ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Едуард Матвійчук: «Головне призначення влади – працювати для людей»
23.08.2012 / Газета: Одесские известия / № 91(4365) / Тираж: 18937

Рівно рік минув від дня святкування 20­ї річниці незалежності України. Що змінилося за цей час у житті регіону, у наших містах і селах? Про роль влади у розв’язанні численних соціальних проблем – інтерв’ю з головою Одеської обласної державної адміністрації Едуардом Матвійчуком.

– Едуарде Леонідовичу, нині Одеська область нагадує будівельний майданчик. У межах Вашої ініціативи «Народний бюджет» зроблено чимало. Чи вдоволені Ви тим, як реалізується цей проект?

– Безсумнівно. Уже сьогодні стало очевидно, що програма «Народний бюджет» успішно втілюється в життя. Багато хто забув, яку спадщину ми одержали, як жили, коли зарплати не виплачувалися місяцями. На початку 2010 року Одеська область за показниками соціально­економічного розвитку перебувала на останньому, 27­му місці. Тільки недобудованих, розпочатих і покинутих шкіл було 38, заборгованість за зарплатою становила 63 мільйони гривень. За два роки ми побудували 15 шкіл і в наступному побудуємо ще 5, заборгованість за зарплатою скорочено до 18 мільйонів гривень.

За два роки ми постачили до районів області понад 150 шкільних автобусів і цілком закрили цю програму, запровадили доплати 3364 сільським медичним працівникам, цього року закуповуємо рентген­апарати до кожної районної лікарні. Тільки за цей і наступний роки ми плануємо відкрити 16 нових стадіонів. Зараз у місті Одесі з нашої ініціативи ремонтуються 120 міждворових проїздів.

Завдяки дотаціям обласної держадміністрації в Одеській області найнижча ціна на хліб в Україні, але ж саме в Одесі завжди був найдорожчий хліб. Середня заробітна плата в регіоні зросла наі понад тисячу гривень. Це реальні речі. Ми бачимо позитивні поліпшення в області, і вони відчутні. У нас зараз проходить народний медогляд, мабуть, багато хто вже знає про це. Я повторю ще раз, що все сільське населення Одеської області пройде медичне обстеження. Це робиться зовсім безкоштовно. Практично до кожного населеного пункту приїжджають медичні працівники й провадять огляди жителів. На даний час оглянуто близько 300 тисяч чоловік. 50 тисяч людей одержали направлення на обстеження, врятовано сотні людських життів.

Звичайно, кожному з нас хочеться, щоб усе дуже швидко стало добре, але для цьо­го потрібно докласти зусиль, навчитися заробляти гроші, потім прозоро витрачати ці гроші в інтересах людей. Це саме те, що передбачено й робиться за програмою «8000 добрих справ» у межах «Народного бюджету».

– Окремі представники опозиції говорять, що по закінченні виборів проект «Народний бюджет» буде відданий забуттю. Гадаю, що у Вас є всі підстави зараз їм заперечити…

– Перед виборами звикли звинувачувати владу. Якби я нічого не робив як губернатор, мене б звинувачували в тому, що я нічого не роблю – це дуже зручно! але зараз мене звинувачують у тому, що програма «Народний бюджет» якось може бути пов’язана з виборами. Але ж її реалізація почалася задовго до виборів, ми її запустили ще навесні минулого року як абсолютно новий формат взаємин між людьми та владою й усередині самої влади.

І перші об’єкти «Народного бюджету» здавали торік. Саме торік ми винесли на суд людей вирішення питань про те, що передусім треба зробити в наших селах, селищах і містах, і люди самі вирішили, що саме доручити зробити владі. Але ж так раніше ніколи не було, влада ніколи не радилася з людьми, розподіляючи всі кошти в тиші кабінетів. Ось у цьому та докорінна відмінність «Народного бюджету» від того, як працювала влада в минулі роки.

Люди завжди хотіли побачити конкретні результати роботи влади. І у нас є такі результати – побудовані дитячі садки та школи, газифіковані населені пункти, розв’язані проблеми водопостачання, побудовані дороги. До речі, тільки на цьому тижні ми провели газ у велике село Біляївського району – Вигоду, на наступному – відкриємо газорозподільний пункт у Березівському районі. Велика увага приділяється проблемам газифікації в Білгород-­Дністровському та Ізмаїльському районах. Дуже багато роботи щодо забезпечення водопостачання – ця проблема, наприклад, у Бессарабії багато років взагалі ніяк не розв’язувалася. Зараз вода проводиться до населених пунктів Татарбунарського, Болградського районів. І це лише частина величезного прошарку тієї роботи, яка виконується.

Досвід реалізації «Народного бюджету» показує, що «8000 добрих справ» – це далеко не межа наших можливостей. Ми ставимо перед собою завдання зробити в наступному році ще більше. Тому, безумовно, і після виборів робота за «Народним бюджетом» триватиме. Адже «Народний бюджет» – це не одноразова акція, а довгострокова програма, яка, повторюся, докорінно змінює сутність взаємин між владою та людьми. Не даремно її гаслом стали слова «Люди вирішують – влада робить».

– Едуарде Леонідовичу, незабаром виповниться тисяча днів вашої роботи на посаді голови облдержадміністрації. Згадаєте дні й моменти, які Вас найбільше засмутили та потішили.

– Я виховувався та сформувався як людина на тому принципі, що якщо берешся за якусь справу, то віддавай себе їй цілком і без залишку, доводь її до кінця. Зараз головне досягнення – це те, що влада навчилася чути людей і вести з ними діалог. Адже саме в цьому головне призначення влади – працювати для людей.Робота чиновника – це дуже велика відповідальність. Мій телефон, наче телефон «швидкої допомоги»: на нього дзвонять журналісти, на нього дзвонять, коли когось треба терміново покласти до лікарні, навіть коли на якийсь будівельний об’єкт не завезли нові вікна або десь комусь вим­кнули світло. І за всіма цими питаннями телефонують губернаторові, і все це важливо та потрібно вирішувати.

На сьогодні для мене одне з головних досягнень – це робота соціально­економічної програми «Народний бюджет». Коли народилася ця ідея, багато які чиновники не вірили в її реальність, боялися виходити «в люди». Але все змінилося, коли представники влади почали нормальною мовою спілкуватися з жителями регіону, дослухалися до їхньої думки – як і на що витрачати бюджетні гроші. З’явилася довіра до влади. Ми повинні відійти від тієї практики, коли чиновник приходив до свого кабінету, сідав у крісло й нічого більше не робив. Я переконаний, що влада, яку нам дали люди, – це не приз, а безсонні ночі та величезна відповідальність. Прийшов час держслужбовців­менеджерів, здатних працювати на благо свого регіону, своєї країни.

– Що б Ви хотіли побажати в ці дні жителям області?

– Напередодні великого для кожного з нас свята – Дня незалежності України – хочу побажати всім жителям регіону щастя, миру та порозуміння. Ми, як влада, робитимемо все для розквіту Одеської області, для того, щоб кожний її житель почувався захищеним, жив у достатку та був упевнений у своєму завтрашньому дні.

Автор: Іван НЄНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту