ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СКЛАДНИЙ ШЛЯХ ДО НАЦІЇ
08.09.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 70-71(21333-21334) / Тираж: 8525

Вільний університет Українського клубу Одеси запрошує у четвер, 13 вересня, на лекцію «Взаємовпливи у формуванні української та російської націй в XIX і XX століттях».

Лекцію прочитає Андреас Каппелер — професор Віденського університету, член Австрійської академії наук, іноземний член Національної академії наук України, іноземний член Академії наук Чуваської республіки Російської Федерації, член редакційної колегії веб-журналу Ab Imperio.

Відомий вчений народився у 1943 році в м. Вінтертур, Швейцарія. Навчався в університетах Відня та Цюріха. Був професором у Кельнському університеті, де почав займатися східно-європейською історією.

Андреас Каппелер одним з перших європейських учених акцентував увагу на багатоетнічності тодішнього Радянського Союзу та Росії. Його праця «Росія як поліетнічна імперія» дозволила відійти від монолітної національної історії Росії, побачити інші регіони з цілком відмінними культурними та історичними традиціями.

Саме зацікавленість багатоетнічністю привела Каппелера до осмислення історії України. Теми його наукових праць про Україну — український націоналізм, націєтворення, міжетнічні стосунки, історія Галичини. Каппелер також відомий науковими синтезами історії Росії та України.

Головні публікації професора Андреаса Каппелера: «Росія як поліетнічна імперія. Виникнення, історія, розпад» — Львів, 2005 (німецьке видання — 1992, російське — 1997); «Мала історія України» — Київ, 2007 (німецьке видання — 1994); «Складний шлях до нації. Статті з нової історії України» (німецькою); «Росія і Україна. Переплетення біографії та історії» (німецькою); «Україна. Процеси націотворення» (автор статті та упорядник збірки) — Київ, 2011.

Лектор поділиться своими роз думами про те, чи є українці та росіяни «запізнілими націями», про взаємовпливи формування української та російської наційтощо.

Вільний університет УКО запрошує всіх бажаючих послухати лектора, поставити йому запитання. Місце зустрічі традиційне — Єврейський культурний центр «Бейт гранд» (вул. Ніжинська, 77/79). Початок лекції о 18.00. Вхід вільний.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.057
Перейти на повну версію сайту