ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
15.09.2012 / Газета: Одесские известия / № 100(4374) / Тираж: 18937

Одеса

ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО «ВІВТАРЯ НАЦІЙ»

В Одесі відкрився «Тиждень освіти дорослих». У його межах учасники делегації Інституту освіти ЮНЕСКО взяли участь у створенні арт-інсталяції «Вівтар Націй» художниці Оксани Мась.

Автобус, що подорожує Україною у межах «Тижня освіти дорослих», прибув на Грецьку площу, до павільйону «Вівтаря Націй», і учасники проекту приступили до розмалювання декількох десятків дерев'яних яєць для майбутнього «Вівтаря».

Нагадаємо, художниця Оксана Мась планує створити арт­об'єкт розміром 138 на 92 метри через 8 років і цей «Вівтар Націй» об’єднає авторів усіх 3,5 млн розмальованих яєць.

Візит до Одеси делегації Інсти­туту освіти ЮНЕСКО проходить у межах XIII міжнародного «Тижня освіти дорослих» в Україні з 11 по 17 вересня. Автобус рухається за маршрутом: Одеса – Київ – Ялта­Чорнобиль – Житомир.

«ДОРОГУ ДО ДОМУ» НЕ МОЖНА РУЙНУВАТИ

Заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко вважає, що організація «Дорога до дому» має право на довготермінову оренду приміщення.

Таку заяву він зробив під час відвідання благодійного фонду, нагадавши, що чотири роки тому, будучи депутатом міської ради, він входив до складу комісії, яка перевіряла діяльність усіх громадських організацій міста.

– Тоді ми однозначно вирішили, що «Дорога до дому» заслуговує на довготермінову оренду. Ця організація допомагає дітям міста, вона залучає кошти міжнародних благодійних організацій до Одеси, які в іншому разі підуть до інших областей України, – сказав він. – Зрештою, руками працівників фонду цілком відновлено міське майно, яке фонд одержав в аварійному стані. Таку роботу потрібно всіляко підтримувати. Сесія міськради тоді ухвалила рішення підписати з благодійним фондом довготерміновий договір про пільгову оренду на 25 років. Те, що відбувається зараз, я абсолютно впевнений, або чиясь помилка або ж навмисні дії.

Заступник голови облради по­відомив, що має намір під­готувати офіційний запит на ім'я міського голови з проханням озву­чити офіційну позицію міської вла­ди щодо ситуації з благодійним фондом.

ЗАПРОШУЄ ДЖАЗ­ФЕСТИВАЛЬ

Відомі виконавці з одинадцяти країн візьмуть участь у другому Одеському міжнародному джазовому фестивалі, що відбуватиметься 21 – 23 вересня під патронатом голови облдержадміністрації Едуарда Матвійчука.

Серед тих, хто виступить на фестивалі – легендарні польські джазмени Збігнев Намисловський та Славомир Яскулке; номінанти на премію «Греммі» німецьке тріо «Klazz Brothers» спільно з грецькою співачкою Марією Маркезіні; інтернаціональне тріо у складі Георга Брайншміда (Австрія), Антоні Дончева (Болгарія), Маріо Форте (Франція); квартет з Південно­Африканської Республіки «Soweto Entsha», дует двох видатних одеських піаністів­імпровізаторів Юрія Кузнецова та Сергія Терентьєва, інших виконавців та колективів.

Програмою «Одеса джаз фесту» також передбачена можливість спілкування учасників за невимушених обставин у відомому одеському клубі «Бернардацці».

УСІ ЗАПИТАННЯ ДО «АНІМА»

29-30 вересня в Одесі відбудеться Всеукраїнський жіночий фестиваль «Аніма». Його уже називають унікальною подією не тільки в масштабах Південної Пальміри, але й України в цілому. У межах форуму будуть проведені майстер-класи, лекції, семінари на такі теми, як психологія взаємин, краса, здоров'я, хобі. Трохи пізніше аналогічний захід відбудеться ще у декількох великих містах України.

За два роки існування фестивалю була зафіксована така статистика: його відвідали 15000 чоловік, успішно проведено 400 майстер­класів і 600 годин лекцій.

Цікаво, що спікерами на форумі свого часу були представлені такі відомі особистості як Катерина Серебрянська, Василь Вірастюк, Сніжана Єгорова, Лариса Ренар та інші.

Біляївський район

«ДОРБУД» РЕМОНТУЄ

Чимало доріг та міжбудинкових проїздів селища Хлібодарського потребують капітального ремонту.

Коштів на це потрібно чимало. Отож селищна рада за рахунок власних надходжень намагається розв’язувати проблему передусім там, де найчастіше їздить транспорт і де найгірший стан покриття.

В межах же реалізації проекту «Народний бюджет» ремонт здійснюється на вулиці Маяківська дорога, загальна протяжність якої близько кілометра. Частково реконструюється покриття вулиць Радісної та Артилерійської.

Роботи виконує одеська підрядницька організація «Дорбуд», яка добре зарекомендувала себе на території району.

Балтський район

«ЕНЕРГІЯ» ПРАЦЮЄ ЕНЕРГІЙНО

Миронівська сільська рада у межах спільного проекту Євросоюзу та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», взялася за ремонт дитячого садка.

Після отримання коштів з трьох джерел, – обласного та районного бюджетів, місцевої громади, – було оголошено конкурс на підрядника з виконання робіт. Тендер виграло мале підприємство «Енергія», яке має освоїти, згідно з кошторисом, 147 тисяч гривень. Воно добре зарекомендувало себе на спорудженні дитячого спортивного майданчика у Балті.

Будівельники вже замінили вікна, двері, сантехніку. Стіни утеплено спеціальним покриттям, а незабаром буде завершено перекриття даху металочерепицею.

Облаштовано і Пужайківську загальноосвітню школу, де, зокрема 80 вікон.

Іванівський район

ВІДКРИТТЯ ДОШКІЛЬНИХ ГРУП

У межах проекту «Народний бюджет» жителі Северинівської сільської ради пріоритетним об'єктом обрали відкриття груп для дошкільного виховання дітей.

Як зазначив сільський голова Анатолій Шурановський, відкриття навчально­виховного комплексу «Школа­дитячий садок» дасть можливість добре підготуватися малюкам до навчання, згуртує їх. За його словами, у поточному році планується відкриття двох дошкільних груп, які будуть відвідувати діти з усіх населених пунктів, розташованих на території сільської ради.

Ренійський район

ПРАВО ВИБОРУ – ПОНАД УСЕ

У багатонаціональному районі діти мають можливість навчатися кожною з трьох мов – українською, російською або молдавською.

Цього року 33% школярів Реній­ського району опановуватимуть програму державною мовою – гімназисти, ліцеїсти та учні загальноосвітньої школи № 3. Також українські класи відкрито в інших школах. Російською мовою навчаються 48% дітей, молдавською – 19%.

Унікальною є Новосільська школа­ліцей: ось уже десять років тут набирають по три перші класи, надаючи батькам і дітям можливість вибору. Цього року у цій школі до українського класу прийшло 12 шестирічок, до російського – 24, до молдавського – 8. Незважаючи на те, що скрізь провадиться робота з оптимізації закладів освіти, у Новосільському не скорочують кількість класів: право вибору мови навчання – понад усе.

Ізмаїл

ВПЛЕТУТЬ БЕССАРАБСЬКИЙ УЗОР

Головною темою розмови на останньому засіданні ради представників національно-культурних товариств при міському голові стала підготовка до Дня міста, святкування якого пройде 29,30 вересня і 1 жовтня.

Зокрема розглядалося питання участі національно­культурних товариств в етнічному фестивалі «Бессарабська тантелла». До речі, вибір назви не випадковий. Тантелла у болгарських національних промислах – це «вишитий узор». Проведення етнічного фестивалю у межах святкування Дня міста планується вперше. Під час фестивалю національно­культурні товариства зможуть представити свої таланти у вокальному, інструментальному, хореографічному жанрах. Крім цьо­го учасники планують оформлення у національних стилях подвір'їв, пригостять городян традиційними стравами національної кухні. Не обійдеться і без конкурсів.

Роздільна

МАЙБУТНЄ СВЯТО НЕ СТАНЕ ВИНЯТКОМ

Наприкінці вересня місто відзначає свій день народження. Нинішній, 149 рік теж не буде винятком.

Планується виявлення найталановитіших земляків у різних номінаціях. Переможцям вручатимуться призи і подарунки. Очікуються відомі і поважані гості міста залізничників, які своєю працею, любов’ю до малої батьківщини заслужили звання «Почесний громадянин Роздільної».

Котовський район

СТАРТ МІЖРАЙОННОЇ ЕСТАФЕТИ

Відзначенням Дня села у Марда­рівці розпочато міжрайонну естафету культури.

Розділити радість свята з мардарівцями приїхали культпрацівники з сусідніх районів – Анань­їв­ського, Фрунзівського, Котовська. Вони приготували подарунки: веселі та ліричні музичні номери.

Кожному колективові, кожній організації упродовж свята у різних номінаціях була присуджена символічна зірочка. Увечері цей зоресвіт полинув у небо на кольорових кульках над селом символом щасливої долі.

Для жителів Мардарівки радість була особливою. Адже святкові розваги, конкурси, вікторини, масові гуляння відбувалися біля відродженого Будинку культури. Саме за це односельці щиро дякували сільському голові Вірі Сербул.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. ГУБАРЬКОВ, К. ДЕРКАЧ, Р. КІР’ЯК, А. БОНДАРЕВА, О. КОЛЄВ, А. СТЕПАНОВА, Л. КУЗЬМЕНКО, Х. ВІЄР

НОВІ ПРИЗНАЧЕННЯ

Розпорядженням голови Одеської обласної ради М.В. Пундика від 11 вересня 2012 р. головного редактора газети «Одеські вісті» І.Г. Нєнова звільнено від обійманої посади у зв'язку із закінченням терміну дії контракту. Тимчасове виконання обов'язків головного редактора покладено на Є.М. Блінова. І.Г. Нєнов призначений шеф­редактором «Одеських вістей».

Розпочали сівбу

Сільгоспвиробники району розпочали сівбу озимого ріпаку. Загалом під озимі відведено майже 25 тисяч гектарів.

За інформацією головного аг­ронома управління агро­про­мис­лового розвитку Марини Унтілової, землероби планують посіяти пшеницю на 14,5 тис. га, ячмінь – на 10,2, жито – на 200, а ріпак – на 4100 га. Все насіння перевірено. Сільгоспвиробники, навчені несприятливими погод­ними умовами, враховують такі чинники, як добір попередників та якісних сортів найкращих репро­дукцій, застосування добрив.

Вже засіяно майже половину площ, відведеної під ріпак. А ПП «Універсал», що базується у селі Демидівці, – розпочало сівбу зернових культур. Щоправда, як повідомив начальник управління агропромислового розвитку РДА Руслан Стець, масово хлі­бороби району візьмуться за зернові лише після 20 вересня.

Юрій ФЕДОРОВ, Любашівський район

Готовий вийти першим

Все життя одного з найкращих механізаторів району Леоніда Цехмістера пов'язано з технікою. Останні чотирнадцять років трудиться в ТОВ «Нік», вісім з них – на комбайні. Але де б він не працював, завжди про нього добрі відгуки і керівників, і колег.

– Звик до цієї роботи, – зізнається Леонід Павлович, – тільки почне жовтіти зерновий лан, готуюся до косовиці. Я, як піонер, завжди готовий вийти першим, – жартує комбайнер.

Цього сезону на його рахунку близько 700 тонн зібраного зерна. Якщо для більшості комбайнерів жнива завершилися в районі, то екіпаж з Баранового продовжив їх на Житомирщині, де також намолотив зерна найбільше.

Напередодні збирання соняшнику Леонід Цехмістер та його помічник Леонід Яцишин переобладнали «ФЕНДТ» для обмолоту цієї технічної культури.

Світлана ЛЕВИЦЬКА, Іванівський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту