![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
НА АЕРОБУСАХ «AIR ARABIA»
У жовтні нинішнього року міжнародний аеропорт «Одеса» розпочинає співпрацю з авіакомпанією «Air Arabia». Близькосхідний перевізник відкриє регулярне сполучення між Одесою та Шарджою (Об'єднані Арабські Емірати) – культурною столицею арабського світу.
Новий рейс також забезпечить пасажирам зручні стикування з рейсами на курорти країн басейну Індійського океану та за іншими затребуваними напрямами.
У літньому розкладі (до 26 жовтня) рейси будуть виконуватися щоп'ятниці, а з 30 жовтня (зимовий розклад) – двічі на тиждень – щовівторка і щоп'ятниці. Виліт із Шарджи – о 09.25, прибуття до Одеси – о 13.20 за місцевим часом. Відправлення з Одеси – о 14.20, прибуття до Шарджи – о 20.05. Час у дорозі – майже 5 годин, що є максимальним польотним часом для регулярних рейсів.
ПЕРШИЙ І НЕ ОСТАННІЙ
На завтра призначено відкриття нового дитячого садка у Малиновському районі.
Це перший дошкільний заклад, збудований в Одесі за два останніх десятиліття. Тут діятимуть 12 груп, у яких виховуватимуться 280 дітей віком від 2 до 6 років. Курирував новобудову на руїнах колишнього дитсадка Чорноморського пароплавства виконувач обов’язки начальника управління капітального будівництва Одеської міськради Анатолій Рагулін.
На сьогодні в обласному центрі провадяться будівельні й відновлювальні роботи ще на чотирьох дошкільних закладах. Це – дві новобудови у Суворовському районі, а також відновлювані дитсадки № 238 у Малиновському і № 50 у Приморському районах.
«Я ВИЖУ: ПОСРЕДИ ЗЕМНОГО ШАРА ЕСТЬ СИЛУЭТ ПРИМОРСКОГО БУЛЬВАРА»
Ці поетичні рядки Івана Рядченка стали лейтмотивом зустрічі, яку провели з учнями члени обласної Ради миру Світлана Лукіна, лауреатка літературної премії імені Івана Рядченка, та Євген Лукашов, заслужений діяч культури України.
У червні виповнилося 15 років з дня смерті поета, але його твори і далі радують, хвилюють, спонукають до розмірковувань про сенс життя.
Гості розповіли про діяльність обласної Ради миру, запросили слухачів взяти участь у культурнопросвітницькій акції «Золота осінь миру».
У виконанні Світлани Лукіної та Євгена Лукашова прозвучали поетичні твори і літературномузична композиція «Усе починається з любові».
Співробітники дитячої бібліотеки № 4, з ініціативи яких відбулася зустріч, представили школярам книжки, альбоми, проспекти про Одесу.
Арцизький район
НОВІ АРТЕРІЇ БУДЖАКА
Прокладання нової вітки водопроводу завдовжки понад кілометр завершено в селі Веселий Кут.
Ремонтується водопровід у селі Вознесенці. Тут на двох вулицях буде покладено 1,5 км поліетиленових труб.
Роздільна
ЗВЕРТАННЯ НЕ ЛИШАЮТЬ ПОЗА УВАГОЮ
Щопонеділка у райдержадміністрації плануються заходи на тиждень.
Перед колегами звітують начальники підрозділів і завідувачі відділів РДА про свою роботу за певний період, діляться планами.
Особлива увага приділяється звертанням громадян. Постійно звітують про роботу з ними міський, селищний та сільські голови. Тут же голова райдержадміністрації Олег Кураков і голова районної ради Сергій Крилов дають доручення із конкретними термінами їх виконання.
Комінтернівський район
ЩОБ СТАБІЛІЗУВАТИ КРИМІНОГЕННУ СИТУАЦІЮ
Депутати райради ухвалили рішення про обмеження часу, до якого діти і підлітки можуть без супроводу дорослих перебувати на вулиці, затвердивши документ «Про впорядкування часу роботи торговельно-розважальних закладів та обмеження часу перебування дітей на вулицях, у розважальних закладах і громадських місцях на території Комінтернівського району».
Це, на думку депутатів, допоможе стабілізувати криміногенну ситуацію у підлітковому середовищі.
Юридичною основою для такого кроку є вимоги Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження продажу пива і слабоалкогольних напоїв» і ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні. Також приводом став лист з Комінтернівського райвідділу міліції щодо вирішення питання про скорочення часу роботи розважальних закладів.
Біляївський район
КУТОЧОК УКРАЇНОЗНАВСТВА
Талановиті, творчі, ініціативні – саме так можна охарактеризувати учасників художньої самодіяльності та керівників в Хлібодарському клубі.
Тут шанують своє національне коріння.
При вході до актової зали у народному стилі оформлено куточок українознавства, який зацікавлює і малечу, і дорослих. Тут розміщено предмети українського побуту, різні прикраси та рукоділля. Всі експонати тривалий час збирались упорядниками куточка – директором селищного клубу Т. Самелюк та художнім керівником О. Єрьоменко.
Маленькі лялькимотанки принесли діти, вишиті хустинки передали бабусі.
Охайно оформлена та уквітчана українознавча виставка, певне, послужить початком створення сільського музею творчих робіт. Перші кроки у цьому напрямі здійснено, а помітне зацікавлення з боку жителів – то найбільший стимул у роботі.
Ренійський район
ПЕРША ПРЕМІЯ – У ВИКЛАДАЧА ГІМНАЗІЇ
Підбито підсумки конкурсу педагогічної майстерності імені М.Коцюбинського, який щороку організовує і провадить Ренійська районна рада.
За традицією ім'я переможця було оголошено за урочистих обставин на районній педконференції. Диплом лауреата та першу премію вручили викладачеві української мови та літератури Ренійської гімназії Любові Петрівні Сайтарли. Минулий рік був для неї особливим: шкільний театр «Березіль», створений багато років тому Любов'ю Петрівною, взяв участь у міжнародному фестивалі самодіяльних колективів, який пройшов у Болгарії.
Другий щабель п'єдесталу пошани у конкурсі імені М. Коцюбинського посіла вчителька початкових класів Плавнівської сільської школи Любов Василівна Вакарчук, третє – викладач французької мови з Лиманського Андрій Савелійович Ткач. Не можна не сказати про те, що вчитель іноземної мови вивчає фольклор свого села і залучає дітей до численних культурних заходів – як районного, так і обласного рівня.
БИЛИ І КАТУВАЛИ ПРАСКОЮ…
Уночі 11 вересня був по-звірячому вбитий голова найуспішнішого сільгосппідприємства Ренійського району, депутат районної ради М.Г. Кокош.
За попередньою інформацією Ренійського райвідділу міліції, на час розбійного нападу в будинку перебували сам Михайло Георгійович та його старший син Андріан, співробітник апарату Ренійської райради. Дружина керівника у цей час лежала в лікарні, а молодший син був в Ізмаїлі.
За даними РВ ГУМВС, батька й сина били і катували праскою – про це свідчить характер поранень на тілах жертв. Нападники свого домоглися: з будинку викрадено золоті речі і кошти, а також дві мисливські рушниці, зареєстровані на М. Кокоша. Андріана доставили в лікарню, його стан визначається як тяжкий – він одержав безліч серйозних тілесних ушкоджень.
До розслідування злочину долучилися співробітники обласного управління МВС.
М. Кокош був керівником одного з найуспішніших сільгосппідприємств Ренійського району, неодноразово обирався депутатом районної ради, займався громадською діяльністю.
– Михайло Георгійович завжди допомагав нашій церкві – і від себе особисто, і від сільгоспкооперативу – за рішенням правління, – говорить настоятель місцевого храму архімандрит Петро. – Він був віруючою людиною, і навіть коли їздив до Ізраїлю щодо обміну досвідом, відвідав святі місця і привіз до рідного села ікони.
– Серйозний, відповідальний керівник і разом з тим відкрита, дружелюбна людина з іскрометним гумором, – говорить голова національнокультурного товариства «Ізвор» Олег Бурля. – У Новосільському – найбільшому молдавському селі Ренійського району, часто провадяться культурні заходи, і Михайло Георгійович, як привітний господар, у їх організації завжди брав найбезпосереднішу участь.
Звірячим злочином вражені всі, хто знав Михайла Георгійовича.
Інформаційну добірку підготував: В. КОЗЮРА, Т. БАРАНОВА, А. СТЕПАНОВА, О. КОЛЄВ, Н. САМОЙЛЕНКО, К. ДЕРКАЧ, А. БОНДАРЕВА
Відчутна підтримка «Благо-Даріння»
Спільний прийом голови Балтської райдержадміністрації Василя Бабанського та районного фонду «БлагоДаріння» відбувся з нагоди нового навчального року. В ньому взяли участь понад 200 дітей пільгових категорій, голова районної ради Валерій Желіховський, міський голова Сергій Мазур, батьки, педагогічні працівники, представники громадськості.
Діти з малозабезпечених сімей, дітиінваліди та ті, які перебувають під опікою, отримали у подарунок шкільну форму. До цієї категорії, за рішенням закладів освіти спільно з опікунськими радами, потрапили також школярі, що живуть у кризових обставинах.
– За рішенням сесії районної ради закладам освіти рекомендовано з цього навчального року перейти на шкільну форму. З районного бюджету було виділено 50 тисяч гривень на її придбання для дітей пільгових категорій, – розповіла начальник відділу освіти райдержадміністрації Оксана Ласкорунська.
Фонд «БлагоДаріння» організував у районі акцію «Готуємо дітей до школи», яка тривала 6 тижнів. В її межах зібрано понад 7 тисяч гривень. Кошти пішли на підготовку дітей до школи.
Крім одягу, 32 дітей отримали взуття і разом з іншими школярами – канцелярські товари.
Вітаючи присутніх у залі з початком нового навчального року, Василь Бабанський запевнив, що за два роки буде здійснено комп’ютеризацію шкіл району.
Крім того, представники влади вперше запровадили премію для найкращих вчителів. Незабаром умови визначення переможців будуть опубліковані у місцевій пресі.
Також поставлено мету – у кожному селі, мікрорайоні міста мати спортивний майданчик, щоб діти займались активними іграми і спортом під наглядом дорослих.
Любов КУЗЬМЕНКО,
власкор «Одеських вістей»,
Балтський район
Фото авторки
…І з феєрверком у зоряному небі
Саврань відзначила свій 614й день народження.
Святкування розпочалося врочистою ходою центральними вулицями селища. У покладанні квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, воїнамвизволителям та партизанам загону «Буревісник», що діяв у місцевих лісах в роки Великої Вітчизняної війни, взяли участь керівництво району, селища та численна громада.
Щиро вітав своїх земляків зі святом селищний голова Володимир Юзьков. Він має неабияку довіру односільчан, оскільки вони обирають його на цю посаду з 2000 року.
– Нині змінюється обличчя Саврані, зростає її економічний та культурний потенціал, отож життя тут стає комфортнішим, – сказав, зокрема, у промові Володимир Іванович. – І все це завдяки вам, дорогі земляки, вашій щирості, працездатності, наполегливості, вашому оптимізму.
Привітали савранців із знаменитою датою голова районної державної адміністрації Олег Іспанюк, голова районної ради Микола Бадюл, почесні гості.
Програма відпочинку була різноманітною і розрахована на всі смаки – для дітей, молоді та літніх людей. Народні гуляння, конкурси, виставки робіт народних умільців, концерти та атракціони пройшли у селищному парку відпочинку. На районному стадіоні відбулися змагання із різних видів спорту.
Завершилося святкування яскравим феєрверком, вогні якого освітили зоряне небо над Савранню та віддзеркалились у водах двох річок – Південного Бугу та Савранки, що омивають рідне селище.
Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», смт Саврань
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |