![]() |
|
![]() |
![]() |
Рівно рік минув від дня святкування 20ї річниці незалежності України. Що змінилося за цей час у житті регіону, у наших містах і селах? Про роль влади у розв’язанні численних соціальних проблем – інтерв’ю з головою Одеської обласної державної адміністрації Едуардом Матвійчуком.
– Едуарде Леонідовичу, нині Одеська область нагадує будівельний майданчик. У межах Вашої ініціативи «Народний бюджет» зроблено чимало. Чи вдоволені Ви тим, як реалізується цей проект?
– Безсумнівно. Уже сьогодні стало очевидно, що програма «Народний бюджет» успішно втілюється в життя. Багато хто забув, яку спадщину ми одержали, як жили, коли зарплати не виплачувалися місяцями. На початку 2010 року Одеська область за показниками соціальноекономічного розвитку перебувала на останньому, 27му місці. Тільки недобудованих, розпочатих і покинутих шкіл було 38, заборгованість за зарплатою становила 63 мільйони гривень. За два роки ми побудували 15 шкіл і в наступному побудуємо ще 5, заборгованість за зарплатою скорочено до 18 мільйонів гривень.
За два роки ми постачили до районів області понад 150 шкільних автобусів і цілком закрили цю програму, запровадили доплати 3364 сільським медичним працівникам, цього року закуповуємо рентгенапарати до кожної районної лікарні. Тільки за цей і наступний роки ми плануємо відкрити 16 нових стадіонів. Зараз у місті Одесі з нашої ініціативи ремонтуються 120 міждворових проїздів.
Завдяки дотаціям обласної держадміністрації в Одеській області найнижча ціна на хліб в Україні, але ж саме в Одесі завжди був найдорожчий хліб. Середня заробітна плата в регіоні зросла наі понад тисячу гривень. Це реальні речі. Ми бачимо позитивні поліпшення в області, і вони відчутні. У нас зараз проходить народний медогляд, мабуть, багато хто вже знає про це. Я повторю ще раз, що все сільське населення Одеської області пройде медичне обстеження. Це робиться зовсім безкоштовно. Практично до кожного населеного пункту приїжджають медичні працівники й провадять огляди жителів. На даний час оглянуто близько 300 тисяч чоловік. 50 тисяч людей одержали направлення на обстеження, врятовано сотні людських життів.
Звичайно, кожному з нас хочеться, щоб усе дуже швидко стало добре, але для цього потрібно докласти зусиль, навчитися заробляти гроші, потім прозоро витрачати ці гроші в інтересах людей. Це саме те, що передбачено й робиться за програмою «8000 добрих справ» у межах «Народного бюджету».
– Окремі представники опозиції говорять, що по закінченні виборів проект «Народний бюджет» буде відданий забуттю. Гадаю, що у Вас є всі підстави зараз їм заперечити…
– Перед виборами звикли звинувачувати владу. Якби я нічого не робив як губернатор, мене б звинувачували в тому, що я нічого не роблю – це дуже зручно! але зараз мене звинувачують у тому, що програма «Народний бюджет» якось може бути пов’язана з виборами. Але ж її реалізація почалася задовго до виборів, ми її запустили ще навесні минулого року як абсолютно новий формат взаємин між людьми та владою й усередині самої влади.
І перші об’єкти «Народного бюджету» здавали торік. Саме торік ми винесли на суд людей вирішення питань про те, що передусім треба зробити в наших селах, селищах і містах, і люди самі вирішили, що саме доручити зробити владі. Але ж так раніше ніколи не було, влада ніколи не радилася з людьми, розподіляючи всі кошти в тиші кабінетів. Ось у цьому та докорінна відмінність «Народного бюджету» від того, як працювала влада в минулі роки.
Люди завжди хотіли побачити конкретні результати роботи влади. І у нас є такі результати – побудовані дитячі садки та школи, газифіковані населені пункти, розв’язані проблеми водопостачання, побудовані дороги. До речі, тільки на цьому тижні ми провели газ у велике село Біляївського району – Вигоду, на наступному – відкриємо газорозподільний пункт у Березівському районі. Велика увага приділяється проблемам газифікації в Білгород-Дністровському та Ізмаїльському районах. Дуже багато роботи щодо забезпечення водопостачання – ця проблема, наприклад, у Бессарабії багато років взагалі ніяк не розв’язувалася. Зараз вода проводиться до населених пунктів Татарбунарського, Болградського районів. І це лише частина величезного прошарку тієї роботи, яка виконується.
Досвід реалізації «Народного бюджету» показує, що «8000 добрих справ» – це далеко не межа наших можливостей. Ми ставимо перед собою завдання зробити в наступному році ще більше. Тому, безумовно, і після виборів робота за «Народним бюджетом» триватиме. Адже «Народний бюджет» – це не одноразова акція, а довгострокова програма, яка, повторюся, докорінно змінює сутність взаємин між владою та людьми. Не даремно її гаслом стали слова «Люди вирішують – влада робить».
– Едуарде Леонідовичу, незабаром виповниться тисяча днів вашої роботи на посаді голови облдержадміністрації. Згадаєте дні й моменти, які Вас найбільше засмутили та потішили.
– Я виховувався та сформувався як людина на тому принципі, що якщо берешся за якусь справу, то віддавай себе їй цілком і без залишку, доводь її до кінця. Зараз головне досягнення – це те, що влада навчилася чути людей і вести з ними діалог. Адже саме в цьому головне призначення влади – працювати для людей.Робота чиновника – це дуже велика відповідальність. Мій телефон, наче телефон «швидкої допомоги»: на нього дзвонять журналісти, на нього дзвонять, коли когось треба терміново покласти до лікарні, навіть коли на якийсь будівельний об’єкт не завезли нові вікна або десь комусь вимкнули світло. І за всіма цими питаннями телефонують губернаторові, і все це важливо та потрібно вирішувати.
На сьогодні для мене одне з головних досягнень – це робота соціальноекономічної програми «Народний бюджет». Коли народилася ця ідея, багато які чиновники не вірили в її реальність, боялися виходити «в люди». Але все змінилося, коли представники влади почали нормальною мовою спілкуватися з жителями регіону, дослухалися до їхньої думки – як і на що витрачати бюджетні гроші. З’явилася довіра до влади. Ми повинні відійти від тієї практики, коли чиновник приходив до свого кабінету, сідав у крісло й нічого більше не робив. Я переконаний, що влада, яку нам дали люди, – це не приз, а безсонні ночі та величезна відповідальність. Прийшов час держслужбовцівменеджерів, здатних працювати на благо свого регіону, своєї країни.
– Що б Ви хотіли побажати в ці дні жителям області?
– Напередодні великого для кожного з нас свята – Дня незалежності України – хочу побажати всім жителям регіону щастя, миру та порозуміння. Ми, як влада, робитимемо все для розквіту Одеської області, для того, щоб кожний її житель почувався захищеним, жив у достатку та був упевнений у своєму завтрашньому дні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |