ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
09.08.2012 / Газета: Одесские известия / № 85(4359) / Тираж: 18937

Одеса

Не померкне ніколи

Запеклі бої на далеких підступах до Одеси розгорнулися на початку серпня 1941 року. Ставка Верховного Головно­командування віддала наказ про оборону Одеси «до останньої можливості». З 8 серпня стосовно міста було оголошено облоговий стан. Попри багаторазову перевагу в живій силі й техніці, трьохсоттисячне угруповання супротивника змушене була протягом 73 днів тупцювати при стінах міста. Ворог втратив під Одесою 160 тисяч солдатів та офіцерів.

Чергову річницю початку оборони Одеси міська влада вирішила відзначити піклуванням про ветеранів. 71 учасникові оборони буде надано одноразову матеріальну допомогу обсягом 1000 грн кожному. Дані муніципальні виплати провадяться згідно з розпорядженням міського голови від 31 липня цього року, відповідно до міської програми надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення.

Причина огорнута таємницею

Створена при обласній держадміністрації комісія, куди ввійшли екологи, працівники санітарно-епідеміологічних служб, інші фахівці, поки що не змогла з’ясувати причину забруднення повітря в Одесі.

6 серпня заступник голови обл­держадміністрації Валерій Мат­ковський провів засідання робочої групи.

В. Матковский вислухав звіти, зокрема й скарги на те, що, попри попередні домовленості з керівниками нафтопереробних підприємств, діяльність яких могла стати джерелом погіршення екологічної ситуації в Одесі, працівники лабораторій так і не змогли потрапити на території «підозрюваних» підприємств. Валерій Матковський застеріг керівництво нафтопереробних компаній, що в разі недотримання попередніх домовленостей облдержадміністрація буде вимушена застосувати до порушників увесь арсенал наявних на такий випадок у держави засобів. Він також доручив голові робочої групи, начальникові управління з надзвичайних ситуацій Олександру Михєєву щодня інформувати його про плин роботи комісії, а також повідомляти про результати вимірів, що їх провадять лабораторії.

На честь співачки Тетяни Боєвої

На засіданні історико-топонімічної комісії міськради ухвалено назвати одну з музичних шкіл Одеси на честь уславленої джазової співачки Тетяни Боєвої.

Її визнавали однією з найкращих джазових вокалісток світу. Вона була володаркою премій Пола МакКартні та «Співачка року», учасницею й лауреаткою численних джазових фестивалів і конкурсів. Тетяна Боєва була педагогом і наставником для декількох поколінь джазових співаків.

– Ми незаслужено мало приділяємо уваги тим людям, які прославляли Одесу та країну загалом. На жаль, цього року Тетяни Боєвої не стало, але одесити чудово знають, пам’ятають і пишаються тим, що ця легенда музики жила і творила саме в нашому місті, – відзначила віце­мер Одеси Олена Павлова.

Крім того, враховуючи величезний внесок Тетяни Боєвої в культурний розвиток міста, члени комісії одностайно проголосували за встановлення на фасаді її будинку меморіальної дошки.

Найближчим часом фахівці визначаться з вибором музичної школи та будинку для увічнення пам’яті артистки.

Любашівський район

Зорано 10 тисяч гектарів

Агроформування району повністю завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур на всіх 29279 гектарах. За попередніми підрахунками, засипано у засіки 45 тисяч тонн збіжжя.

За інформацією начальника управління агропромислового розвитку Руслана Стеця, непогано вродив озимий ячмінь, який колосився на площі 6212 га. Його валовий збір становить 14039 тонн за врожайності 22,6 ц/га. Найвищого ужинку цієї культури досягли землероби ТОВ НВП «Агро­Ритм» (45 ц/га), ф/г «Гранат» (38 ц/га), ТОВ ВНФ «Зеленогірське» (31 ц/га). Озимої пшениці хлібороби засипали у засіки майже 28 тис. тонн за середньої врожайності 27,2 ц/га. Лідерство за її врожайністю утримують ф/г «Обрій» (45 ц/га), ТОВ НВП «Агро­Ритм» (40 ц/га), ф/г «Гранат» (41ц/га), ТОВ ВНФ «Зеленогірське» (28 ц/га). Цьогоріч під ярий ячмінь було відведено 1997 га ріллі, його врожайність становить 20,2 ц/га. Стосовно озимого ріпаку, то його залишилося після несприятливої зими лише 1133 га. Намолот склав 1881 тонну, середня урожайність – 16,6 ц/га. Найвища урожайність зафіксована на ланах ПП «Універсал» (20,8 ц/га), СВК «Агросвіт» (19,7 ц/га), ТОВ ВНФ «Зеленогірське» (16 ц/га). Нині аграрії району активно готуються до осінньо­польових робіт. Вже зорано близько 10 тисяч гектарів площ, відведених під сівбу озимини. Разом з тим, готується техніка до збирання пізніх зернових та технічних культур. Зокрема, на 188 га достигає гречка, на 7574 га – зернова кукурудза, на 1871 га – соя та на 10090 га – соняшник.

Ізмаїл

У порту – зміна керівництва

Згідно з наказом Міністерства інфраструктури України від 1 серп­ня начальника ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» Юрія Фуртатова звільнено з обійманої посади.

Нагадаємо, що він виконував обов’язки керівника порту з 12 лип­ня 2011 року, а з 7 жовтня був призначений начальником.

Виконання обов’язків начальника ДП «ІМТП» з 6 серпня покладено на Андрія Єрохіна.

А. Ерохін народився 1967 року в Горлівці Донецької області. Має три вищі освіти. З 2011­го по 2007 рік обіймав керівні, управлінські посади на підприємствах, сферою діяльності яких були робота з нафтопродуктами, експортні операції, зокрема з перевалювання вантажів. Має досвід у застосуванні методів сучасної логістики.

2007 року був затверджений на посаді начальника ДП «Севмор­рибпорт» ( м. Севастополь).

Котовськ

Допоміг народний депутат

ЗОШ № 9 у Котовську – найбільша, а ЗОШ № 6 – одна з найстарших (побудована ще 1882 року). Обидві стали об’єктами «Народного бюджету».

Триває завершальний етап будівельних робіт. Уже замінено й утеплено вікна. Зараз міняють дах.

За словами першого заступника міського голови Марії Мазур, роботи виконано на 90%. Загальна вартість – 750 тисяч гривень. Треба відзначити, що велику допомогу в ремонті подав народний депутат України Леонід Клімов.

Дитячі садки міста чекають своєї черги.

Великомихайлівський район

Водозабезпеченню – особлива увага

Серед важливих завдань «Народ­ного бюджету» окрема увага приділяється водозабезпеченню.

Так, незабаром якісна питна вода з’явиться в оселях жителів Великокомарівки, де нещодавно розпочався ремонт водопровідної системи. А в Новоборисівці капітальний ремонт водопровідної мережі планується завершити протягом наступних двох­трьох місяців. Крім того, там здійснюється поточний ремонт дороги, а після підготовки проектно­кошторисної документації розпочнуться роботи з будівництва підвідного газопроводу високого тиску.

Савранський район

Завершено достроково

Після ремонту знову запрацювала Бакшанська сільська лікарська амбулаторія.

Тут замінено вікна, утеплено стелю, перекрито частину даху та встановлено два булер’яни для опалення. Разом з будівельниками доклали зусиль і працівники лікарняного закладу. Сільські медики побілили стіни, пофарбували панелі та підлогу. Всі кабінети та стаціонарне відділення готові приймати пацієнтів.

Варто зазначити, що кошти на ремонт сільської амбулаторії виділені за програмою «Народний бюджет» і профінансовані з двох джерел – сільського та районного бюджетів. Разом це склало близько 190 тисяч гривень. До речі, ремонт завершено достроково.

Ширяївський район

У школі відремонтовано дах

Приміщення Малігонівської ЗОШ I-II ступенів давно потребувало капітального ремонту. Найбільше непокоїла покрівля.

Дирекція школи неодноразово зверталася з цим питанням до райвідділу освіти. Цього року на прохання громади об’єкт включено до програми «Народний бюджет». Відділ освіти райдержадміністрації фінансував значну частину видатків, трохи коштів використано зі шкільного спецрахунку за оренду землі. Таким чином спільно зроблено добру справу – нині дах уже не протікає.

Білгород-Дністровський район

Медогляди провадяться святково

Завдяки програмі «Народний медогляд» і вчасному оповіщенню населення медичними фахівцями обслужено понад 7 тисяч жителів району.

За один день у кожному пункті диспансеризації огляд проходять 150­180 чоловік. Найкращі показники за кількістю обстежених – у Великомар’янівській, Адамівській, Андріївській та Софіївській сільрадах.

У деяких селах медогляди провадяться святково, із залученням музики та з інформаційними акціями для селян. Жителі району, особливо пенсіонери, з великою вдячністю відгукуються про піклування, про організоване медичне обстеження, що дає змогу перевірити здоров’я за місцем мешкання.

Балтський район

Місцева влада допоможе постраждалим

Звістка про трагедію, що трапилася нещодавно у Переймі, де через ДТП загинула більшість корів сільської череди, не залишила байдужою владу району. Керівництво прагне допомогти постраждалим, і з цього приводу відбулася зустріч голови райдержадміністрації Василя Бабанського, голови районної ради Валерія Желіховського з жителями села.

Василь Бабанський, зокрема, зазначив, що найперше потрібно відновити поголів’я, відшкодувавши матеріальні збитки людям. Придбати хорошу дійну корову – питання не з легких. Адже корова коштує від 6 до 10 тисяч гривень, а це – немало. Тому керівництво ра­йону звернулося з клопотанням до керівників області щодо виділення коштів з обласного бюджету. Також постраждалих запевнено, що буде вишукуватись можливість надання часткової допомоги з райбюджету. До вирішення даного питання залучається і винуватець ДТП.

Ведуться переговори з начальником Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолієм Новаковським про можливість придбання певної кількості корів або телят (за бажанням господарів) в спеціалізованих селекційних господарствах області.

Про джерела відшкодування збитків та правильне оформлення необхідних документів інформував Валерій Желіховський, який запевнив присутніх, що дане питання перебуває на постійному особистому контролі керівників району.

З переймянами зустрівся власник фірми, обговорювалися шляхи компенсації завданих збитків.

Нагадаємо, що одразу після трагедії селянам надавали компетентні поради сільські депутати, депутат районної ради, сільський голова.

Красуватиметься річка

Цього літа водне плесо річки Кодими очищено від водоростей і очерету, а пляж засипали свіжим піском. Сюди вимощено доріжку, на узвишші в затінку дерев облаштовано дитячий майданчик, відкрито затишне кафе. За рахунок міського бюджету прокладено лінію електроосвітлення.

Всі ці якісні зміни сталися завдяки піклуванню міського голови Сергія Мазура, безкорисливості членів молодіжної організації «Молодь за реформи Балтщини», асоціації рибалок, створеної нинішнього року.

Місцеві любителі­рибалки беруть найактивнішу участь у наведенні ладу вздовж річки. Вони також дбають про розвиток рибальства в місті, а тому за власні кошти зарибнили водойму. Разом з власниками кафе прибирають прибережну територію, слідкують за порядком на воді.

– Сюди прокладається дорога. Наступного року до послуг відпочивальників будуть впорядковані перевдягальні, волейбольний та баскетбольний майданчики, літньо­зимова сауна на воді. Встановимо охоронні пункти, відкриємо човнову станцію, зараз шукаємо охочих зайнятися цим, – поділився планами міський голова Сергій Мазур.

Інформаційну добірку підготували: В. ЄРЬОМЕНКО, В. ТРОХЛІБ, Ю. ФЕДОРЧУК, О. КОЛЄВ, Л. КУЗЬМЕНКО, О. ХАРЧЕНКО, Т. СТОРЧАК, Т. ГУРІЧЕВА

Розпорядження Президента України

Про звільнення С. Бринзи з посади голови Біляївської районної державної адміністрації Одеської області

Звільнити БРИНЗУ Сергія Івановича з посади голови Біляївської районної державної адміністрації Одеської області.

Президент України

В. ЯНУКОВИЧ м. Київ 30 липня 2012 року № 146 / 2012 – рп

Залізничники

хочуть зберегти робочі місця

Пасажирське депо «Одеса­Головна» обслуговує зараз парк чисельністю у 570 вагонів. Це втричі менше, ніж за радян­ського часу. Але все­таки депо працює «за повною програмою» і утримує пасажирські вагони у доброму технічному стані. Щомісяця ремонтується по 45 – 50 вагонів.

З роботою депо ознайомився заступник голови облради Олексій Гончаренко.

– Сюди за всі роки, що я тут працюю, жодного разу не заходив ніхто з керівників такого рангу міста або області, – говорить жива легенда одеських залізничників, начальник пункту техобслуговування вагонів Віталій Оксанич. – Ремонтував ще старі дерев’яні вагони, які просто розвалювалися. Багато чого змінилося, але й зараз тут є вагони – мої ровесники.

– Час візиту не випадковий. Із залізницею пов’язані сотні тисяч людей по всій країні. Наближається реформування «Укрзалізниці». Оскільки всі реформи будуть іти через парламент, то я беру на себе зобов’язання перед громадянами проконтролювати, щоб при реформуванні були цілком збережені всі робочі місця, – заявив Олексій Гончаренко.

Олександр ВЕЛЬМОЖКО

Капітальний ремонт дитсадка

Одним із пріоритетних об’єктів для району передбачено проведення капітального ремонту Благоєвського дитячого садка.

Роботи здійснюються за рахунок залучених коштів (280 тисяч гривень) з благодійного фонду Івана Геннадійовича Фурсіна. Вже розроблена проектно­кошторисна документація. На сьогодні бригада будівельників під керівництвом Михайла Семеновича Дупіряка ремонтує дах та встановлює відмостки.

Виконання робіт перебуває під особистим контролем голови районної державної адміністрації, депутата Одеської обласної ради Наталі Анатоліївни Бянової.

Роман КІР’ЯК, Іванівський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту