ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Михайло Яцков: «Я пустих обіцянок не даю»
31.07.2012 / Газета: Одесские известия / № 81(4355) / Тираж: 18937

Близько 45 мільйонів гривень виділено 2012 року Овідіо­польському району в межах ініціативи Партії регіонів «Народний бюджет».

Куратор проекту «Народний бюджет» Михайло Яцков здійснив робочу поїздку до району, де відвідав низку об’єктів. Перша зупинка – в Овідіополі. Тут у центрі селища облаштовується головна площа. До Дня незалежності України вона буде вимощена якісною плиткою, оформлена декоративними насадженнями. На ній овідіопольці зустрінуть день народження рідного селища.

По сусідству з площею колись був причал, звідки ходили катери до Білгорода­Дністровського. Місцеві жителі досі згадують, якою популярністю користувалися ці рейси.

– Я гадаю, необхідно відновити причал і знову налагодити рух катерів, – говорить Михайло Яцков. – Адже людям це дуже потрібно та й сприятиме припливу до Овідіополя туристів, відпочивальників.

Це завдання можна буде виконати вже наступного року. Сприяти цьому і покликаний «Народний бюджет».

Голова Овідіопольської райдержадмі­ністрації Михайло Жидков підкреслив, що тепер дуже важливо контролювати, щоб кожна копійка була витрачена на виконання тих завдань, що їх територіальні громади позначили як першорядні. І дуже важлива для районної влади підтримка Михайла Володимировича Яцкова. Він допоміг звести до мінімуму всілякі бюрократичні зволікання, ходіння по кабінетах для оформлення різних паперів, наприклад, при ремонті чотирикілометрової автодороги Овідіополь – Іллічівськ. Вона, сполучаючи Іллічівський порт і всі регіони України, десять років не знала ремонту, зараз розбита великовантажним транспортом. Страждали від цього й місцеві жителі, й відпочивальники, що їдуть на пляжі Затоки та Грибівки.

Будівництво нової дороги видалося нерозв’язною дорогою проблемою! Але коли представники територіальної громади звернулися до Михайла Володимировича Яцкова по допомогу, то можливість упорядкувати цю дорогу була знайдена. З увагою до того, що це проблема не тільки економічна, але й соціальна.

– Якщо навіть водіям­дальнобійникам рухатися по ній непросто – то як воно людям, яким, наприклад, потрібно відвезти дитину або літню людину до лікарні? – говорить Яцков. – А якщо пожежному автомобілю або кареті «швидкої допомоги» доведеться їхати по такій «трасі» на терміновий виїзд! Яка швидкість і яка безпека руху можуть бути тут? Тож я з важливих причин, ідучи назустріч людям, постарався допомогти упорядкувати цю автодорогу в найкоротший строк. Адже зараз літо, на вулиці сухо, то капітальний ремонт можна виконувати протягом цілого світлового дня. У мене, щиро кажучи, душа тішиться: турбот у місцевих жителів буде значно менше.

Цього дня М.В. Яцков побував і в селі Миколаївці. На прохання сільського голови Михайла Зубика привіз для фарбування паркана дитячого садка фарбу, на покупку якої коштів наразі в сільському бюджеті немає. А головна мета поїздки – зустріч із жителями села. Приїзду Михайла Яцкова чекали й дорослі, й діти. Справа в тому, що малятам гратися ніде. Є майданчик між двома будинками, то заріс бур’янами. Дуже потрібен дитячий майданчик.

– Під час «Народного медогляду», який проходив у нашому селі, я познайо­милася з Михайлом Володимировичем Яцковим, – говорить жителька Миколаївки, молода мама Юлія. – Я зрозуміла, що ця людина щиро зацікавлена в тому, щоб нам жилося легше та комфортніше, щоб діти наші відпочивали, росли та здобували освіту в хороших умовах. Тому я й попросила Михайла Володимировича приїхати до нас у Миколаївку і розглянути можливість облаштування на пустирі між будинками дитячого майданчика. І місце тут найгодящіше: діти постійно доглянуті будуть. І він відгукнувся. Проте участь в облаштуванні дитячого містечка мусили б узяти й місцеві жителі, давши лад території.

– Ми дуже вдячні Михайлові Володи­мировичу за постійну увагу до наших проб­лем, – сказав Миколаївський сіль­ський голова Михайло Зубик. – Адже проблем у наших селах дуже багато, і багато років їх ніхто не розв’язував. А сьогодні у жителів Миколаївки з’явилася надія щодо змін на краще. Навіть про ремонт дороги йдеться.

Тепло, як і в Миколаївці, зустріли М. Яцкова в селі Надлиманському. І попросили, щоб куратор «Народного бюджету» допоміг їм повернути до комунальної власності дитячий садок, переданий свого часу у приватні руки. У Надлиманському 1800 жителів, багато дітей, а до дитячого садка ходять тільки 60 малят. Близько 80 діточок, чекаючи місця в дитсадку, перебувають вдома. Коли їхня черга надійде, і чи надійде вона взагалі, не знає ніхто. А тим часом батьки цих малят на роботу не можуть улаштуватися через те, що дітей немає з ким залишити. Родини страждають матеріально…

Розглядалися різні варіанти повернення будинку дитячого садка громаді, обговорювалася вартість його викупу, але віз і нині там. І це при тому, що в місцевому бюджеті вже акумульовано кошти для ремонту приміщення дитсадка, закупівлі меблів та іграшок… І цю проблему Михайло Яцков взяв на контроль.

У Надлиманському під час медогляду, що проходив недавно, люди зверталися до помічників куратора проекту «Народний бюджет» із різними проханнями. Одне з них: ремонт даху місцевого Будинку культури. Михайло Яцков повідомив, що він незабаром буде реалізований. А от можливість ремонту 900 метрів дороги, що проходить через село, викликала гарячу дискусію. Ну, ніяк не могла повірити в це місцева жителька, що займається випасанням кіз. Адже вже скільки керівників обіцяли їй цю дорогу полагодити й не виконали своїх обіцянок…

– Я пустих обіцянок не даю, – сказав Ми­хайло Яцков. – І якщо говорю, що знайду можливість відремонтувати дорогу, то це буде зроблено найближчим часом.

І ремонт дороги почався невдовзі після відвідування Михайлом Володимировичем Надлиманського…

У Доброолекандрівці Михайло Яцков цікавився тим, як готуються до здавання два об’єкти – дитячий садок і школа.

У дитячому садку «Джерельце», як розповіла його завідувачка Світлана Цибакова, 10 років чекали, поки будуть відремонтовані дві групи. А на черзі 130 дітей. І ось тепер, завдяки «Народному бюджету», у приміщеннях, що стояли пусткою десятиліття, провадиться ремонт, обладнуються відповідно до найсучасніших вимог харчоблок, спальні, ігрові.

– Наша сільрада – дотаційна, – говорить сільський голова Михайло Бабогло. – І бюджетові просто не до снаги такий важливий для села об’єкт. А тут завдяки «Народному бюджету» кошти знайдено: 300 тисяч гривень ми вже освоїли, 190 тисяч виділяються з місцевого бюджету на всі роботи, пов’язані з устаткуванням харчоблоку, та ще близько 70 тисяч обіцяли виділити на меблі й іграшки.

У нас не тільки дитячий садок доводять до ладу, у школі також виконано капітальний ремонт. Михайло Володимирович пообіцяв придбати для дитсадка сучасну кухонну плиту.

Директор Доброолександрівської школи Наталя В’язова – випускниця цієї ж школи. Жінка підкреслює, що такої уваги влади до навчального закладу й до потреб місцевих жителів вона не пам’ятає.

– У школі замінили покрівлю, встановили нові вікна, придбали меблі, – говорить Н. В’язова.– Ми, щиро кажучи, про це навіть не мріяли. Сьогодні у школі навчаються 210 дітей, але малят у селі народжується дедалі більше, тож капітальний ремонт дуже до речі: це – робота на перспективу.

Хочу сказати: для мене як для педагога дуже важливо, що влада приділяє так багато уваги молодому поколінню. Коли влада опікується про дітей, що живуть у віддалених селах, коли вона робить усе потрібне для здобування ними освіти, виділяючи для цього великі гроші, визначаючи цей напрям пріоритетним у своїх проектах, цю владу є за що поважати. Тож велике спасибі Партії регіонів за проект «Народний бюджет». Це – реальне піклування про людей.

Автор: Аліна РОМАНОВСЬКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту