ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Сергій Гриневецький голосуватиме за Партію регіонів
04.08.2012 / Газета: Одесские известия / № 83(4357) / Тираж: 18937

На прес­конференцію, присвячену звіту про виконану роботу, народний депутат Сергій Гриневецький прийшов з представниками фракції Народної партії в обласній раді – її лідером Анатолієм Мірошниковим, Григорієм Єпуром і Сергієм Степа­ненком.

У нинішньому році Сергій Гриневецький став автором або співавтором 7 проектів законів і постанов. Зокрема, про внесення змін до деяких законів України щодо передання об'єктів культурної спадщини релігійним організаціям, до Закону України «Про державний контроль над міжнародними передаваннями товарів військового призначення і подвійного використання» (питання державного експортного контролю), до Закону України «Про охорону культурної спадщини» у частині порядку виявлення об'єктів культурної спадщини і залучення додаткових коштів на збереження та реконструкцію історичної частини міста Одеси.

У 2012 році Верховна Рада підтримала в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту військовослужбовців, виплати одноразової грошової допомоги в разі їхньої загибелі (смерті), встановлення їм групи інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності», автором якого виступив С. Гриневецький. Ще один законопроект, підготовлений ним, – «Про молодіжну житлово­будівельну кооперацію» взятий Верховною Радою за основу.

Протягом року Сергій Рафаїлович направив 21 депутатський запит. Серед них: про запобігання деградації української частини дельти річки Дунай і обмілінню українських судноплавних гирл (Президентові України), про захист конституційних прав мешканців відомчих будинків і гуртожитків, про впровадження прозорого механізму встановлення коефіцієнту для розрахунків нормативної грошової оцінки земель (до Кабінету Міністрів України), про неповернення депозитних внесків власникам кредитної спілки «Морське кредитне товариство», про захист громадян, які постраждали в результаті діяльності приватного підприємства «Молодіжне житлове будівництво «Аркада» у місті Одесі (Генеральному прокуророві України).

На особистому прийомі у народного депутата побувало 763 чоловіки. На його ім'я надійшло 134 письмові заяви. У 42% випадків питання вирішено на користь заявників.

Серед найважливіших і найзначніших політичних подій року Сергій Гриневецький назвав парафування Угоди про асоціацію Україна­ЄС, створення Конституційної Асамблеї, введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про нову редакцію Стратегії національної безпеки України» і «Про нову редакцію Військової доктрини України», прийняття Закону України «Про основи державної мовної політики», ратифікацію зони вільної торгівлі України з країнами СНД.

Відповідаючи на запитання про майбутні вибори до Верховної Ради, Сергій Гриневецький сказав:

– За останні двадцять років кожна виборна кампанія відбувалася за новим законом. Досі ми так і не визначилися: яку державу будуємо, з якою системою управління? Не визначили національні інтереси, на яких формуються національні ідеї.

Відхід комуністичної ідеології створив вакуум. Він заповнився агресивним націоналізмом і декларативною релігійністю. Протягом семи років у кадровій політиці не панують принципи конкурентоспроможності та професіоналізму, замінені на принципи квотності політичних сил. Як наслідок, люди проявляють стосовно влади лише церемоніальність.

Крім того, я послідовний і переконаний прихильник того, що закриті партійні списки нівелюють парламентаризм.

На мій погляд, сьогодні дуже важливо приділяти увагу питанням імпортозаміщення, орієнтуватися на місцеві ресурси, створювати сучасну виробничу базу в малих містах і райцентрах. Бо після проведення «Євро­2012» з'явилася серйозна диспропорція: з одного боку, міста з інфраструктурою «Євро», з іншого боку – консервативна периферія.

Нардеп відзначив декілька сильних сторін нового виборного закону, що перешкоджає спробам фальсифікацій підсумків виборів. Насамперед, тепер виборні бюлетені друкуватимуться тільки на державному підприємстві «Україна» під контролем комісії, яка складається з представників усіх політичних сил. Їхня кількість буде строго визначеною. Номери виборчих дільниць не будуть вписуватися у бюлетені в територіальних комісіях, як відбувалося раніше. Їх вдрукують безпосередньо в час виготовлення на ДП «Україна». Крім того, бюлетені і протоколи виборчих комісій зберігатимуться протягом п'яти років. За спроби фальсифікацій і порушення передбачена кримінальна відповідальність.

Сергій Гриневецький не вважає крахом Народної партії її участь у майбутніх виборах тільки по мажоритарних округах. 69 висунутих нею кандидатів не прив'язані до фінансово­олігархічних структур. А тому йдуть у владу не для того, щоб захищати бізнес імпорту або бізнес експорту цих структур, а для того, щоб працювати на благо своїх виборців.

На його думку, багато хто ще не визначився, кому віддати свої голоси. Саме ці нерішучі і здатні в підсумку вирішити долю парламентських виборів.

Сергій Гриневецький підтвердив, що голосуватиме за Партію регіонів. Партію «Удар» назвав «новим помаранчевим проектом».

Відповідаючи на запитання, як урятувати порт Рені, народний депутат був лаконічний:

– Нарешті, всі переконалися в необхідності спорудження дороги Одеса – Рені, яка докорінно змінить усю інфраструктуру. Далі потрібні розумна транзитна тарифна політика і активне залучення через Мінтрансзв’язку України російських вантажів.

Анатолій Мірошников зупинився на природоохоронних заходах, яким приділяла найпильнішу увагу фракція Народної партії в обласній раді. Так, з 3 тисяч тонн непридатних до використання отрутохімікатів уже вивезено 1711 тонн.

Сергій Степаненко розповів про роботу, виконану співробітниками Одеського державного екологічного університету щодо розв’язання проблеми Куяльницького лиману. Учені пропонують за допомогою спеціальних гідротехнічних споруд з'єднати його з Чорним морем. Це той самий невідкладний захід, який може сповільнити загибель водойми: з 2010­го по 2011 рік рівень води в ній упав на 6 сантиметрів, з 2011­го по 2012­й – на 20.

Автор: Світлана КОМІСАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту