ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Втручання, тиск й огульні звинувачення
09.08.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 61(21325) / Тираж: 8525

Заява суддів Апеляційного суду Одеської області і Ради голів районних і міських судів Одеської області

Ухвалено на спільному засіданні Ради голів районних і міських судів Одеської області і зборів судів апеляційного суду Одеської області за участю судів районних судів м. Одеси 27 липня 2012 року.

У ст. 6 Конституції України передбачено, що державна влада в Україні здійснюється на принципах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову.

Органи законодавчої, виконавчої і судової влади здійснюють свої повноваження в межах, установлених Конституцією і відповідно до законів України.

Ст. 124 Конституції України гласить, що правосуддя в Україні здійснюється винятково судами. Делегування функцій судів, а також присвоєння цих функцій іншими органами або посадовими особами не допускається.

У ст. 126 Конституції України зазначається, що незалежність і недоторканність суддів гарантується Конституцією і Законами України. Вплив на суди в будь-якій формі забороняється.

Слід зазначити, що судді Одеської області, незважаючи на дуже низький рівень забезпеченості умов роботи, виконували і виконують свої функції.

У роботі судів, природно, є недоліки, але вони не є чинником, що переважає, і над їх усуненням проводиться постійна робота.

Схвалення цієї заяви зумовлене безпрецедентними звинуваченнями на адресу судів з боку керівників виконавчої влади області під час проведення обласної конференції однієї з політичних партій, поширеними у ЗМІ, у свавіллі з боку судів, у суддівській корупції, у тому, що одеські судді масово випускають на волю «мажорів», бандитів, корупціонерів, наркодилерів. Відтак обіцялося ініціювання приїзду в Одесу спе-ціальної комісії для перевірки фактів корупції серед суддів і прийняття «відповідних кадрових рішень», звучали заклики наводити порядок адміністративними методами і що в цьому обласна державна адміністрація займає і буде займати найжорсткішу позицію.

При цьому в стилі емоційного пориву головою Одеської обласної державної адміністрації зроблено висновок фактично про тотальну злочинну діяльність суддів, а потім висловлена обіцянка за допомогою спеціальної комісії «предметно розібратися» із суддями, що цілком алогічно.

Слід прямо заявити, що всьому цьому передували факти неодноразових втручань у хід розгляду цивільних і особливо кримінальних справ з боку представників органів виконавчої влади, при цьому такі втручання і тиск на суди набули форми відвертих грубощів та невігластва, чому є численні приклади.

Судді Апеляційного суду Одеської області, Рада голів районних і міських судів Одеської області, у рамках чинного законодавства, вимушені належним чином відреагувати на подібні обвинувачення і спростувати їх, тому що вони, по-перше, мають не тільки загальний, але й голослівний характер, а, по-друге, і що найголовніше, порушують конституційні принципи поділу влади, незалежності суддів, заборони впливу на суддів будь-яким чином. Незалежність суддів і підпорядкування їх тільки закону є наріжним каменем існування демократичної, правової держави. Судова система побудована таким чином, що практично всі рішення судів першої інстанції за апеляціями і касаціями зацікавлених осіб, у тому числі прокурорів і потерпілих, можуть бути предметом перевірки тільки вищестоящими судами на предмет їхньої законності й обґрунтованості. Тому, зокрема й керівництву обласної державної адміністрації, необхідно використовувати правові важелі впливу на прийняті судами рішення.

Водночас аналіз офіційної судової статистики, підготовленої Державною судовою адміністрацією України і Верховним Судом України говорить про досить якісний розгляд кримінальних і цивільних справ судами Одеської області серед інших судів України.

Судді області вважають неприпустимим і вкрай небезпечним таку поведінку з боку представників однієї з гілок влади, тому що вона не тільки грубо нехтує нормами Конституції і законами України, а й підриває авторитет органів судової влади і державної влади взагалі, ініціативи Президента України щодо зміцнення незалежності суду.

Слід також зазначити, що голослівні й огульні обвинувачення в стилі «феодальних» традицій, адресовані органу, який стоїть на вістрі конфлікту в суспільстві, який вирішує суперечки, іноді дуже гострі, і діями якого, як мінімум, половина тих, хто бере участь у них, не задоволені.

Нічого подібного в практиці роботи судів та органів виконавчої влади Одеської області ніколи не було.

Ухваленням цієї заяви судді не вимагають створення і приїздів надзвичайних і спеціальних комісій, кадрових рішень і т.п., а заявляють про неприпустимість того, що відбувалося в діяльності колег із виконавчої гілки влади, закликають до поваги до Конституції і законів України, поважного ставлення до праці колег, представників інших гілок влади і заявляють про те, що в подальшій своїй діяльності продовжуватимуть суворо дотримуватися принципів об’єктивності в роботі і поважного ставлення до представників інших гілок влади.

Судді підтримують курс керівництва країни на зміцнення незалежності суду.

Заява прийнята з метою оприлюднення у засобах масової інформації і доведення до відома громадян.

Члени президії спільного засідання Ради голів районних і міських судів Одеської області і зборів суддів Апеляційного суду Одеської області за участі суддів районних судів м. Одеси:

А. В. Луняченко, О. Ф. Попов, М. О.Погребной, Г. Я. Колесников, В. Г. Коваль, В. Д. Куценко, А. Д. Бобуйок, К. П. Драгомерецька, С. М. Пепеляшков.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту