ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
04.08.2012 / Газета: Одесские известия / № 83(4357) / Тираж: 18937

Одеса

Демографічна ситуація поліпшується

У Південній Пальмірі від початку року на світ з'явилося 5437 дітей – на 199 більше, ніж за аналогічний період 2011 р.

Уперше за п'ять років така позитивна динаміка спостерігається протягом не одного вибіркового місяця, а цілком за півроку. Отже, одесити активно опираються невтішній демографічній ситуації, відзначають у міському управлінні охорони здоров’я.

За словами головного акушера­гінеколога Одеси Тетяни Чуєвої, є всі передумови в такій динаміці провести весь 2012 рік.

За словами фахівців, показники народжуваності в Одесі вищі, ніж середньоукраїнські. На думку експертів, тенденція природного приросту населення, що нині намітилася, свідчить про ефективність реалізації муніципалітетом і громадськими організаціями програм з охорони здоров'я, високий рівень професійності одеських медиків і складання сприятливої соціальної й економічної ситуації загалом.

Бюджет втратив 500 тисяч

У плині відпрацювання схеми організації злочинної діяльності від постачання спирту до збуту незаконно виготовлених виробів податкова міліція виявила в Одесі кафе, де збувалася незаконно виготовлена горілка.

В результаті збуту та продажу фальсифікату до бюджету не надійшло 500 тисяч гривень акцизного податку.

Вирішується питання щодо порушення кримінальної справи стосовно організатора незаконного виробництва.

Котовський район

Стануть учасниками проекту

У райдержадміністрації відбувся семінар «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. Фаза-II». В ньому взяли участь керівники управлінь, відділів та структурних підрозділів, сільські голови і актив району.

Координатори обласного підроз­ділу Тетяна Маяк та Олена Перерва поінформували: за офіційними даними, район успішно пройшов добір та візьме участь у впровадженні проекту, пріоритетним напрямом якого є енергозбереження та енергоощадні технології, водопостачання, охорона здоров’я, охорона довкілля.

Принцип розвитку, орієнтованого на громаду, передбачає, що місцеві мешканці, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування спільно визначатимуть пріоритети, плануватимуть і реалізуватимуть заходи.

Участь громади у проекті сприятиме її згуртуванню та покращенню умов життя, говорить координаторка районного ресурсного центру громад Оксана Багузова.

Комінтернівський район

Інвалід зможе милуватися морем

Останні п'ять із половиною років, після злощасного інсульту, 72-річний лікар-стоматолог Віктор Миколайович Бедрицький, житель села Крижанівки, був позбавлений змоги пересуватися й милуватися морем, попри те, що живе він геть поруч, на вулиці Приморській.

Керівник апарату районної організації Партії регіонів Віктор Андросов, за дорученням голови районної організації Партії регіонів Івана Марзака, вручив дружині інваліда Аллі Пилипівні сучасний інвалідний візок, за допомогою якого Віктор Миколайович зможе не тільки пересуватися по домівці й у дворі, але й дістатися до морського узбережжя.

Бачачи таку увагу, А.П. Бедрицька навіть сплакнула. Вона у присутності керівника Крижанівської сільської громади Наталі Григорівни Крупиці й депутатів Ольги Петрівни Клюкос і Надії Степанівни Нагребецької висловила вдячність усім, хто брав участь у реагуванні на її звертання. Особливі слова подяки були висловлені на адресу Івана Марзака, який організував підлеглих на вирішення цього злободенного для родини Бедрицьких питання.

Татарбунарський район

З питань соціального страхування

У райдержадміністрації відбувся семінар-навчання для страхового активу – бухгалтерів, голів комісій із соціального страхування працівників підприємств, організацій, установ району.

Семінар провели фахівці Фонду соціального страхування за тимчасовою втратою працездатності. Директор фонду Ж. Носаченко відрекомендувала гостей.

Серед них – керівник обласної організації Фонду соціального страхування за тимчасовою втратою працездатності В. Дубовенко. Він поінформував про результати діяльності Фонду, фінансування чинних програм оздоровлення працівників підприємств, про роботу дитячих оздоровчих установ. Після семінару В. Дубовенко провів особистий прийом громадян із питань оздоровлення та діяльності дирекцій Фонду. За низкою питань проконсультували заввідділу соціальних виплат обласного відділення Фонду С. Бакурова та заступник начальника відділу експертиз В. Добровольська. У роботі семінару взяла участь голова райдержадміністрації Н. Кожухаренко.

Ізмаїл

Суворовської слави гідні діти

Саме в розпал Великої Вітчизняної війни, 1942 року, Указом Президії Верховної Ради СРСР був заснований орден Суворова. 29 липня цього року орден відзначив ювілей.

Цій славетній даті й була присвячена нова виставка «Їм дано Суворова відзнаку», яка відкрилася в історичному музеї імені великого полководця.

Було три ступеня нагороди. Ор­дена l ступеня удостоювалися командири Червоної Армії за відмінно організовану та проведену операцію, у якій був розгромлений чисельно переважаючий супротивник.

Одержати нагороду було непросто. Для порівняння: за роки війни Героями Радянського Союзу стали близько 12 тисяч чоловік, тоді як орденом Суворова було нагороджено менше 6 тисяч військовослужбовців.

На виставці в музеї представлено три ордени Суворова. Усі вони були отримані ізмаїльцями. На жаль, цих людей уже немає з нами, але їхні нагороди дбайливо зберігають діти й онуки.

Особливою гордістю для співробітників музею є реліквія – автограф творця ордена Суворова художника Петра Скокана. Він приїздив до столиці Українського Придунав’я ще 1986 року й залишив запис у Книзі почесних відвідувачів музею О.В. Суворова.

Миколаївський район

За сприяння меценатів

Андрієво-Іванівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ повністю готова до нового навчального року. Ще 20 червня без залучення державних коштів силами педпрацівників та батьків тут завершено ремонт усіх класних кімнат, коридорів і спортивної зали. Впродовж року за добровільні батьківські внески замінено вікна у 5 класах.

Директор однієї з найкращих шкіл району Наталя Іванівна Жорнова розповіла, що цьогоріч випустили 33 учнів, серед яких двоє золотих медалістів. Вперше переступлять поріг школи 20 дітей, котрі отримали грунтовну дошкільну підготовку в дитсадочку. А загалом дошкільної освітою буде охоплено 60 юних андрі­євоіванівців.

Діти набралися сил, оздоровившись у пришкільному таборі відпочинку, з користю провели тут час в іграх та розвагах. Двічі відвідали одеський дельфінарій. Захоплюючою була подорож до музею ракетних військ, що у Прибужжі Миколаївської області.

Зрозуміло, що екскурсії та добре харчування вимагають чималих витрат. Державного фінансування виявилося замало, і на підмогу поспішили небайдужі земляки­меценати. Це фермери, підприємці Євген Прокопенко, Галина Тритишна, Ірина Калинюк, Борис Грищенко, Володимир Кістрюга, Світлана Юрко, Сергій Балінський, Галина Безимяна, Світлана Немеш, Галина Гришина та інші.

Любашівський район

Створюються належні умови

Дошкільна освіта – перша ланка загальної системи освіти, що задає старт подальшому успішному становленню особистості у суспільстві.

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації, в районі функціонують 18 дошкільних закладів, з них 8 – у складі загальноосвітніх шкіл. Рішенням сесії райради створено Ясенівський НВК «ЗОШ І­ІІІ ступенів – дитсадок», на черзі – Кричунівська школа.

Згідно з Програмою будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів інфраструктури Одеської області на 2012 – 2015 роки в любашівському дитсадку «Казка» капітально ремонтують шість груп для 156 малюків. Вартість робіт – понад три мільйони гривень.

Першого вересня нарешті матимуть дитсадок 68 дошколят у селі Бобрик­Другий. Його ремонтує благодійний Фонд Фурсіна.

Крім того, 323 дитини п’ятиріч­ного віку охоплені іншими формами дошкільного виховання.

У дошкільних закладах поновлюються меблі, закуповуються кухонний інвентар, технічні засоби навчання, музичні інструменти.

Білгород-Дністровський

Потрібні водовідводи

Після рясних літніх злив, що призвели до інтенсивного руйнування дорожнього покриття, в місті вживають заходи щодо облаштування вуличних водовідводів.

З метою недопущення підтоплення вулиць і домоволодінь, прилеглих до узбережжя Дністровського лиману, передусім будуть обладнані узвози до вулиці Кишинівської. У зв'язку з занамулюванням аварійного колектора по вул. Кишинівській та проведенням на ньому першочергових робіт в окремих районах планують тимчасово знизити подавання води населенню.

Крім того, розробляється довготермінова спеціальна програма, розрахована на 2013 – 2015 роки. Головна її мета – реконструкція дорожнього покриття вулиць міста, які потерпають від шкідливих впливів природно­кліматичних чинників. Програма буде спрямована на довготермінове використання споруд дорожнього водовідводу.

На найближчий період намічено роботи з облаштування споруд водовідводів на ділянці вулиці Приморської.

Інформаційну добірку підготували: В. ТРОХЛІБ, Л. КУЗЬМЕНКО, О. АНЕНСЬКИЙ, В. АКІМОВ, О. КОЛЄВ, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. ГУРІЧЕВА

Фермер придбав будинок для ФАПу

Основними об’єктами в межах проекту «Народний бюджет» у Троїцькій сільській раді є Будинок культури, фельдшерсько­акушерський пункт, амбулаторія загальної практики сімейної медицини. У двох з них вже тривають ремонтні роботи.

Найбільших фінансів потребує Будинок культури, ремонт якого затягнувся на багато років.

– Ми перерахували 72 тисячі гривень підрядній організації з Ананьєва, – говорить Троїцький сільський голова Віктор Бондаренко. – Вже закуплено будівельні матеріали, ремонтується дах. Крім того, у липні надійдуть ще 200 тисяч гривень з обласного бюджету. Плануємо до зими вкрити приміщення, привести в порядок його ззовні, поставити вікна та двері. Наступного року роботи буде продовжено, як і планувалось, адже даний проект розрахований не на один рік.

Село Новотроїцьке невелике, живуть у ньому лише 230 чоловік. Медичну допомогу його жителям подає завідувачка фельдшерсько­акушерського пункту Тетяна Кушніренко. А от приміщення, у якому досі був ФАП, фактично непридатне для використання, тож не було сенсу й вкладати кошти в його ремонт.

Допоміг вирішити проблему голова фермерського господарства «Нове» Олександр Григорович Кочержинський. З власної ініціативи придбав у селі для ФАПу будинок за 8 тисяч гривень. Сільська рада організувала проведення ремонту. Вхідні двері придбало фермерське господарство «Шевченко» ( голова О.А. Бондаренко), ремонтникам заплатила підприємець Світлана Базаотій. Така співпраця місцевої влади з фермерами та підприємцями дає позитивні результати.

– Як бачите, – продовжує розповідь Віктор Митро­фанович Бондаренко, – цей проект таки народний, бо ж до участі у ньому залучаються усі небайдужі люди. Село, навіть найменше, не може обійтись без першої медичної допомоги, тож про це влада повинна думати у першу чергу. Переважна кількість жителів у ньому – пенсійного віку, вони встигли, як то кажуть, назбирати за свій вік хвороб. Найперше про них і хочемо подбати. Сільська рада також долучилася до облаштування установи та території. Придбаємо для ФАПу холодильник, ще й обгородимо. Що ж, початок робіт з проекту «Народний бюджет» на території Троїцької сільради Любашівського району можна назвати успішним.

Анастасія ОЛЕНЕВА, Любашівський район

З новими силами – до нових перемог

Цієї чудової пори – літечка – завжди з нетерпінням чекають всі діти. Адже хлопчики і дівчатка знають, що обов’язково отримають нові яскраві враження та незабутні зустрічі.

У Сергіївському таборі оздоровлюється група спортсменів із Фрунзівського району. Це учасники першості області з футболу, обласної спартакіади «Старти надій», «Нащадки козацької слави» (вибороли третє місце на Одещині), а також учасники борцівського турніру на честь пам’яті Ігоря Медченка. Поїздка відбулася під патронатом голови районної державної адміністрації Павла Степановича Шестопалюка.

Цього року уперше випала нагода оздоровити дітей лише за 10 відсотків вартості путівки, що оплачують батьки, решту витрат взяв на себе фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Міжрайонну виконавчу дирекцію цього фонду очолює Сергій Бездітний.

Будемо сподіватися, що 17 підлітків не тільки добре відпочинуть, а й наберуться нових сил для подальших яскравих перемог...

Автор: Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей», Фрунзівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту