ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
23.08.2012 / Газета: Одесские известия / № 91(4365) / Тираж: 18937

Стали містами­-побратимами

Підписано угоду про співпрацю між містами Котовськ (Україна) і Хинчешть (Республіка Молдова).

Відтепер вони міста­побратими. У церемонії підписання взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Мол­дова Сергій Пирожков.

Відзначивши важливість події, український дипломат висловив упевненість у тому, що розвиток міжрегіональної співпраці сприятиме дружнім взаєминам між українським і молдавським народами. Крім того, зазначено, що керівництво України та Молдови надає особливого значення саме розвиткові міжрегіонального партнерства. Свідченням цього є створення нинішнього року єврорегіону «Дністер». Реалізація таких проектів додає нових можливостей для соціально­економічного та культурного розвитку прикордонних регіонів обох країн.

Одеса

Відроджено дитячий садок

Після багатьох років простою та руїни оновлений дитячий садок №195 розпочне свою роботу та буде готовий прийняти 280 малят із Малиновського району.

Сюди вже завезено перші комплекти устаткування. Технічне оснащення почалося з харчоблоку.

– Харчування малят у дитячих садках – дуже серйозна справа. Тим більше це стосується такої дошкільної установи, як ясла­садок, де у групах будуть діти, яким іще не виповнилося двох років. У таких малят особливий раціон, і готування їжі для них – особливий, трудомісткий процес, який полегшує сучасна побутова техніка. У цьому плані дитячому садку №195, безумовно, пощастило. Тут усе устаткування нове та сучасне, – відзначив начальник міського управління освіти й науки Валерій Шупарський.

Завезено холодильники, морозильні камери, електричну м'ясорубку, картоплечистку, овочерізку та машину для замішування тіста. Крім цього, придбано праски та пилососи, встановлено бойлер.

На цьому тижні, за інформацією міського управління освіти, у яслах­садку №195 розпочнеться встановлення дитячих меблів.

Барви життя

Дневі незалежності України присвячено художню виставку під промовистою назвою «Барви рідної землі».

Її урочисте відкриття відбулося вчора в Одеському обласному центрі української культури.

В експозиції представлено десятки творів живопису, графіки, декоративно­прикладного мистецтва. Це роботи як досвідчених майстрів, так і художників молодшої генерації. Виставка триватиме до 12 вересня.

Арцизький район

Ще один крок у майбутнє

Такого яскравого, багатолюдного свята в Новій Іванівці, що відзначає своє 190-річчя, в селі давно не було.

Готувалися до урочистостей ґрунтовно. Брали участь усі – і старі й малі. І це оцінили численні гості – колишні мешканці села, що з'їхалися звідусіль, делегації Асоціації болгар України та прабатьківщини новоіванівців – громади Ветрино Республіки Болгарія.

Багатогранною була програма свята. Особливе місце в ній приділялося відкриттю пам'ятника піклувальникові Бессарабії Івану Інзову – реальне втілення ініціативи президента Асоціації болгар України Антона Кіссе. Антон Іванович щиро повітав новоіванівців, теплі слова пролунали також із вуст керівників районної держ­адміністрації та районної ради.

Цікавою була спортивна частина свята. Як завжди, увагу привернув традиційний міжнародний турнір із вільної боротьби, присвячений майстрові спорту СРСР, заслуженому тренерові України Георгієві Георгійовичу Арабаджи, який зробив вагомий внесок у розвиток спорту не тільки в рідній Новій Іванівці, але й загалом у Бессарабії. Учасниками цього турніру стали близько 15 команд Одещини, міста Тараклія (Молдова). Також пройшли турніри з футболу, легкої атлетики, шашок. І, звичайно ж, відбувся великий концерт за участю місцевих самодіяльних артистів і гостей із Болгарії.

Степанида Черкес, яка чотири скликання поспіль обирається Новоіванівським сільським головою, сказала, що кожен ювілей рідного села – це ще один значний крок на шляху до майбутнього. До якого саме, – зазначила С. Черкес, – від нас теж залежить. І чималою мірою.

Кодимський район

З’явився водопровід – і не тільки

У селі Грабовому за програмою «Народний бюджет» прокладено ділянку водопроводу.

Було заплановано виконати цю роботу на відтинку 600 метрів. До нагальної справи долучили свої кошти жителі села. Відтак спільними зусиллями прокладено 1000 метрів водомережі.

Сільський голова Петро Горевич відзначає, що в межах програми «Народний бюджет» у селі зроблено чимало. Так, проведено ремонт Меморіалу Слави, автобусної зупинки, розчищено джерела, які славляться і поза межами району. Придбано комп’ютерну техніку для потреб сільської ради.

Незабаром візьмуться за облаштування криниць і ремонт доріг.

Роздільнянський район

За допомогою нової вежі

Багаторічну проблему села Нові Чобручі – нестачу води у теплий та спекотний період року – нарешті вирішено.

У межах регіональної програми «Народний бюджет», згідно з рішенням місцевої громади, тут встановлено нову водонапірну вежу. Це дало змогу посилити тиск у мережі сільського водогону. Відтак вода почала надходити до найвіддаленіших куточків Нових Чобручів.

Як повідомив Старостинський сільський голова Анатолій Устіч, кошти обсягом понад шістдесят тисяч гривень на встановлення вежі Рожновського було виділено з місцевого бюджету. Монтажні та пуско­налагоджувальні роботи виконали тутешні майстри.

Наступним кроком у реалізації завдань «Народного бюджету» стане ремонт доріг – підсипання та грейдерування вулиць у селах Надія, Старостине, Єлізарове, Нові Чобручі, Бакалове.

Савранський район

Час про зиму подбати

Відбулося чергове засідання ХХ сесії районної ради VI скликання, яке провів голова райради Микола Бадюл. У роботі взяв участь голова районної державної адміністрації, депутат Одеської обласної ради Олег Іспанюк .

Депутати розглянули десять питань порядку денного. Головні з них – про підготовку народногос­подарського комплексу району до роботи в осінньо­зимовий період та про забезпечення навчально­виховного процесу в загальноосвітніх закладах району. Тут не було байдужих. Точилася серйозна розмова, і депутатів, зокрема, цікавило поліпшення стану доріг різного значення, що пролягають населеними пунктами району, та готовність районної електромережі до роботи в зимовий період.

Наразі в кількох школах тривають капітальні ремонти. Депутати з’ясували, чи зможуть вони належним чином прийняти учнів і чи все для цього зроблено? Як запевнив виконувач обов’язків начальника відділу освіти райдержадміністрації Олександр Олександров, всі навчальні заклади готові розпочати навчальний рік. А ремонтні роботи, що триватимуть у Неділківській та Савранській ЗОШ і після першого вересня, не заважатимуть навчальному процесу.

На сесії було повідомлено про призначення на вакантну посаду начальника відділу освіти райдерж­адміністрації Івана Ліщенка.

Ізмаїл

Затребуваний випускниками

В Ізмаїльському державному гуманітарному університеті підбито підсумки вступної кампанії.

Цього року університет прийняв 1030 заяв на вступ (на 80 менше, ніж торік). Особливістю нинішнього року є те, що багато абітурієнтів (понад 250 чоловік) скористалися Єдиною державною базою освіти, подавши документи в електронному форматі. Частина з них – випускники з Києва, Чернігова, Харкова, Дніпропетровська. Скоріш за все, абітурієнти з великих міст шукали в ізмаїльському вузі можливості навчання на бюджетній формі.

Цього року на стаціонарі виділено 171 бюджетне місце, на заочному відділенні – 31. Загалом це на 50 місць більше, ніж у минулому навчальному році. Найбільший конкурс на бюджетні місця був за фахом «Переклад» (20 чоловік на місце).

Що стосується контрактної форми навчання, її вартість не збільшилася і становить від 6400 до 7300 гривень на рік.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, С. СЕРБІНОВ, Т. БАРАНОВА, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. СТОРЧАК, О. КОЛЄВ, Ю. ФЕДОРЧУК

Дитсадки чекають...

На території Шляхівської сіль­ської ради Балтського району запрацювали два дитячі садки. Їх відкриття після капітального ремонту стало святковою подією.

Шляхівський дошкільний заклад відремонтовано у межах програми «Народний бюджет». З цією метою сільська рада виділила 25 тисяч гривень. Не залишились осторонь і сільські жителі, котрі теж зробили свій внесок у цю справу. Були закуплені необхідні матеріали, а всі роботи виконувались власноруч.

Жителі села Ракулового теж відремонтували сільський дитсадок за власні кошти. Люди зібрали близько 3 тисяч гривень. Фінансову допомогу (10 тисяч гривень) надав сільгосппідприємець Олег Гапоненко. До речі, на його кошти у селі споруджено і капличку. Допомагає громаді і фермер із села Пужайкового Віктор Сорока.

Шляхівський сільський голова Володимир Шпарута та депутат райради Юрій Покровщук пообіцяли, що і надалі сприятимуть розвитку об’єктів соціального призначення. Про упорядкування і про те, щоб краще жилося діткам, вболіває депутат сільської ради Ольга Орленко. Цього разу за її сприяння на спонсорські кошти придбано килимове покриття та фіранки.

Ремонт дитячого садка у селі Ракуловому, який теж внесено до переліку об’єктів «Народного бюджету», став прикладом справді народного піклування про майбутнє.

Сьогодні дитячі садки відвідує 35 дітей. І це не межа. Дитсадки чекають іще малюків.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Балтський район

Поповнення в зоопарку

Цими днями в Одеському зоопарку вперше показали відвідувачам дитинча пантери, яке народилося півтора місяця тому. Щоб це зробити, працівникам довелося на якийсь час відлучити його від матері. Це перший вихід у світ маленького, але вже грізного звіра. Він зміцнів і підріс, тому доглядачі вирішили перевести його з боксу у вольєр разом з матір'ю. Вже дуже скоро це «кошеня» віддадуть до іншого зоопарку, а замість нього одеський звіринець одержить тварин, яких йому не вистачає. На кого саме поміняють пантеру, поки що невідомо, переговори усе ще провадяться.

– Я вважаю, забирати його в матері ми будемо не раніше, ніж через два­три тижні, і замість нього ми сподіваємося одержати принаймні молоду самку зубра, антилопу. У зоопарку не буде жодної тварини, яка б не жила в парі або, де потрібно, у стаді, – розповів його директор Антонін Тілле.

Міська влада буде допомагати зоопарку.

– У вересні, на 90­річчя Одеського зоопарку, ми ухвалимо програму його розвитку на 10 років. Також знайдуться, повірте мені, спонсори, які із задоволенням візьмуть шефство над окремими тваринами. І ці спонсори, можливо, навіть за свої кошти побудують справжні вольєри. Серед цих людей буду і я, – сказав мер Одеси Олексій Костусєв, який цими днями побував у зоопарку.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту