![]() |
|
![]() |
![]() |
Відбулося засідання громадської ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Одеській області та комітету з питань екології, надзвичайних ситуацій, охорони навколишнього природного середовища, природокористування, рекреації та використання земельних ресурсів громадської ради при облдержадміністрації.
Першим розглядалося питання про вивезення отрутохімікатів з Алтестового. Роботи там наближаються до завершення. І найближчим часом екологам пообіцяли безпосередньо на місці продемонструвати результати упорядкування полігона.
Далі йшлося про відведення стоків у районі одеських пляжів. Не секрет, що не скрізь у прибережній зоні є нормальні мережі каналізації і системи очисних споруд.
Так, на пляжі в районі Совіньйона протягом багатьох років стоки самопливом ішли в море. Зовсім недавно підприємці, що там працювали, замінили брудний пісок, установили резервуар для збирання стоків. Звідти вони ідуть на місцеву каналізаційнонасосну станцію, далі на КНС «Південна». Тобто проблема, яка здавалася нерозв’язною, залишилася у минулому завдяки ініціативі людей.
Проблема Куяльника розглядалася екологами уже не раз. Обміління водойми цього року вселяє серйозні побоювання про її подальше існування. Не викликає сумніву, що Куяльник потрібно якнайшвидше з’єднувати з морем. Але оскільки різниця рівнів становить кілька метрів, потрібна буде лоточношлюзова керована система. Такий проект не буде дешевим. І самостійно, за рахунок коштів тільки місцевого бюджету, його не здолати.
Останнім на порядку денному значилося питання про стан атмосферного повітря в Одесі. На жаль, досі так і не вдається захистити місто від періодичних хвиль неприємних запахів. Потенційно небезпечні підприємства ігнорують вимоги міської влади про встановлення систем моніторингу атмосферного повітря і не пускають перевіряльників на свою територію.
Перший заступник начальника управління екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міськради Валентина Дацюк повідомила, що на майбутнє засідання виконкому 29 серпня буде винесено питання про припинення роботи тих підприємств, які проігнорували вимогу про встановлення систем моніторингу стану атмосферного повітря на своїх територіях. Усі інші заходи впливу місто просто вичерпало.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |