ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
«Цензура вбиває»
11.08.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 62(21326) / Тираж: 8525

Мовчазна акція протесту пройшла у четвер під стінами Одеської облдержадміністрації. Кілька десятків молодих людей стояли з заклеєними ротами на фоні телевізорів з написом, винесеним у заголовок. Так одесити висловили своє ставлення до прагнення влади припинити мовлення ТРК «Новая Одесса».

Як повідомляє «Новостнік», ще 16 липня в телекомпанію «Новая Одесса» надійшов лист з Одеської обласної ДТРК із пропозицією надати кращий ефірний час — із 19.00 до 22.00 — для трансляції передвиборних матеріалів, підготовлених за рахунок державного бюджету. Це 100% прайм-тайму і 50% ефірного часу каналу, коли його дивиться найбільше глядачів.

Лист був оформлений як прохання, проте, як повідомило керівництво каналу, на нараді керівників регіональних телеком-паній 2 серпня представник Національної ради України з телебачення і радіомовлення привселюдно оголосив представникові телеканалу «Новая Одесса», що вечірній час у каналу все одно заберуть, причому без будь-яких додаткових умов і компенсацій.

Люди, що вийшли на акцію, тримали в руках плакат: «LB.ua, ТВІ, «Новая Одесса». Хто наступний?», що ілюструє стан свободи слова в Україні. . Як відзначив голова фракції політичної партії «Фронт змін» в Одеській міськраді Олександр Остапенко, подібними діями влада наступає на базові права і свободи людей — тобто на те, що робить цю владу легітимною. «З 15 серпня в каналу просто відберуть кращий ефірний час для висвітлення передвиборних процесів, але, природно, мова йтиме тільки про великі досягнення однієї-єдиної партії», — зауважив Олександр Остапенко.

«Ми проти закриття опозиційних каналів, тому що вони — єдине джерело адекватної інформації в умовах владної монополізації всього інформаційного простору», — вважає учасник мітингу Юрій.

Журналіст Костянтин Усов особливо підкреслив цінність свободи слова: «Насадження загальної покірності починається з того, що нас змушують мовчати. Спочатку мовчати, потім терпіти, а далі на думку людей взагалі перестануть зважати».

Люди, що вийшли на площу, чекали появи народного депутата Геннадія Москаля, який мав зустрітися з головою ОДА Едуардом Матвійчуком й обговорити ситуацію, що склалася. Як і на ринку «Привоз», Геннадій Москаль не став витрачати багато часу на розмови. Вийшовши з будівлі облдержадміністрації, він повідомив, що подібне грубе втручання в роботу незалежних ЗМІ просто неприпустиме, про що він і повідомив Е. Матвійчуку. «Голова облдержадміністрації мене запевнив, що питання припинення мовлення каналу «Новая Одесса» буде зняте», — сказав народний депутат.

Тиі часом колектив ТРК «Новая Одесса» вважає неприпустимою спробу перетворити незалежний засіб масової інформації в один з агітаційних департаментів Партії регіонів. «Ми відкрито заявляємо про те, що за будь-яких обставин не відмовимося від своєї позиції і, як і досі, будемо чесно й об'єктивно висвітлювати те, що відбувається у місті, регіоні і країні, — сказано у відкритому листі колективу телеканалу. — Ми закликаємо все незалежне журналістське співтовариство підтримати телекомпанію «Новая Одесса». Тільки разом ми зможемо протистояти режиму і захистити своє право на правду.

До речі. За даними опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 14 — 27 липня, майже половина українців — 45% респондентів — відчувають, що в Україні відбувається згортання свободи слова. Щоправда, рівно стільки ж не відчувають такого згортання.

Як зазначили в соціологічній групі, протягом 2011 — 2012 років майже половина опитаних (від 43 до 46%) стабільно відчувають згортання свободи слова в Україні.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту