ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
07.08.2012 / Газета: Одесские известия / № 84(4358) / Тираж: 18937

Одеса

РОБОЧА ГРУПА З ПРОБЛЕМИ ЛИМАНУ

За дорученням голови обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука з 6 серпня робоча група займеться вивченням ситуації щодо проблеми висихання Куяльницького лиману.

Про це в інтерв’ю центральним телеканалам повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Валерій Матковський.

До комісії увійшли вчені, представники екологічних служб, голови районних державних адміністрацій, керівники сільських громад, які будуть вивчати цю проблему.

Іллічівськ

ПОРТ ПОДОЛАВ ВІДСТАВАННЯ

Підприємство збільшило обсяг вантажопереробки на 33%.

Вантажообіг ДП «Іллічівський морський торговельний порт» у липні 2012 року склав 1 млн 234 тис. тонн, що на 307 тис. тонн більше торішнього показника. План липня портом виконано на 108,7%.

Загалом із початку року Іллі­чівський порт переробив 8 млн 90 тис. тонн вантажів: генеральних, навальних і наливних. І таким чином скоротив відставання від річного плану з вантажопереробки до 98,7%.

– Ми бачимо, що наша системна робота над поверненням вантажів до порту починає приносити відчутний результат. Сьогодні ми спостерігаємо позитивну динаміку у зростанні більшості видів вантажів. Порівняно з результатом семи місяців 2011 року, показники вантажообігу покращилися на 5,9%. Звичайно, це ще не перемога, тому ми активно працюємо з вантажовласниками для укладання нових контрактів: у червні повернули до порту переробку цукру­сирцю, зараз залучаємо нові вантажі. Якщо нам вдасться реалізувати все задумане, ми зможемо вийти на плановий показник під кінець року, – підкреслив начальник Іллічівського порту Олександр Григорашенко.

Загалом за 7 місяців поточного року порт обробив 1174 судна та 87537 вагонів.

Ширяївський район

РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМИ КОНТРОЛЮЄТЬСЯ

Керівництво району тримає на постійному контролі реалізацію соціально-економічної програми «Народний бюджет».

Як виконуються завдання, голові райдержадміністрації Наталії Куртогуз доповідали селищний та сільські голови, начальник відділу освіти райдержадміністрації Вадим Шерен і головний лікар району Ольга Волкова.

Також ішла мова про поліпшення електропостачання населених пунктів району. Адже на сходах місцевих громад мешканці сіл нерідко нарікали на часті вимкнення світла. Тож керівництву Ширяївського РЕМу слід узяти критику до уваги і усунути виявлені недоліки.

Ізмаїльський район

ОНОВИТИ ЗА ПОВНОЮ ПРОГРАМОЮ

Голова райдержадміністрації Сергій Павлухін разом із начальником відділу капітального будівництва Миколою Маджаровим відвідали село Кислиця, щоб на місці ознайомитися з плином ремонтних робіт у сільській амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Запланована в межах програми «Народний бюджет» на цю мету сума в розмірі 192 тис. грн уже надійшла, а бригада ізмаїльських будівельників із ТОВ «Еліта» трудиться щосили. Обсяг робіт у будинку амбулаторії чималий. Треба зірвати стару підлогу та замінити її новою. У відремонтованих кабінетах буде постелено лінолеум. Робочих рук потребують і стіни: зараз їх обробляють протигрибковими засобами, штукатурять. На металопластикові замінено добру половину вікон, зроблено підвіконня, відливи. Паралельно будівельники перевіряють каналізацію: частину старих труб планується замінити на нові. Провадиться також ревізія опалення. Будуть замінені і вхідні двері.

Ізмаїл

ДОЧІРНІЙ ЗАКЛАД ЮРИДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ

Ініціативна група на чолі з відомим в Ізмаїлі юристом, кандидатом юридичних наук Володимиром Петровим звернулася до президента національного університету «Одеська юридична академія» Сергія Ківалова із проханням посприяти жителям південних районів у здобуванні вищої юридичної освіти поблизу дому. Вчена рада авторитетного вузу дослухалася до прохання й ухвалила створити Ізмаїльський навчальний центр. Його й очолив В.С. Петров.

Зараз у приміщенні Юридичного центру на вул. Садовій, 6 (тут на другому поверсі спочатку розташується НЦ), працює приймальна комісія, триває набір студентів­заочників (до ста чоловік).

Навчати юристів в Ізмаїлі будуть як місцеві фахівці, зокрема практики, так і вчені з Одеси, куди, до речі, можна буде перевестися для подальшого навчання. Ізмаїльські студенти­юристи одержать також доступ до бібліотеки академії, зможуть брати участь у проваджуваних нею конференціях та інших навчально­наукових акціях – одне слово, не полишаючи Придунав’я, жити життям одеського вузу. У перспективі дочірній навчальний заклад матиме й військову кафедру, і власний будинок на проспекті Суворова, і студентський гуртожиток.

Вартість навчання нинішніх заочників – 8,5 тис. грн на рік.

Велика Михайлівка

НА СПОМИН ПРО БЕЗВИННИХ

З ініціативи краєзнавця, журналіста Віталія Первухіна та за підтримки депутата облради Олександра Пресмана в райцентрі відкрито пам’ятний знак на спомин про земляків – євреїв, яких розстріляли фашисти.

Він не тільки нагадуватиме про обірвані людські життя, про втрати, що їх зазнала наша країна у війні, але й даватиме нагоду замислитися над трагічними уроками історії, спонукатиме громадян однієї держави до єднання на ґрунті любові до вітчизни – спільної для всіх, хто тут жив, живе і ще житиме.

Фрунзівський район

ПОКИ ЩО ЛИШЕ ФОЙЄ

На ремонт Перехрестівського сільського клубу все якось бракувало коштів. Але восени минулого року на зборах громади перехрестівці вирішили таки впорядкувати свій заклад культури.

Під час робочої поїздки перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Осійчук разом із Перехрестівським сільським головою Василем Грекуляком ознайомилися з результатами роботи будівельників. На об’єкті самовіддано трудяться місцеві жителі Володимир Яцевич та Микола Горохов, які докладають усіх зусиль, щоб якомога скоріше потішити односельців новобудовою.

На жаль, цьогорічного бюджету вистачить лише на ремонт фойє.

Білгород-Дністровський район

У ПАРКУ БУДЕ ГАРНО

Впорядковано парк у селі Стара Царичанка. Чотири тисячі гривень із сімейного бюджету виділив сільський голова Микола Мангул.

Свою лепту внесли також приватне підприємство «Курган», селянсько­фермерське господарство «Колос» і ДП «Світанок­Агро». За підтримки депутата районної ради Марії Сташевської на території парку наразі розчищається й облаштовується колодязь.

Татарбунарський район

«КОТИГОРОШКО» ДБАЄ

В цьому сезоні у пришкільному оздоровчому таборі «Котиго­рошко» Татарбунарського навчально-виховного комплексу «Школа-гімназія» відпочили 350 дітей.

Хороша матеріальна база, харчування, творчо сплановані заходи зробили перебування в таборі різноманітним, цікавим. Дирекція школи­гімназії успішно домагається щорічного зростання чисельності оздоровлюваних у «Котигорошку».

Саратський район

УСЕ ДЛЯ ДІТЕЙ

У районі було створено 29 пришкільних таборів і 23 профільні табори, у яких охоплено відпочинком 1609 учнів 1-4 класів і 996 – 5-8 класів. Загалом послуги відпочинку надано 44,8 відсоткам молодших громадян району віком від 7 до 16 років.

У стаціонарних таборах відпочинку планується оздоровити 706 дітей, але фактично будуть оздоровлені 871. Відповідний план передбачається виконати на 123,3%.

На придбання продуктів для дітей під час оздоровчої кампанії передбачено 316 тисяч гривень бюджетних коштів. Централізовано розроблено перспективне меню, узгоджене із СЕС. У меню введено м'ясо, рибу, овочі, фрукти. Всі школи забезпечено медикаментами, дезінфікуючими засобами та засобами для прибирання.

За першу половину літа на відпочинок використано 331,6 тис. грн, на оздоровлення – 452,2 тис. грн, залучено – 370,4 тис. грн, з обласного бюджету – 160 тис. грн.

Савранський район

СПІЛЬНА ПІДТРИМКА

У Концебівській загальноосвітній школі, де сильний вітер був зірвав з даху понад 40 листів шиферу, оперативно усунули наслідки негоди.

За сприяння голови районної державної адміністрації Олега Іспанюка відновлювальні роботи розпочалися без зволікань. На придбання покрівельного матеріалу школа використала власні кошти, одержані від оренди земельної ділянки, яка перебуває в користуванні місцевого сільськогосподарського товариства «Відродження». Керівництво школи дуже вдячне всім за спільну підтримку в екстремальній ситуації.

Кодима

ПРОТИ ГЕПАТИТУ

Біля центральної поліклініки від­булася акція, присвячена Міжнародному дню боротьби з гепатитами. Захід провадився в межах Всеукраїнської інформаційно-просвітньої кампанії «Вимагаємо лікування!».

Взяли участь майже 100 чоловік. У плині заходу протестовано 35 добровольців. На жаль, позитивний результат на вірусний гепатит В та С був виявлений у п'ятьох.

Організатором акції виступила районна громадська організація «Молодіжний центр розвитку» (керівниця Анастасія Олей) за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження». Активними учасниками підготовки та проведення акції стали лікар­дерматовенеролог Анатолій Волошин, лікар­інфекціоніст Валерій Леонгард, директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Медлярська, медсестра Олена Ковтуняк.

Мета заходу – звернути увагу населення на проблеми поширення гепатиту С в місті Кодимі та в районі, а також на необхідність діагностики й доступного лікування.

Соціальні працівники та волонтери поширювали інформаційні матеріали та засоби захисту від хвороби.

Інформаційну добірку підготували: В. ТРОХЛІБ, В. КІТІК, Т. СТОРЧАК, О. КОЛЄВ, Н. МЕССОЙЛІДІ, О. ХАРЧЕНКО, Н. ДАТІЙ, Т. ГУРІЧЕВА, В. АКІМОВ, Л. КУЗЬМЕНКО

«Зелена хвиля» завершилася

Завершилася XVI міжнародна книжкова виставка­ярмарок «Зелена хвиля». Духовною спрагою змучені одесити з 2 по 5 серпня могли досхочу втамувати ту спрагу. Крім цього, в день закриття було підбито підсумки творчих конкурсів, які проходили в межах виставки­ярмарку.

«Зелена хвиля» стала не тільки вмістилищем дуже цікавих книжок, але й творчим майданчиком для талановитих одеських дітей. Для юних художників був проведений конкурс «iParus», переможець якого одержав iPad нового покоління. Підсумком дитячого літературного конкурсу «Море талантів» став альманах із однойменною назвою, куди ввійшли 70 робіт найкращих юних прозаїків і поетів міста й області.

Виставка­ярмарок «Зелена хвиля» стала особливою й для редакції газети «Одеські вісті». Лауреатом першого міжнародного літературного конкурсу «Є місто, яке я все бачу вві сні…» у номінації «Проза» став кореспондент газети «Одеські вісті», письменник Анатолій Михайленко. Редакція газети була відзначена спеціальним дипломом за видання альманаху «Свята правда про війну», складеного із творів школярів. Диплом вручено головному редакторові «Одеських вістей» Івану Нєнову.

Подробиці про книжковий ярмарок «Зелена хвиля» читайте в наступному номері «ОВ».

Артем ГУБАРЬКОВ, «Одеські вісті»

Дівчинка-живчик

Карінка Івашківська почала виступати на різноманітних ранках ще в стінах Концебівського дошкільного навчального закладу. Музичний керівник садочка Валентина Вікторівна Кошова одразу помітила, що дівчинка має гарний голос, відмінний слух. Тож потрібно було працювати та розвивати дані природою здібності. Далі з Каріною став займатися директор Концебівського будинку культури Василь Стащенко.

Каріна швидко все схоплювала, вивчала новий репертуар і неодноразово їздила виступати разом із дорослими самодіяльними артистами на концерти в інші села району. Шестикласниця – постійна учасниця усіх шкільних заходів та районного конкурсу­фестивалю «Чисті роси». Має грамоти як лауреатка районного туру фестивалю в номінації солісти­вокалісти.

Любить Каріна і танцювати. Вона взяла участь у створенні танцювального колективу «Живчик» у складі 11 чоловік. Самостійно дівчатка придумують рухи, підбирають музику, вивчають нові танці. Дівчатка залучили до танців і хлопчиків із свого класу. Ось так навколо дівчинки Каріни згуртувалися діти, яких вабить творчість.

Валентина ДЕРЕВ’ЯНКО, с. Концеба, Савранський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.012
Перейти на повну версію сайту