![]() |
|
![]() |
![]() |
«Зі вступом в силу нового Кримінального процесуального кодексу всім правоохоронним органам доведеться перебудовуватися для роботи в нових умовах», – Генеральний прокурор України
22 серпня 2012 року Генеральний прокурор України Віктор Пшонка офіційно представив нового прокурора Одеської області Олександра Галкіна, зокрема побажав йому результативної роботи та успіхів у професійній діяльності.
Перед представленням Генеральний прокурор України поспілкувався з представниками засобів масової інформації, які були присутні на заході, та відповів на їх запитання.
Віктор Пшонка наголосив на важливості реформування органів прокуратури.
За його словами, зі вступом в силу нового Кримінального процесуального кодексу всім правоохоронним органам доведеться перебудовуватися для роботи в нових умовах.
«Органи прокуратури вже зробили для цього чимало. І в аспекті підготовки кадрів, і в аспекті розуміння того, які завдання стоять перед відомством», – зазначив Генпрокурор.
Він підкреслив, що новий КПК містить революційні новації, а саме: запровадження суду присяжних, слідчого судді, нагляду прокуратури за оперативнорозшуковою діяльністю, розширення прав захисту, встановлення розумних строків слідства тощо.
«Новий кодекс несе в собі принципи демократичності та гуманності. Це запровадження суду присяжних, слідчого судді, нагляду прокуратури за оперативнорозшуковою діяльністю, розширення прав захисту, встановлення розумних строків слідства тощо. Я ще раз зазначу, що залишилося неповних три місяці до того часу, коли цей кодекс увійде у щоденне його виконання», – сказав В. Пшонка.
За словами В. Пшонки, вперше в Україні впроваджується Єдиний реєстр досудових розслідувань.
«У країнах СНД подібний реєстр працює тільки в Казахстані. Вони його створювали два роки, а в Україні ми створили його за три місяці. Готується до (запровадження – ред.) такого реєстру Росія. Аналогів у країнах СНД немає. Це європейський процесуальний стандарт», – наголосив Генеральний прокурор.
Зокрема В. Пшонка прокоментував перспективи створення Державного бюро розслідувань, що передбачено новим КПК.
За словами Генерального прокурора, передбачений у законодавстві строк створення Державного бюро розслідувань (п’ять років) – це саме той час, за який реально виконати це завдання.
«Державне бюро розслідувань злочинів в Україні, яке необхідно буде створити, і це передбачає Кримінальний процесуальний кодекс України. Такий орган повинен бути створено протягом п’яти років», – зазначив він.
В. Пшонка підкреслив, що для створення Держбюро слід зробити дуже багато і не допустити при цьому поспішності.
«Крім того, у Кримінальному процесуальному кодексі, який почне діяти 19 жовтня, передбачено, що 98% злочинів буде розслідувати Міністерство внутрішніх справ, лише 1% – органи прокуратури і по 0,5% слідчі підрозділи Служби безпеки та податкової служби. І тому ми маємо час без поспіху створювати Державне бюро розслідувань», – сказав В. Пшонка.
За словами Генерального прокурора, минулого тижня у Генеральній прокуратурі України був створений самостійний структурний підрозділ ювенальної юстиції, на який покладено вирішення усього комплексу питань, пов’язаних із захистом прав неповнолітніх.
Наказом Генерального прокурора України Віктора Пшонки на посаду прокурора Одеської області призначено Олександра Галкіна.
Олександр Галкін – державний радник юстиції 3го класу, працює в органах прокуратури з 1986 року, пройшов шлях від стажиста прокуратури до заступника Генерального прокурора. Працював прокурором у регіонах України, зокрема, заступником прокурора Вінницької області, прокурором Чернівецької, Полтавської, Одеської областей, а також прокурором Дніпровської екологічної прокуратури. Має державні нагороди та подяки за службу в органах прокуратури.
Притягнуто до кримінальної відповідальності керівника центру соціального обслуговування пенсіонерів
Прокуратурою Одеської області 17.08.2012 р. порушено кримінальну справу стосовно керівника територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян одного з районів м. Одеси.
Встановлено, що вищевказаний керівник оформив на роботу до цієї установи осіб, які фактично там не працювали. Внаслідок таких дій для оплати праці цим особам упродовж серпня 2007 р. по травень 2011 р. незаконно перераховано бюджетні кошти в сумі понад 115 тис. гривень.
За даним фактом стосовно чиновника порушено кримінальну справу за ознаками складу злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364, ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем; службове підроблення).
Порушено кримінальну справу щодо правоохоронця
Прокуратурою м. Одеси 16.08.2012 р.порушено кримінальну справу стосовно правоохоронця за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, вчинене працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
Установлено, що працівник карного розшуку одного з районних відділів ОМУ ГУМВД в Одеській області разом з іншим громадянином, шляхом погроз притягнення до кримінальної відповідальності та розголошення особистої інформації, вимагали та отримали від громадянки хабар. По кримінальній справі розпочато досудове слідство.
Виявлені порушення податкового законодавства
Прокуратурою Одеської області проведено перевірку органів державної податкової служби у м. Одесі щодо ефективності виконання покладених на них повноважень з приводу організації роботи та контролю за дотриманням платниками податків вимог Податкового кодексу України при сплаті податкових зобов’язань з податку на додану вартість та при анулюванні їх реєстрації як платників податку.
Всупереч вимог податкового законодавства, посадовими особами державних податкових інспекцій м. Одеси прийнято позитивні рішення щодо анулювання реєстрації платників податку на додану вартість, які не нарахували та не сплатили податкових зобов’язань. Зазначене призвело до того, що у суб’єктів господарювання анульовано їх реєстрація як платника податку на додану вартість без проведення розрахунків із бюджетом за податковими зобов’язаннями останнього податкового періоду, що призвело до ненарахування до бюджету податкових зобов’язань з податку на додану вартість. За результатами перевірки прокуратурою області на адресу керівника державної податкової служби в Одеській області внесено подання про усунення порушень законодавства та притягнення податківців, винних у допущених порушеннях, до дисциплінарної відповідальності.
До кримінальної відповідальності притягнуто посадових осіб митниці
Прокуратурою Одеської області 14 серпня 2012 року порушено кримінальну справу стосовно начальника одного з відділів митного оформлення митного посту «Іллічівськ» Південної митниці за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара), та заступника начальника цього ж відділу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, які вимагали та отримали хабара у розмірі 1000 доларів США від експедитора фірми за проведення митного оформлення контейнерів з вантажем – акумуляторними батареями.
Підозрювані затримані у порядку ст. 115 КПК України.
Цього ж дня прокуратурою Одеської області порушено кримінальну справу стосовно інспектора одного з відділів митного оформлення митного посту «Іллічівськ» Південної митниці за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України за фактом одержання хабара на загальну суму 700 доларів США від експедитора однієї з фірм за прискорення митного оформлення вантажу у режимі «транзит». Підозрюваний затриманий у порядку ст. 115 КПК України.
Досудове слідство по вищевказаних кримінальних справах проводиться відділом з розслідування злочинів щодо корупційних діянь прокуратури Одеської області.
Контролюється хід перевірок, що проводяться за фактом смерті ув’язненого
Днями у мережі інтернет поширено інформацію про смерть одного з ув’язнених в Одеському слідчому ізоляторі.
З метою надання об’єктивної та достовірної інформації щодо цього факту повідомляємо наступне. 13.08.2012 р. при обході посту № 6 в Одеському слідчому ізоляторі виявлено, що 56річний ув’язнений, раніше не судимий, перебуваючи у камері СІЗО, наніс собі різані рани в області шиї та грудної клітини загостреним металевим предметом.
Негайно пораненого було доставлено до медичної частини установи, де йому надавалася необхідна медична допомога та викликано карету «швидкої», яка доправила чоловіка до Одеської міської клінічної лікарні № 11.
Ув’язнений, будучи у повній свідомості, повідомив, що тілесні ушкодження наніс собі самостійно. Увечері цього ж дня він помер у лікарні.
За фактом смерті ув’язненого проводиться перевірка у порядку ст. 97 КПК України Малиновським РВ ГУ МВС України в Одеській області.
Також перевірка у порядку ст. 97 КПК України за фактом смерті ув’язненого стосовно лікарів міської клінічної лікарні №11 м. Одеси проводиться Хаджибеєвським ВМ Суворовського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області.
Хід проведення перевірок контролюється прокуратурою Одеської області.
Крім того, прокуратурою Одеської області проводиться перевірка в порядку ст. 97 КПК України стосовно посадових осіб Одеського слідчого ізолятора УДПтС України в Одеській області. Про результати перевірок повідомлятиметься додатково.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |