![]() |
|
![]() |
![]() |
Кожен, у кого є у сім’ї учень, знає, що шкільне приладдя та шкільні костюми стають усе дорожчими, заробітна ж плата залишається незмінною, а чимало громадян взагалі безробітні. Цього року шкільну форму для онука придбали у ВАТ «Балтська швейна фабрика» за ціною 280 гривень. Одна із кодимських шкіл замовила тут костюми різних розмірів для всіх своїх учнів. Дівочої форми там, на жаль, не шиють. За неї довелось віддати 399 гривень в одному з магазинів Котовська.
На іншому Балтському швейному виробництві «Конкорд» продаються шкільні костюми по 340 гривень. Вони мають інший фасон, іншу фактуру тканини. На ринках костюми балтських та інших виробників коштують від 550 гривень і вище. Тож балтянам та їхнім сусідам пощастило – в цьому сенсі повезло – вони мають вибір і змогу купити шкільний одяг за цінами від виробника.
Як з’ясувалось, шкільна форма теж має свої вимоги. Одна з них полягає в тому, щоб співвідношення штучних і натуральних волокон становило 40% та 60%.
Подбали й про те, щоб у гардеробі наших школярів було 4 сорочки для хлопчика і 4 блузки (по 2 – з довгим і коротким рукавами) – для дівчинки, по три тонких білих светрикигольфи. Враховуючи охайність, це небагато, знаю з досвіду. Одна сорочка коштує 110 гривень, блузка – 115 і 89 відповідно, гольф – 60 гривень.
За туфлі хлопчачі виклали 400, за дівочі – 385 гривень, кросівки 240 і 210, спортивні костюми по 250 гривень.
Цього року прийшла пора поновити шкільні сумки. Кожна коштує по 340 гривень.
Не беру до уваги колготи, шкарпетки, краватки, ремінь, нижню білизну, бантики, резинки, зошити, щоденники, альбоми, олівці і фарби, готовальні. Але ж все це теж коштує немалих грошей.
Про те, як на всі шкільні приладдя та форму можуть викроїти кошти з сімейного бюджету там, де двоє і більше школярів, поцікавилась у кодимців.
Олена Ведуницька, домогосподарка:
– Чоловік працює, отримує мінімальну зарплату. Я безробітна. Маємо двох хлопчиків, які в цьому році йдуть до сьомого і другого класів. Зібрати до школи – справа непроста. Намагаємось купувати найдешевше і тільки в міру необхідності. Адже за найнижчими цінами потрібно понад півтори тисячі гривень на одну дитину.
Степан Тараскін, службовець:
– Це приємні клопоти, але дуже дорогі навіть для нашої сім’ї. Вважаю, що наша сім’я добре забезпечена, але ціни на дитячі товари «кусючі». Шкільну форму купуємо обов’язково, бо вона дисциплінує і привчає до порядку і охайності. Дитячі товари (не тільки шкільні) потрібно здешевити.
Начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Сільницька сказала:
– Ми склали списки всіх дітей, які потребують забезпечення шкільним приладдям і формою за рахунок допомоги місцевих адміністрацій і органів освіти. Але всіх дітей пільгової категорії ми забезпечити сповна не зможемо.
З районного бюджету на придбання шкільної форми виділено 50 тисяч гривень. Вже закуплено 120 шкільних костюмів для хлопчиків.
У минулому році в Україні оголошувались акції «Збери дитину до школи». Чому б сьогодні не провести у районі таку акцію?
Нагадаю, що Президент Віктор Янукович доручив забезпечити повний асортимент шкільного приладдя та учнівської форми за доступними цінами.
Крім того, мають бути вжиті всі необхідні заходи для забезпечення підготовки до нового навчального року дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із соціально незахищених родин.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |