ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ДО ВИШУ ВСТУПИВ. НАВІЩО?
18.08.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 64(21328) / Тираж: 8525

Недобір на технічні спеціальності — головна ознака цьогорічної вступної кампанії. За її ходом на Одещині, як і торік, спостерігала Одеська обласна організація «Комітету виборців України» (в рамках всеукраїнського моніторингу громадської мережі «ОПОРА»).

У полі зору спостерігачів були основні ВНЗ області: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, Одеський національний політехнічний університет та Одеська національна юридична академія. Остання зібрала найбільше нарікань, точніше — миколаївська філія вузу, де приймальна комісія вимагала від абітурієнтів оригінали документів чи нотаріально завірені копії, що протизаконно. Приховування кількості бюджетних місць та торгування контрактними місцями — і таке бувало під час вступної кампанії в «альма-матер» Сергія Ківалова.

«Члени комісії юракадемії 31 липня обдзвонювали абітурієнтів, пропонуючи їм контрактні місця, попри те, що офіційні дані могли бути опублікованими лише 11 серпня, — розповідає голова обласної організації КВУ Анатолій Бойко. — Тобто робилося це майже за два тижні до оголошення результатів, а за цей строк рейтинги абітурієнтів могли змінитися».

Набрати найвищий бал, як виявилося у ході моніторингу, — ще не гарантія вступу до ОНЮА. Цього року одного абітурієнта не прийняли до юракадемії попри високі екзаменаційні оцінки тільки через те, що в цьому ВНЗ існують квоти на прийом іноземців (згідно з якими українець поступається своїм місцем іноземцю навіть якщо має вищі бали). Аби уникнути подібних непорозумінь надалі спостерігачі порадили приймальній комісії ОНЮА заздалегідь повідомляти своїх абітурієнтів про подібні правила прийому, чого не було зроблено цього року.

На початку вступної кампанії не тільки від абітурієнтів, а й від працівників вишів, надходили нарікання на систему електронного оформлення заяв на вступ, яка регулярно давала збій.

«Помітно, що в абітурієнтів не тільки одеських, але й усіх українських вишів, у переважній більшості відсутня професійна орієнтація, — підсумовує координатор спостереження за вступною кампанією в Одеській області Анастасія Матвієнко. — У гонитві за «бюджетом» документи часто подаються на факультети, про які абітурієнти нічого або майже нічого не знають. Вступаючи так — аби куди, є великий ризик, що студент покине навчання, оскільки воно йому буде не цікавим».

Так, на технічні спеціальності цього року йшли ті, хто не вступив у жоден з інших напрямків підготовки, тобто ті, хто прагне просто мати диплом про освіту, а не власне освіту — знання, професійні навички…

Результати проведеного моніторингу систематизовані у список рекомендацій з оптимізації вступної кампанії та будуть передані у Міністерство освіти та науки України.

Автор: Олена МИЛОСЕРДНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту