ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Галопом від світу. Куди?
01.09.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 68(21332) / Тираж: 8525

Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон і європейський комісар з розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле виступили із спільною заявою щодо рішення Вищого спеціалізованого суду України у справі Юлії Тимошенко. У заяві сказано:

«Ми взяли до відома оголошені сьогодні вранці (29 серпня. — Прим. «ЧН») результати розгляду, що його здійснив Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ, стосовно вердикту колишньому прем’єр-міністру Юлії Тимошенко.

Ми шкодуємо, що наслідки нинішньої ситуації унеможливлять участь двох важливих лідерів опозиції в парламентських виборах, — після судових процесів, що не шанували міжнародних стандартів чесних, прозорих та незалежних правових процедур. Ми наголошуємо на тій важливості, яку має для української влади виправлення наслідків вибіркового правосуддя, зокрема у справах пані Тимошенко, пана Луценка та інших. Це завдання також вимагатиме здійснення подальших кроків у судовій реформі.

Ми також із занепокоєнням взяли до відома новий вирок, виголошений 17 серпня пану Луценку. Ми продовжимо уважно слідкувати за розвитком подій у справах проти пані Тимошенко, пана Луценка та інших. Тепер з’явилася можливість розглянути справу пані Тимошенко у Європейському суді з прав людини.

Ми хочемо віддати належне тій ролі, яку відіграли колишні президенти Олександр Кваснєвський та Пет Кокс, що виступали від імені Європейського парламенту в спостереженні за судовими процедурами в Україні».

Зі свого боку глава представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра висловив сумнів, чи відбудеться, як і планувалося, восени саміт Україна — ЄС. «Сьогодні нема підтвердження того, що будуть створені належні умови для проведення цього саміту», — сказав він. І додав, що, наразі, між сторонами ще не почалося обговорення дат, місця проведення та питань, які на ньому порушуватимуться.

Про те, що рішення Вищого спе­ціалізованого суду у справі Тимошенко ускладнюватиме просування угоди про асоціацію України з ЄС, заявив і міністр Великобританії у справах Європи Девід Лідінгтон. «Мені дуже прикро чути, що Вищий спеціалізований суд з цивільних і кримінальних справ відхилив останню скаргу Юлії Тимошенко на рішення проти неї від 11 жовтня 2011 року. Ми постійно звертали увагу на стурбованість незалежних експертів з приводу проведення суду над пані Тимошенко та іншими представниками опозиції», — зазначив дипломат і додав: «Великобританія продовжуватиме тиснути на Україну, щоб вона припинила вибіркове правосуддя та забезпечила, щоб опозиція могла повною мірою брати участь у вільних і справедливих парламентських виборах у жовтні. Без чітких доказів, що Україна підтримує демократію та верховенство права, просування угоди про асо­ціацію України з ЄС і надалі буде ускладненим».

Аби не склалося враження, що це «загниваюча Європа», як дехто ще й досі називає наших заможних і цивілізованих сусідів, намагається пхати носа у не свої справи, а весь інший світ підтримує дії наших синьо-білих «демократів», наведемо заяви, які пролунали й далеко за океаном.

«Ми явно розчаровані цим рішенням. Ми, як відомо, неодноразово висловлювали заклопотаність у зв’язку з переслідуванням лідерів опозиції і попереднього уряду в Україні, включно з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко та головою МВС Юрієм Луценком», — сказала в середу офіційний представник держдепартаменту США Вікторія Нуланд. Представник держ­депу заявила: «Ми продовжуємо наполягати на тому, щоб україн­ський уряд звільнив пані Тимошенко та інших членів Кабінету Міністрів, а також відновив їх у полі­тичних і громадянських правах». Вона підкреслила, що США вважають справи проти українських екс-урядовців політично мотивованими та такими, що «не відповідають україн­ським законам».

Глибоке розчарування рішенням Вищого спеціалізованого суду України висловила і Канада — країна, яка, нагадаємо, першою на планеті визнала незалежність нашої держави.

Міністр закордонних справ Канади Джон Баірд заявив: «Канада глибоко розчарована рішенням Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ у справі Юлії Тимошенко, що залишив вирок у силі. Судові слухання, які проводилися таким чином, викликають серйозні занепокоєння щодо зобов’язань України дотримуватися міжнародних норм стосовно справедливого, прозорого та належного процесу», — наголосив канадський міністр.

Він вважає, що «як і попередні, очевидно політично мотивовані судові процеси, це рішення є частиною тривожної тенденції, яка руйнує інституції, від яких залежить мирне, процвітаюче та демократичне суспільство».

Джон.Баірд закликав український уряд зміцнити незалежність судової системи. «Легітимна та активна опозиція є важливою частиною сильної та ефективної демократії. Канада підтримує народ України на шляху розбудови нації, яка базується на цінностях свободи, демократії, прав людини та верховенства права», — підкреслив міністр.

Зауважимо, що й наші північно-східні сусіди, в особі найвищих достойників Кремля, також неоднораз критикували чинну українську владу за переслідування Юлії Тимошенко.

Та офіційний Київ, як той кінь у шорах, не бачить і не чує, що відбувається довкола, й галопує до свого фінішу. Схоже, навіть не задумуючись над тим, яким фіаско може закінчитися забіг.

Окрім рішення останньої судової інстанції в Україні щодо справи Юлії Тимошенко, цей тиждень позначився ще й зміною статусу Юрія Луценка — у п’ятницю його вивезли з Лук’янівського СІЗО у Києві й етапували до Менської виправної колонії (№ 91), що в Чернігівській області.

А напередодні судові виконавці разом з представником із служби реалізації конфіскату описали майно родини Луценка — все, що було у квартирі: картини, сувеніри, побутову техніку, люстри, меблі, включаючи ліжка і навіть стільці. Коментуючи такі дії, адвокат колишнього міністра Ігор Фомін сказав: «Ми зараз готуємо позов до виконавчої служби, щоб оскаржити список, складений конфіскаторами. У вироку суду написано, що конфіскації підлягає майно Юрія Луценка, а не його сім’ї. А більшість предметів, які описали, нажиті спільно в шлюбі».

Автор: За матеріалами інформагентств підготувала Ольга СІРА.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту