій (ГДК) вуглеводнів та інших домішок в атмосфері. Разом з УкрНДІМФом місто провело дослідження. Вони також підтвердили: проблеми виходять від нафтоперевалювальних підприємств.

Однак, систему контролю атмосферного повітря впровадив лише «Лукойл – Одеський нафтопереробний завод». Як наслідок, ситуація стала ускладнюватися. У березні перевищення ГДК з вуглеводнів склало 2 ­3 рази, у травні – 8, у ніч з 19 на 20 липня – 12,5 раза.

Валентина Миколаївна назвала стан справ катастрофічним. Його розглядала комісія з надзвичайних ситуацій при облдержадміністрації. Але це нічого не змінило. Підприємства нафтохімічної галузі не пускають на свою територію ні прокуратуру, ні екологів з Державної екологічної інспекції в Одеській області. І працюють далі.

Голова постійної комісії з екології та надзвичайних ситуацій Олександр Іваницький запропонував звернутися до Генеральної прокуратури, щоб вона розібралася, чому перешкоджають роботі прокуратури міста, покликаної здійснювати нагляд за виконанням законодавства.

Депутат Анатолій Балінов запропонував оформити судові позови від імені територіальної громади до підприємств, які не встановили систему контролю викидів в атмосферу.

Далі на засіданні виконкому виступили представники потенційно небезпечних підприємств – заступник директора ДП «Одеський морський торговельний порт» Сергій Кужко, директор ПАТ «Синтез Ойл» Євгеній Яровий, помічник директора ПАТ «Ексімнафтопродукт» Павло Юношев, директор ПАТ «Одеснафтопродукт» Олександр Рибка. Виступ останнього різко перервав перший заступник Одеського міського голови Микола Ільченко: якщо усе необхідне на підприємстві робиться, чому в санітарній зоні ГДК з вуглеводнів перевищено у 12,5 раза? Він зажадав зупинити виробництво до наведення порядку.

Присутній на засіданні народний депутат Сергій Гриневецький говорив про необхідність інвентаризації усіх потенційно небезпечних підприємств із урахуванням не лише викидів, але й несанкціонованих каналізаційних стоків, визначенням частки участі кожного підприємства у програмах розвитку міста. Він підготує депутатський запит до державних органів, покликаних стежити за виконанням екологічного законодавства.

На наступне засідання виконкому буде підготовлено рішення по всіх підприємствах, які ігнорують вимоги міста і далі труять одеситів. Як запевнив мер, воно буде суворим.

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту