![]() |
|
![]() |
![]() |
23 — 26 серпня на Приморському бульварі Одеси — «Вишиванковий фестиваль»
Вишиванкове свято на честь Дня Незалежності України проходити ме вже вчетверте. Цього року організатори сподіваються на активність українців, а відтак на те, що вдасться утворити рекордно довгий живий ланцюг людей у вишиванках. Загалом фестиваль, який проходитиме на Приморському бульварі, обіцяє бути яскравим не тільки завдяки барвам на вишиванках, а й розмаїттям запланованих заходів (а їх у рамках фестивалю — аж два десятки).
21 серпня на вулицях міста уже стартував перший захід в рамках фестивалю — «Патруль Незалежності», під час якого волонтери прикрашали авто одеситів синьо-жовтими стрічками (їх планується роздати 40 тисяч). Такі ж стрічки пропонуватимуть на Приморському бульварі в дні фестивалю у рамках акції «Наша стрічка».
Понад 150 умільців з різних куточків України представлятимуть свої роботи, даватимуть майстер-класи на ярмарку народних майстрів. Кожен гість «Вишиванко-вого фестивалю» тут зможе безкоштовно навчитися зробити власну ляльку-мотанку, зіткати полотно на старовинному ткацькому верстаті, довідатися таємниці гончарського ковальського, склодувного та інших ремесел. А ще тут можна буде запустити власноруч змайстрованого повітряного змія, самотужки виготовити собі чи у дарунок оберіг, прикрасу, листівку тощо.
Різноманітними іграми, конкурсами та цікавинками будуть розва--жати найменших учасників фестивалю за підготовленою розважально-пізнавальною програмою. Також буде представлено нову акцію «Синьо-жовті ручки», під час якої всі, хто коли-небудь допомагав фестивалю (активісти, волонтери, парт-
нери), залишать символічні відбитки рук, аби продемонструвати потужність і різноманітність команди організаторів.
Козаки покажуть традиційні українські розваги. Під час «Козацьких забав» ми побачимо майстрів українського бойового мистецтва та справжній бойовий гопак. А ще кожен охочий тут зможе помірятися з козаками силою.
Урочистим стартом фестивалю стане у День Державного прапора України (23 серпня, початок о 10.00) підняття 21-метрового синьо-жовтого стяга над Потьомкін-ськими сходами. Традиція підняття прапора, кожен метр якого символізує один рік незалежності, закла-
дена у 2009-у, коли Україна святку вала своє повноліття. З піднятого стяга пошиють дві сотні прапорів, які вручать на пам'ять волонтерам фестивалю. Одразу після підняття прапора відбудеться презентація «Клубу шанувальників української мови».
Очільний захід відбудеться, природно, у День Незалежності. 24 серпня (13.00 — 14.00) одесити та гості міста у вишиванках, взявшись за руки, утворять живий вишиванковий ланцюг. (Нагадаємо, у 2010 році такий ланцюг об'єднав 229 осіб, у 2011-у — 584. Скільки буде цьогоріч — залежить і від кожного з нас). Навіть якщо ще не маєте вишиванки, беріть віночки,
синьо-жовті стрічки чи державні прапори і приєднуйтеся до виши-ванкового гурту. Разом нас, людей, які поважають себе і шанують нашу державу, — багато!
Заступник голови оргкомітету Кирило Філімонов зауважує: «На фестиваль приїжджають майстри,
артисти, волонтери з Києва, Полтави, Луганська та з багатьох інших міст. Надзвичайно приємно, що люди хочуть святкувати ці дні саме в Одесі».
У традиційних синьо-жовтих кольорах відбудеться велопробіг містом. Серед гостей буде проведено конкурс на кращу вишиванку і визначено Пані та Пана фестивалю (26 серпня, 16.00 — 18.00). Не обійдеться і без традиційного конкурсу поїдання вареників (24 серпня, 16.30 — 19.00) на швидкість серед дорослих та дітей.
Серед заходів відзначимо, зокрема, «Українські вечорниці» — драйвове святкування в стилі етно (24 серпня. 19.00-22.00, клуб The
Stage club, Успенська, 22) за участю гурту «Друже Музико» та кобзарів з Одеси і Києва, запуск жовтих та синіх повітряних ліхтариків з побажаннями Україні (24 серпня, 22.00 — 23.00), співанковий конкурс (24 серпня, Приморський бульвар, 18.00 — 21.00).
Завершиться фестиваль фото-сесією у вишиванках та запуском Державного прапора на синьо-жовтих кульках у небо під спільне виконання пісні Тараса Петриненко «Україно» (26 серпня, Приморський бульвар, 20.00).
«Коли ми організовували «Вишиванковий фестиваль» вперше, — пригадує Олексій Чорний, координатор заходу попередніх років, — нам казали, що нічого не вийде, що українську культуру в Одесі не знають і не люблять, що зібрати людей на патріотичну акцію майже неможливо. І все ж уже після першого року існування фестивалю він став наймасштабнішим та найцікавішим патріотичним заходом на півдні України. Виявилося, що в Одесі
чимало людей, які люблять Україну та звичаї рідної країни».
«Вишиванковий фестиваль — це наше велике «Вітаю!» Україні з днем народження, — каже голова оргкомітету Наталя Мажарова. — Ми переконані, що саме так, усією родиною, треба святкувати та шанувати народні традиції. Впевнені, що для всіх, хто долучиться до нашого свята, «Вишиванковий фестиваль» стане приємною яскравою крапкою літа-2012».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |