ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
02.08.2012 / Газета: Одесские известия / № 82(4356) / Тираж: 18937

Одеса

Міській телефонній мережі – 130 років

Перший телефонний дзвінок на території Російської імперії пролунав в Одесі 28 липня 1882 року. У день відкриття станції до телефонної мережі було підключено лише 18 абонентів. Наразі 205 тисяч одеситів користуються послугами стаціонарного телефонного зв’язку «Укртелекому».

У зв’язку з 130­-ю річницею заснування міської телефонної мережі почесні відзнаки Одеського міського голови «Трудова слава» одержали провідні інженери електрозв’язку Тетяна Ареф’єва, Валентина Кухар та Іван Гогунський, начальник цеху технічної експлуатації лінійних споруджень Василь Бевзюк і колишній працівник підприємства Олександр Кабаченко.

Ще троє досвідчених працівників «Укртелекому» нагороджені почесними грамотами.

Приємну місію вручення нагород виконали керівник департаменту міського господарства Олександр Козловський і начальник управління внутрішньої політики Альберт Байжанов.

Нагородження проходило у відновленому Музеї телефонного зв’язку Одеси. Майже всі його експонати – діючі. Збиралися телекомунікаційні раритети по всіх об’єктах підприємства протягом місяця. Найкоштовніші – телефонний апарат системи «МБ», комутатор для міжнародного зв’язку та діюча ручна система комутування дзвінків, що ще недавно зберігалася на одній з АТС Суворовського району.

Знімають серіал для телебачення

До кінця серпня в Одесі проходитимуть зйомки серіалу «Найдовший день». Серіал планується до показу на «ОРТ» навесні 2013 року.

У зйомках задіяні актори з Москви та найкращі актори Одеської кіностудії: Максим Щоголєв (т/с «Кармеліта», «Хіромант­2» та ін.) – актор московського «Театру Місяця», Марія Сьомкіна («Той ще Карлсон», «Службовий роман ­2», т/с «Приречена стати зіркою», Юрій Цурило – актор театру та кіна (т/с «Бандитський Петербург», «Грозові ворота», «Загибель імперії», «Нульовий кілометр» та ін.), Андрій Мерзлікін – актор Театру Армена Джигарханяна («Бумер», «Дальнобійники», «Бумер­2», «Стомлені сонцем­2»). Режисер­постановник – Павло Ігнатов. Оператор­постановник – Юрій Любшин.

Балтський район

Вручали путівки, коштовні подарунки

Трудівники села Плоского відсвяткували обжинки. На свято, що відкрилося з богослужіння отця Володимира, прийшли і старий і малий.

А привід для веселощів був вагомий. Адже врожай зернових у сільськогосподарському підприємстві «Прогрес» зібрали хороший: тільки пшениця дала майже 43 центнери з гектара. І це все завдяки працьовитості плосківців, впровадженню високих технологій і посіву елітних культур, дотриманню сівозміни.

– Ми з гордістю та почуттям високої організованості провели збирання зернових культур, – сказав, виступаючи перед присутніми директор Михайло Дмитрович Лазаренко. – Докладемо максимум зусиль, щоб наша земля давала високий урожай, а ми щоб мали можливість розпорядитися ними як належить.

Серед нагороджених – головний інженер господарства Петро Дмитрович Лазаренко. Він одержав Почесну грамоту упавління агропромислового розвитку райдержадміністрації. А рідний брат Михайло вручив йому ключі від двокімнатної квартири.

Путівка до Арабських Еміратів дісталася механіку В. Поліщукові. Ще декілька чоловік одержали путівки до Криму. Коштовний подарунок – автомобіль – дістався найкращому працівникові сільського хазяйства Олександрові Вадатурському.

Овідіопольський район

Уродив яровий ячмінь

Як повідомляє начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Химич, найвища середня врожайність цього року отримана аграріями району на ярій пшениці – 24 центнери з гектара.

Найкращої врожайності за озимими досягли в ТОВ «СЕРВИГ». Пшениці тут намолотили по 37,3, а ячменю – по 25 ц/га. Середня врожайність гороху склала 13,2 ц/га. З кожного гектара найбільше зібрано гороху у СТОВ «Петродолинське» – по 20 центнерів. За яровим ячменем передують два підприємства: ТОВ «Агросвіт», де одержали по 66 ц/га, і ТОВ «Злагода» – по 44 центнери з гектара.

Татарбунарський район

Паралельно – обробіток ґрунту

Завершено збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур. За попередніми даними управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, з площі близько 55 тис. га намолочено 91707 тонн зерна. Середня врожайність склала 16,3 ц з гектара.

Озима пшениця дала по 17,5 центнера з гектара, озимий ячмінь – 16,3 ц/га. Крім того, зібрано 536 т квасолі, 446 т вівса. А також – тисячу тонн озимого рапсу за середньої врожайності 8,3 ц/га.

Найвища середня врожайність зернових і зернобобових культур – у фермерському господарстві «Агросинтез» (31 ц/га). Найвищий збір зерна серед сільгосппідприємств – у агрофірми «Південна» (6,5 тис.т).

Паралельно із жнивами сільгоспвиробники проводили обробіток ґрунту. На більш ніж 4 тис. га заорано ґрунту під сівбу озимих зернових культур. Для проведення осінньої посівної кампанії під урожай 2013 року сільгосптоваровиробникам належить підготувати близько 8,7 тис. тонн насіння.

Саратський район

До спільного короваю

Цього року збирання ранніх зернових колосових і зернобобових культур район завершив першим в області.

Було задіяно 230 високопродуктивних зернозбиральних комбайнів. Загальний валовий збір зерна склав близько 94 тисяч тонн за середньої врожайності 17,3 центнера з гектара.

Найвищий урожай за ранньою зерновою групою серед товаровиробників при посівній площі понад 500 га одержали хлібороби СВК «Прогрес», яким керує Павло Домусчи. Тут зібрано 3085 тонн зерна за середньої врожайності 25,1 центнера з гектара. В СВК «Перемога» і СВК «Родіна», де середня врожайність склала понад 20 центнерів з гектара, зібрано, відповідно, 3005 і 11153 тонни зерна. На високому технологічному рівні, організовано та у стислі календарні строки провели комплекс збиральних робіт СВК «Дружба», «Родіна», «Світанок», імені Кірова, «Перемога», «Сергіївка», «Прогрес», КФГ «Балкани», ЧСП «Ексім­Агро», ТОВ «Успенівське».

Великомихайлівський район

Соціальне спрямування

Особистий прийом громадян району здійснила начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Вікторівна Маркевич.

Надавалися роз’яснення та консультації з багатьох питань. Зокрема щодо порядку нарахування компенсації за невикористане санаторно­курортне лікування, щодо матеріальної допомоги на лікування незахищеним верствам населення, пільг ветеранам війни і праці, інвалідам, придбання продуктів, одягу та житла для багатодітних сімей. Під час прийому також було підготовлено пропозиції районному центру зайнятості з працевлаштування малозабезпечених громадян.

– Соціальне спрямування політики держави розширило коло повноважень та компетенцію органів соціального захисту населення, – наголосила І. Маркевич. – Основним напрямом нашої роботи є нагальне подання соціальної допомоги всім громадянам, які цього потребують.

Ізмаїл

Приклад плідної співпраці

Цього року в межах проекту «На­родний бюджет» капітальний ремонт дорожнього полотна вже зроблено на вулицях Ко­товського, Короленка, на перехрестях вулиць Железнякова – Української – Тельмана, Пушкіна – Тельмана.

Нині почалися роботи з капітального ремонту вулиць Савицького (від вул. Железнякова до вул. Ватутіна) і Ватутіна (від вул. Савицького до проспекту Суворова). Останній об’єкт – це приклад плідної співпраці міста й області. Загальна вартість проекту становить понад 2,9 млн грн, із них близько 450 тис. грн профінансує міський бюджет, а решту – обласний. Роботи тут мають бути завершені до вересня.

Білгород-Дністровський район

У полі зору – операція «Літо»

Виїзні засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації, проведені на територіях Широківської, Великомар’янівської та Маразліївської сільрад, відтепер стануть традиційними.

Вкотре обговорювалися питання проведення профілактичної операції «Літо» та плин виконання Закону України «Про запобігання насильству в родині».

Підкреслювалося, що забезпечувати дотримання гарантованих законних прав і інтересів дитини, побачити реальну картину мешкання дітей із родин, що перебувають у складних життєвих обставинах, і в неблагополучних родинах, негайно щось вирішити в тій чи іншій ситуації можна тільки разом із сільськими радами, порадившися з усіма службами.

Оглянуто понад 5 тисяч жителів

У Білгороді-Дністровському, селищах Затока та Сер­гіївка проходить загальна диспансеризація населення.

Із середини червня бригадою лікарів у складі терапевта, хірурга, невропатолога, кардіолога, ендокринолога, лікаря функціональної діагностики та лаборанта проведено медогляди жителів Білгорода­Дністровського в міськполіклініці та серія виїздів на міські підприємства, до Сергіївки та Затоки. До кінця липня оглянуто понад п’ять тисяч жителів міста і селищ. Уперше захворювання виявлено у понад п’ятисот чоловік.

На базі міського територіального центру приймали лікарі­ортопеди Одеського ортопедичного заводу для забезпечення інвалідів протезно­ортопедичними виробами. У вересні, під час другого етапу «Народного медогляду», консультувати хворих у Білгороді­Дністровському буде бригада лікарів­фахівців з Одеської обласної клінічної лікарні.

Котовський район

Бібліотека­переможець

Бібліотека-філія №35 села Станіславка стала переможцем огляду-конкурсу бібліотек центральної бібліотечної системи району. Заклад нагороджено Перехідним вимпелом і подарунком, а завідувачку бібліотеки Валентину Христич – Почесною грамотою райдержадміністрації.

Як розповідає директор ЦБС ра­йону Світлана Дюгаєва, Валентина Христич – неодноразова переможниця районних краєзнавчих конкурсів. Вона не втомлюється збирати та систематизувати краєзнавчий матеріал, який прагне донести до майбутніх поколінь. Виховує у молодого покоління почуття патріотизму під час проведення народознавчих бесід, етнографічних свят. Презентація книжки прикордонників «Время выбрало нас» стала найкращим масовим заходом цього року серед бібліотек системи щодо патріотичного виховання.

Минулого року у бібліотеці розпочав роботу клуб любителів квітів «Мальви». У національному стилі оформлена зала бібліотеки. Тут є українські вишиванки, картини, панно, скульптурна композиція «Українське село», надзвичайно гарно оформлені книжкові виставки та стенди. Все це є свідченням творчої вдачі Валентини Христич та любові читачів до бібліотеки як до осередку просвіти.

Арциз

Відгукнулися й допомогли

Поступово на превелику силу люди, що постраждали від недавньої стихії, звільняються від її наслідків. Але без допомоги держави та громадськості їм упоратися з цим лихом майже неможливо.

Серед тих, хто одним з найперших відгукнувся на прохання про допомогу, був керівник ВАТ «Арцизький ЗБВ» Анатолій Попов. А нещодавно матеріальну допомогу найпостраждалішим подали почесний президент громадської організації «Наша Бессарабія» Іван Плачков і депутат обласної ради Олександр Борняков.

Любашівський район

Артилерійський снаряд на городі

26 липня, з самого ранку, житель села Кутунівка Троїцької сільської ради Юрій Щебетун взявся облаштовувати огорожу на власному подвір’ї. Щоб поставити стовпчика, йому треба було викопати ямку. Кілька разів копнув – лопата задзвеніла об метал…

32­річний чоловік почав копати обережніше. На невеликій глибині виявилась небезпечна знахідка — артилерійський снаряд калібру 120 мм.

Юрій відразу повідомив про знахідку сільського голову, а вже Віктор Бондаренко викликав на місце пригоди районну службу МНС і райвідділу внутрішніх справ. Невдовзі з Головного управління сюди прибула група розміновування, яка й знешкодила небезпечну знахідку часів Великої Вітчизняної війни.

Господар садиби нічого не міг розповісти про те, як тут міг опинитися снаряд, бо придбав будинок усього рік тому. Але керівник райвідділу МНС Віталій Трибельський відзначив грамотні дії господаря в такій ситуації. Він закликав усіх громадян, які знайдуть невідомі предмети, не розбирати їх, а повідомляти до МНС, райвідділу внутрішніх справ.

Інформаційну добірку підготували: В. ТРОХЛІБ, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, В. АКІМОВ, М. ЗУБКО, О. КОЛЄВ, В. КОПТЕЛЕЦЬ, А. ОЛІЙНИК

Двадцять вісім пластикових вікон

Проблема із заміною ві­кон у навчальних закладах району не нова. Не обійшла вона і Ленінський навчально­виховний комплекс. Тож цілком логічно, що на сході громадян минулого року жителі громади одностайно назвали одним із пріоритетів встановлення нових вікон у школі.

У межах програми «Народний бюджет» цю проблему вдалося розв’язати. Два дні знадобилося працівникам місцевої фірми «Югенерго» для того, щоб встановити двадцять вісім пластикових вікон. Необхідну суму в розмірі 65 тисяч гривень виділили з районного бюджету.

Валентина МАЛЮК,

Фрунзівський район

За необхідності видавали направлення

Після вдалого проходження медогляду у Коно­плянській та Благоєвській сільрадах бригада іванівських медиків виїжджала до Петрівки.

Петрівчани отримали можливість безкоштовно перевірити стан здоров’я, лікарі виписували відповідні рецепти, за необхідності видавали направлення до обласної лікарні.

Значну підготовчу роботу провели депутати райради – Віталій Анатолійович Вдовиченко, Ярослав Миколайович Дакус, головний лікар центральної районної лікарні Леонід Іванович Колесников, Петрівський селищний голова Тетяна Миколаївна Васильченко.

Заступник голови райради Марія Іванівна Васильченко особисто перевірила готовність приміщення ЗОШ № 2 та наявність відповідного обладнання для проходження медогляду.

Роман КІР’ЯК, Іванівський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту