![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Парад з візками на чолі
У межах святкування Дня міста на Приморському бульварі 1 вересня відбудеться парад візків. Святкова хода розпочнеться біля Воронцовського палацу.
За словами начальника міського управління культури і туризму Тетяни Маркової, прообразом стали уславлені паради карет, що влаштовувалися ще Григорієм Маразлі в День заснування Одеси.
– Ми вирішили, що цього року яскравості й оригінальності офіційним заходам неодмінно додасть парад візків «Майбутнє Одеси». Це будуть не тільки гарні карети, запряжені білими кіньми, але й близько тридцяти дитячих візків, прикрашених і розмальованих у найрізноманітнішій святковій стилістиці, – відзначила Тетяна Маркова.
За словами головної організаторки ходи Олени Алексєєнко, її надихнули паради візків у Парижі. Наразі вже вибрано основних учасників: заздалегідь на вулицях Одеси роздавалися флаєри для реєстрації.
– Пропонували багато проектів з оригінального декору візків. Довелося вибирати найкращих із кращих. Серед учасників будуть багатодітні мами. Публіка побачить візки, стилізовані під відомих героїв мультфільмів і казок. Одне слово, одеситки пофантазували на славу. Плоди цієї творчості 1 вересня, о 12.00, усі охочі зможуть побачити й оцінити на Приморському бульварі. Крім цього, ми підготували чимало виступів молодих і талановитих виконавців, колективів. Журі обере переможців – авторів найцікавіших ідей. Але призи чекають на всіх учасників, – підкреслила Олена Алексєєнко.
Як символ мрії
У Золотій залі Одеського літературного музею відбулося урочисте відкриття третього міжнародного Гринівського фестивалю «Червоні вітрила» (авторський проект Рити Колобової).
Концертну програму відкрили представники німецького культурного центру зустрічей «Перлина». На святковому концерті глядачів потішила своєю творчістю і Перша Ассоль фестивалю Клара Маламед – вона акомпанувала Сюзані Інглідан, а також виконала мініатюри власних творів. Було ще багато гарної музики. Присутній на урочистому відкритті Генеральний консул Російської Федерації в Одесі Юрій Антонов високо оцінив значимість самого проекту, його рівень. І повідомив, що цього року до бібліотек двох дитячих будинків Одеської області (с. Тузли та с. Борщі) будуть передані книжки російських класиків.
Одеська облдержадміністрація надала допомогу фестивалю поліграфічною продукцією, організувала поїздку двох автобусів з дітьми з інтернатів на свято. У програмі також показ короткометражних фільмів у залі UСінема та старт вітрильної юнацької і журналістської регат. Танцювальна феєрія «Та, що біжить по хвилях» у БК студентів на Маразліївській, конкурс вокалу, зустріч бардів і т.д.. А 23 серпня, у день народження Олександра Гріна, до акваторії порту Одеси увійде яхта під червоними вітрилами як завершальний акорд, як символ Мрії.
Кодимський район
Агрофірми значний внесок
Втілення в життя цілої низки проектів на території Лисогірської сільської ради стало можливим завдяки програмі, ініційованої керівництвом області.
Тільки на капітальний ремонт доріг виділено понад 90 тисяч гривень: з сільського бюджету – 36, з районного – 40, з державного – 13 тисяч гривень. Крім того, 70 тисяч гривень виділило ТОВ «Агрофірма «Кодима» (директор Микола Сорочан). ТОВ «Агрофірма «Кодима» завезло понад 200 тонн щебеневої суміші на ділянки, які необхідно відремонтувати. Всі заплановані роботи планується завершити за липеньсерпень.
Будівництво нових ліній вуличного освітлення спільно фінансують народний депутат України Леонід Клімов і депутат обласної ради Микола Сорочан (36 тисяч гривень). Сьогодні вже виготовлено документи на проведення робіт, і сільрада веде пошук підрядної організації.
За програмою «Народний бюджет» у Лисогірці відремонтовано ритуальний майданчик на сільському цвинтарі, місток біля школи, відновлено дві криниці. У Федорівці теж упорядковано криницю.
У стадії розробки проектнокошторисна документація на проведення капітального ремонту закладів культури в обох селах.
На початку нового навчального року завершиться розширення приміщення дошкільної групи на базі Лисогірської школи. Для проведення ремонтнобудівельних робіт з районного бюджету було виділено 40 тисяч гривень. Додатково буде профінансовано закупівлю дитячих ліжок для дошкільнят та меблів. А з бюджету розвитку сільської ради тут планують капітально відремонтувати водогін. На ці потреби сільська рада передбачила 20 тисяч гривень.
Білгород-Дністровський район
Електростанція
загальнодержавного
масштабу
Біля села Старокозачого завершується будівництво електростанції на сонячних батареях потужністю 40 МВт.
Об'єкт готовий на 95% і незабаром буде зданий в експлуатацію. На будівництві задіяно 500 робітників. По його закінченні на новому підприємстві створять 20 сучасних робочих місць із високим рівнем оплати праці. Загалом на реконструкцію діючих підстанцій і нове будівництво буде витрачено майже 1,3 мільярда гривень.
Роздільнянський район
Коли радіти нічому
Не сягнула й п’ятнадцяти центнерів з гектара середня урожайність ранніх зернових на цьогорічних жнивах у господарствах району.
Вищих показників домоглися тільки хлібороби товариств із обмеженою відповідальністю «ОбрійМТСРоздільна» (керівник Д. Добровольський) та «ІВА» (керівник І. Злий), де з кожного гектара відповідно намолочено по 17,5 і 17 центнерів зерна.
Сарата
Будується стадіон
У центрі селища в межах програми «Народний бюджет» триває будівництво сучасного стадіону.
Спортивний комплекс містить у собі футбольне поле, трибуни й бігові доріжки, волейбольний і баскетбольний майданчики, адміністративний корпус із роздягальнями й душовими.
Проектнокошторисна вартість спортспоруди – 11,5 млн гривень. Здавання об'єкту планується цього року. Комплекс перебуватиме на балансі районної ДЮСШ і фінансуватиметься з місцевого бюджету.
Ширяївський район
Побували в усіх сільрадах
Третій місяць у районі працює мобільний соціальний офіс. Він створений з метою підвищення ефективності надання громадянам соціальної підтримки, зокрема прийому заяв щодо призначення всіх видів допомог, компенсацій, субсидій та пільг. Роботу організовано за принципом єдиного вікна.
Згідно з розпорядженням райдержадміністрації, офіс працює на базі управління праці та соціального захисту населення РДА. До його складу входять спеціалісти соціальних служб району. Виїзди до сільських рад відбуваються у чітко визначений день. За період роботи мобільна бригада здійснила 11 виїздів, побувавши в усіх сільських радах. Починаючи з третьої декади вересня фахівці офісу відвідуватимуть населені пункти повторно.
Миколаївський район
Не обділяючи пільговиків
Під пильним контролем у районі – нарахування та виплати всіх видів пільг і компенсацій.
За словами начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Н. Мардаренко, до бази Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків по району внесено 4228 електронних карток людей цієї категорії. Це 100%. Для забезпечення їх усіма видами державної допомоги, передбаченої чинним законодавством, між управлінням праці та соціального захисту населення РДА і підприємствами – надавачами послуг укладено договори про відшкодування коштів за обслуговування даних громадян.
Котовськ
У світлинах і рукотворах
Котовська центральна районна бібліотека, готуючись до 21-ї річниці незалежності України, відкрила «Українську світлицю» у краєзнавчому відділі. Тут зібрано експонати з усього краю, оновлено та створено нові експозиції.
Стенд «Майстри» розповідає у своїх світлинах про земляків, котрі займаються художнім прикладним мистецтвом. А в куточку української хати демонструється творчість вишивальниць: рушники, простирадла, подушки, виготовлені в різних стилях, характерних для цих країв. Вражають злетом фантазії домоткані та плетені килими, скатертини, серветки.
Виставка національного одягу, знарядь праці, предметів побуту розповідає про звичаї, обряди і традиції нашого народу.
«Українська світлиця» влаштувала виставку робіт жительки села Мардарівка Антоніни Ткач. На вишитих хрещиком полотнах немов оживають святі лики Богородиці, букети квітів, пейзажі.
– Багато відвідувачів цікавляться «Українською світлицею». Адже зустріч з минулим району, його талановитими людьми збагачує душу, – говорить бібліотекар краєзнавчого відділу Надія Балабан.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Т. ГУРІЧЕВА, Т. СТОРЧАК, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО
Олексій Гончаренко: «Половина рухомого складу «Міськелектротрансу» потребує заміни»
Одеське тролейбусне депо, що по 25й Чапаєвській дивізії, відсвяткувало своє 35річчя. Зараз на підприємстві працює понад 600 чоловік.
Тут провадиться і ремонт машин, зокрема капітальний.
Заступник голови Одеської облради Олексій Гончаренко, який курирує зокрема й транспортну сферу, відвідав ремонтний цех.
Під час візиту працівники цеху дали можливість Олексію Гончаренку відчути себе ковалем – викувати деталь (на знімку). Майстри розповіли гостеві, що виготовляти відсутні деталі їм доводиться щодня, тому що багатьом тролейбусам вже не один десяток років, а на маршрут вони повинні виходити у справному стані.
Своєю чергою заступник голови облради повідомив, що має намір ініціювати закупівлю нового транспорту:
– На сьогоднішній день не менше половини рухомого складу «Міськелектротрансу» потребує заміни, тому необхідно закупити кілька десятків одиниць, причому вони повинні бути новими. Хочеться також, щоб ми робили це в нас, на нашому дніпропетровському «Південьмаші», щоб гроші залишалися в нас, і ми давали людям роботу.
О. Гончаренко має намір запропонувати обласній раді внести закупівлю рухомого складу до проекту бюджету області на наступний рік.
Наш кор.
В Ізмаїлі російська мова визнана регіональною
15 серпня основним питанням порядку денного пленарного засідання сесії міської ради стала реалізація положень Закону України «Про основи державної мовної політики» в Ізмаїлі. Сесії передував мітинг на підтримку визнання російської мови регіональною. На нього прийшло кілька сот жителів, перед якими виступили міський голова Андрій Абрамченко, народний депутат України Юрій Крук, в.о. голови правління Українського Дунайського пароплавства Олександр Долгов. Усі вони відзначили, що можливість використання російської мови в роботі місцевих органів державної влади, державних та комунальних навчальних закладів, а також в інших сферах громадського життя – є прикладом розвитку демократії в нашій державі. Адже в Ізмаїлі – значна кількість російськомовного населення.
Спираючись на підтримку громадської думки, депутатський корпус практично одностайно проголосував за визнання російської мови регіональною на території міста Ізмаїла.
Олег Колєв, власкор «Одеських вістей»
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |