ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Діти мої діти, куди вас подіти?..
06.09.2012 / Газета: Одесские известия / № 96(4370) / Тираж: 18937

Більшість жінок з малозабезпечених сімей, як то кажуть, на потік поставили народження дітей. Відвідуючи лікаря­гінеколога, декотрі молоді вагітні без сорому кажуть: «Дядьку, перевірте мій банкомат». А після народження малюків­«банківських карток» вистоюють черги, щоб отримати значну державну допомогу за покращення демографічної ситуації в країні. На ці гроші вони купляють «круті» мобілки, мопеди, щось смачненьке та випивку. Якщо не вистачає, беруть в борг. Так, якось дізнався, що одна багатодітна любашівчанка заборгувала сусідці за самогонку майже тисячу гривень...

Правда, є матері з бідних сімей, котрі намагаються змінити на краще долю своїх чад, але мало кому це вдається зробити.

На обліку у службі в справах дітей Любашівської райдержадміністрації – 27 родин, що опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховуються 64 дитини. Серед них – 10 багатодітних сімей з 39 дітьми. Обстеження їх житлово­побутових умов засвідчує, що діти у цих сім’ях виховуються і розвиваються у вкрай незадовільних умовах. Причина цьому – недоцільне використання батьками коштів, що їм виплачує держава на утримання дітей.

Служба у справах дітей райдержадміністрації та районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (РЦСССДМ) систематично здійснюють рейди з метою профілактики та виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, проводять профілактичні бесіди з батьками та беруть неблагополучні сім’ї під соціальний супровід. На жаль, дані методи не завжди спрацьовують: і батьки продовжують ухилятися від виконання своїх прямих обов’язків, продовжуючи і дальше поповнювати свої сім’ї новими членами. Без сумніву, що для них, як це не цинічно звучить, народження дітей стало своєрідним бізнесом.

У багатьох випадках, коли різні засоби впливу виявляються марними, служба у справах дітей РДА вимушена вдаватися до позбавлення батьківства, а потомство влаштовувати до дитячих закладів на повне державне утримання. Частіше братиків і сестричок відправляють до Ширяївського притулку для дітей. Його директорка Людмила Мадар часто дивується гарним характером дітей, що потрапляють до неї з Любашівського району, попри їхнє жалюгідне існування та незалежне виховання у рідних родинах. Ними не можуть натішитися й опікуни, які наважилися взяти на на себе обов’язки про їх піклування та виховання.

Досить гірким прикладом злочинного ставлення до власних дітей стала багатодітна сім’я з с. Новокарбівки. 29­річна мати вже народила п’ятьох дітей. Старший хлопчик з 3­місячного віку проживає біля бабусі, а четверо – з матір’ю та батьком найменшої дитини. Наприкінці липня до служби у справах дітей РДА з Новокарбівської сільської ради надійшло повідомлення про загрозу здоров’ю та життю дітей даної родини. Мати та її співмешканець безпробудно пили. Відразу туди виїхала комісія і начальник служби у справах дітей Олена Харітон спільно зі спеціалістом РЦСССДМ та оперуповноваженим кримінальної міліції у справах дітей. Вилучили чотирьох малолітніх. Трьох з них відправили до притулку, а найменшого чотиримісячного малюка в тяжкому стані доставили до дитячого відділення райлікарні. На момент вилучення самої матері не було вдома, за словами дітей, вона пішла до магазину по хліб іще чотири години тому. На питання: «Що ви, діти, сьогодні їли?» вони мовчки опустили свої брудні голівки. Їхній зовнішній вигляд був жахливий. Коли Олена Харітон завела дітей до хати, щоб переодягти, нічого путнього з одягу не знайшла. Тільки купа мотлоху. Чотиримісячне немовля лежало в старій дитячій колясці з пляшечкою води. З відповіді його братиків дізналася, що впродовж останніх днів вода прямісінько з криниці була для бідолахи єдиною поживою. У будинку громадянинки А., вже давно знеструмленому через борги, було дуже брудно, у дітей не було власних ліжечок, одягу, іграшок...

Напрошується логічне запитання: а де ж дані служби були раніше? За словами фахівців служби у справах дітей РДА, ця сім’я перебуває на відповідному обліку з 2008 року як сім’я, яка опинилася в складних життєвих обставинах. З матір’ю регулярно проводилася різноманітна робота як за місцем проживання, так і в райцентрі. Долею багатодітної родини та вихованням малолітніх переймалася навіть районна прокуратура. Торік нерадиву матір рішенням районного суду було покарано позбавленням волі на 2 роки з іспитовим річним строком. Лише жах перед в’язницею змусив жінку забезпечити дітям задовільні умови для проживання, але не завадив народити ще одне дитя...

Випробувальний термін, закінчення якого з нетерпінням чекала громадянка А., стік нинішнього квітня. І знову все повернулося на «круги своя», а життя дітей перетворилося на справжнісіньке пекло. Результат цієї сумної історії відомий – матір, якщо її можна назвати цим святим словом, нещодавно остаточно позбавили материнства.

На жаль, у нашому суспільству випадки поганого ставлення батьків до власних дітей, незважаючи на державну підтримку, почастішали, і доводиться застосовувати до них таку міру покарання.

Автор: Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту