![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Не допустимо африканську чуму
В Одесі посилено заходи щодо недопущення занесення на територію міста вірусу африканської чуми свиней. Запроваджено профілактичний карантин.
Про це повідомила голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міській раді віцемер Олена Павлова.
– До посилення контролюючих заходів спонукало повідомлення про те, що в одному із сіл Запорізької області, підкреслюю, в поодинокому випадку, зафіксовано захворювання декількох свиней на африканську чуму. Як завжди в подібних ситуаціях, ми попереджаємо директорів усіх ринків про відповідальність і контроль якості продаваної м'ясної продукції. Запроваджено профілактичний карантин, підвищено вимоги до супровідних документів, контролюється дотримання правил перевезення тварин, додатково перевіряються підприємства, так чи інакше пов'язані з вирощуванням свиней, переробкою й реалізацією м'ясної продукції, – відзначила Олена Павлова.
«Гаряча лінія» для туристів
Одеса – перше місто України, де почала працювати безкоштовна «гаряча туристична лінія». За цією нагодою міськрада провела прес-конференцію. На запитання журналістів відповіла начальник управління культури й туризму Тетяна Маркова. У прес-конференції взяли участь партнери проекту – президент компанії «Інформаційні системи 123» Олександр Серебрянник і директор із регіонального розвитку компанії Олексій Омельченко.
Як повідомила Тетяна Маркова, вже сьогодні будьякий гість міста, що подзвонить за номером 123, може одержати повну інформацію стосовно Одеси туристичної. Вона надається трьома мовами: українською, російською й англійською. Надалі планується впровадження німецької та французької мов.
– Для нас дуже важливо, щоб туристи під час відвідування міста мали постійний інформаційний супровід, і маючи таку «гарячу лінію», ми можемо вчасно та якісно забезпечити їх необхідною інформацією, – відзначила Т. Маркова.
Олександр Серебрянник докладно розповів, які саме матеріали надає «гаряча туристична лінія 123». Це, зокрема, характеристика готелів, кемпінгів, туристичних агенцій, посольств, консульств, а також віртуальна навігація по Одесі, Україні й багато чого іншого. Будьхто, подзвонивши, може довідатися про все щодо визначних пам'яток, пляжів, музеїв, театрів Одеси тощо. Лінією можуть скористатися не тільки гості міста, але й одесити. Довідка надає дані щодо більш ніж 350000 організацій України з понад 1000 сфер діяльності (з них 22000 одеських організацій). Розклад транспорту, наявність лікарських засобів в аптеках, події в культурному житті міста, відпочинок і розваги – про все це й багато чого іншого можна довідатися, подзвонивши за номером 123.
Зорепад – сьогодні вночі
Як повідомляє Всесвітня метеорна організація, на ніч із 11 на 12 серпня припаде пік метеорного потоку Персеїди.
В одеському небі можна буде побачити за годину до 100 падаючих метеоритів, що рухатимуться зі швидкістю 60 кілометрів на секунду.
Метеорний дощ почався 17 липня й протриває до 24 серпня. Потік Персеїди – один із найдинамічніших; його активність – від 70 до 1 тис. метеорів на годину. Спостерігається вже 1200 років, щорічно – з 1840 року. Частки космічного піску та гравію, викинуті кометою СвіфтаТуттля, прокреслять небо, випаровуючись при входженні в атмосферу Землі. Найдрібніші з них, розміром з піщину, згоряють у земній атмосфері, утворюючи зоряний дощ. Найкраще спостерігати метеорний потік можна буде, дивлячись на північносхідну частину неба.
У фламінго чудове самопочуття
Працівники Одеського зоопарку виходжують чотирьох фламінго, потерпілих, як повідомлялося, при контрабандному транспортуванні.
Врятовані птахи почуваються гаразд. Про це повідомив директор зоопарку Антон Тілле.
Наразі, за його словами, від керівництва ветеринарної служби міста отримано офіційний припис, що дає право тимчасово утримувати птахів, які в ніч на 27 липня 2012 року були затримані як контрабандний вантаж митними службами в Одеському аеропорту.
– Протягом місяця фламінго перебуватимуть у карантинній зоні. По суті наші працівники врятували птахів. Від початку фламінго було п'ять, але один птах загинув при варварському транспортуванні. Ще один був на межі виживання, і якби не нагальна допомога працівників зоопарку, теж би загинув. Таким чином, зараз чотири особини перебувають у зоопарку. За ними ведеться постійне спостереження ветеринарів, – відзначив Антон Тілле.
У першу добу за фламінго було встановлено погодинне спостереження. І вдень, і вночі троє чергових лікарів контролювали стан їхнього здоров'я. Наразі трирічні фламінго чудово почуваються. У них різноманітне меню. Особливі кулінарні уподобання птахів – рибний фарш, криль і мушні хробаки.
За словами Антона Тілле, на 90% вже вирішено, що після карантину чотири зміцнілі фламінго поповнять колекцію зоопарку. На сьогодні тут перебувають іще 12 екзотичних птахів цього виду.
Іллічівськ
На забезпечення соціальних програм
Адміністрація Іллічівського порту виділила майже 21 млн гривень на виконання умов колективного договору.
Ці гроші будуть у цілому обсязі спрямовані на забезпечення соціальних програм для працівників підприємства. До речі, за підсумками півріччя положення колективного договору виконані повністю.
Матеріальна допомога на оздоровлення в період відпусток склала 8,7 млн грн, на медичне страхування працівників у клініці «ІнтоСана» використано 3,8 млн грн. Також у межах документа пенсіонерам видано матеріальну допомогу на суму 1,5 млн грн, майже стільки ж склали відрахування до лікарняної каси, до пенсійних та інших фондів. Портовикам і пенсіонерам підприємства надано путівки до оздоровчих закладів порту на суму 1,6 млн грн.
Не обійдені увагою й профспілкові організації: їм надано приміщення й автотранспорт. Крім того, вони забезпечені зв'язком, мають у своєму розпорядженні заохочувальний фонд для преміювання, виплат допомоги на оздоровлення, надбавок за вислугу років.
Татарбунарський район
У ветеринарів відповідальна служба
Завтра у ветеринарів – професійне свято. У районному управлінні ветеринарної медицини відбулися урочисті збори. Колег вітав ветеран служби Анатолій Збудчак, який очолює управління близько 30 років.
Працівники 24 дільниць ветмедицини обслуговують у 34 населених пунктах понад 9800 дворів. А це до 4 тис. голів великої рогатої худоби, 10 тис. свиней, 20 тис. овець, понад 200 тис. голів птиці. У колективі працюють переважно ветерани, по 30 і більше років, що мають за вірну службу справі численні почесні грамоти й подяки, – завідувачка Татарбунарської ветдільниці Тамара Мартиненко, завідувачка ветсанлабораторії на ринку Зінаїда Збудчак, завідувачка Новосільської дільниці Лариса Димитренко, Тузлівської – Віра Семещенко, Вишневської – Василь Коржа. Почесні грамоти вручено завідувачеві Татарбунарської лабораторії ветмедицини Анатолієві Баргомону та завідувачеві протиепізоотичного відділу районної лікарні ветмедицини Іванові Гроздєву. Попри молодий вік, він виконує свою роботу професійно.
Фахівців ветеринарної медицини району тепло вітали голова райдержадміністрації Наталя Кожухаренко та голова райради Валентин Кравченко.
Болград
Пам'ятник буде відкрито вчасно
Як повідомляють у ці дні інтернет-сайти інформагентств, у Болграді у будівельників, які трудилися над пам'ятником болгарським ополченцям, що воювали з турками у визвольній війні 1877-1878 років, були украдені інструменти і матеріали на велику суму.
Нагадаємо, що спорудження монумента у міському Комсомольському парку, розташованому біля СвятоМиколаївського собору, розпочалося у 2010 році. Ініціатором і основним меценатом єдиного за межами Болгарії подібного монумента став депутат обласної ради, президент Асоціації болгар України Антон Іванович Кіссе.
За інформацією районної влади, украдені дорогі будівельні інструменти. Облицювальні матеріали, а саме досить недешевий оздоблювальний граніт, зловмисники не взяли. Цей неприємний інцидент не змінить терміни завершення будівництва і відкриття монумента, запевняє пресслужба Асоціації болгар України.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. КІТІК, Т. БАРАНОВА, А. БОНДАРЕВА, В. МАМОНТОВ
ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ
ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ VІ СКЛИКАННЯ
15 серпня 2012 року, об 11й годині, в сесійній залі обласної ради (м. Одеса, просп. Шевченка, 4, 3й поверх) відбудеться пленарне засідання чотирнадцятої сесії обласної ради шостого скликання.
Для розгляду на пленарному засіданні чотирнадцятої сесії обласної ради шостого скликання рекомендоване питання:
– Про заходи щодо імплементації положень Закону України «Про засади державної мовної політики» на території Одеської області.
Одеська обласна рада
Пам'ятник Івану Інзову буде відновлено
Розглянувши звернення Фонду ім. І. Інзова, Болградська райдержадміністрація створила робочу групу з відновлення пам’ятника засновникові Болграда Івану Микитовичу Інзову.
За словами голови Фонду ім. І. Інзова Володимира Куємжи, монумент попечителеві болгарських переселенців у місті був. Ще у 1893 році рішенням земських зборів жителі Болграда почали збір пожертвувань на спорудження пам'ятника, а також придбання двох ікон для СпасоПреображенського собору. Пам'ятник Інзову встановили у листопаді 1911 року на Соборній площі, перед гімназією. Однак через 12 років, коли Болград опинився під юрисдикцією Румунії, пам'ятник російському генералові від інфантерії владою був знятий, залишився лише постамент.
Болградці свято шанують свою історію, тому в сімейних архівах залишилися фотокартки пам'ятника засновникові міста. Збереглися вони і в заслуженого скульптора Республіки Білорусь Дмитра Попова – сина болградського художника Олександра Попова. А отже, є можливість відтворити пам'ятник таким, яким він був із самого початку.
За словами В. Куємжи, рішенням мерії на Соборній площі вже виділено ділянку землі для встановлення пам'ятника. Це місце обрано не випадково: у 1833 році Іван Микитович Інзов особисто брав участь у закладанні СпасоПреображенського собору.
Сьогодні кожний охочий може внести свій внесок у відновлення пам'ятника І. Інзову, кошти у вітчизняній та іноземній валюті можна перераховувати за такими реквізитами:
Гривневий:
Фонд ім. І.М. Інзова
ЄДРПОУ – 34242906
р/р 26000302001452
МФО 388197 Болградське відділення Ощадбанку 6777
Валютний:
Фонд ім. І.М. Інзова
ЄДРПОУ – 34242906
р/р 26001301001452
МФО 388197 Болградське відділення Ощадбанку 6777
Антоніна Бондарева, власкор «Одеських вістей», Болградський район
Перше випробування полем
Питанням, спрямованим на засвоєння алгоритму дій солдата в бою, було присвячене заняття з курсантамипершокурсниками Військової академії, що відбувалося на тактичному полі 28ї окремої гвардійської механізованої бригади 6го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України.
Як розповів керівник заняття – начальник кафедри тактики цього вишу полковник Вадим Клименко, упродовж чотирьох годин навчального часу вчорашні абітурієнти відпрацювали дії солдата в бою та набули необхідних навичок за різноманітним колом питань, пов’язаних із опановуванням азів тактичної підготовки.
– Для майбутніх офіцерів це стало першим справжнім випробуванням полем. І, попри досить спекотні погодні умови, хлопці продемонстрували свою старанність та наполегливість та гідно витримали цей своєрідний армійський іспит, – наголосив полковник Вадим Клименко.
Стосовно тематичної складової заняття, то, за словами офіцера, воно було сплановано та проведено в такий спосіб, аби курсанти мали змогу як ознайомитися з тактичними особливостями управління військовослужбовцями в бою, так і самим виконати великий обсяг завдань щодо переміщення на полі бою різними способами, вибору вогневої позиції для ведення стрільби, а також використання місцевості для захисту від вогню супротивника та спостереження за ним.
Варто зазначити, що польові заняття з курсантамипершокурсниками «одеської кузні» офіцерських кадрів відбуватимуться на базі 28ї окремої гвардійської механізованої бригади до кінця серпня.
За словами заступника начальника табірного збору з виховної роботи майора Василя Галигіна, вивчаючи питання та розділи різноманітних військових дисциплін, під керівництвом своїх командирів і викладачів за цей час хлопці мають досконало засвоїти всю програму первинної військовопрофесійної підготовки та вже 1 вересня в єдиному курсантському строю скласти на території академії Військову присягу на вірність українському народові.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |