![]() |
|
![]() |
![]() |
До Рені – з вітерцем
За роки незалежності України дорогу Рені – Ізмаїл у найкращому разі лише «латали». Час і повені на Дунаї (трасу від річки захищала стара дамба, що вже пропускала воду) знищили асфальтове покриття. Середня швидкість руху транспорту тут становила 20 кілометрів за годину.
Коли восени минулого року на сходах жителів району обговорювали найзлободенніші проблеми, серед перших порушувався ремонт траси. І ось результат: цього року на ремонт дороги було виділено 60 мільйонів гривень.
На початку літа роботи почалися, причому, одразу на декількох ділянках. Вистилається 23 кілометри нового цільного полотна, на більш вцілілих ділянках траси зроблено ямковий ремонт.
На сьогоднішній день роботи підходять до завершення, на деяких ділянках вже робиться розмітка, так би мовити наносяться останні штрихи. Тут до прикордонного містечка і назад можна їхати з вітерцем.
Чи довго прослужить траса? Хочеться сподіватися, адже у 2011 році була укріплена дамба, яка стримує Дунай, на це витрачено понад 70 мільйонів державних гривень.
У найближчих планах – початок спорудження об’їзної дороги навколо Рені.
Однак «Народний бюджет» – це не лише велике будівництво. У цілому бюджет розвитку Ренійського району склав цього року 1 мільйон гривень. Це – ремонтні роботи в школах, дитячих садках, поліклініках. Важливо те, що робота ведеться планово.
Так, життя вносить свої корективи. У травні, а потім у липні район постраждав від стихійного лиха. Рясні зливи, що супроводжувалися градом та ураганним вітром, завдали істотної шкоди будівлям, дорогам, втрачено частину врожаю. Але держава не залишила провінцію в біді: постановою Кабінету Міністрів зі скарбниці було спрямовано 21 мільйон гривень на ліквідацію травневої стихії, а рішенням останньої сесії Одеської обласної ради району виділено ще 500 тисяч гривень на подолання липневого лиха. Допомогла обласна рада ліквідувати ще одну НП: 400 тисяч гривень було виділено на ремонт покрівлі Новосільської школиліцею, яка зненацька почала протікати, що загрожувало цілісності будівлі.
Під час численних зустрічей голови Ренійської райдержадміністрації Дмитра Івановича Макосія із трудовими колективами району, звітів про роботу щодо виконання програми «Народний бюджет» вже надходять нові пропозиції. Так, село Долинське просить побудувати спортзал для школи. У Лиманському мріють зробити опалення в Будинку культури. Люди побачили, що програма працює, а, отже, настав час разом верстати бюджет 2013 року.
До речі, що стосується народного контролю. Коли біля Рені одну ділянку нової дороги «протиснули» колеса великовагових хур, і люди почали на це вказувати, роботу було негайно перероблено. Шляховики вилучили ґрунт, де виявився «плавун», і уклали нову «подушку» траси.
Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», Ренійський район
Буде нова школа!
У селі Міняйлівці закладено перший бетонний блок у підвалини нової будівлі сільської школи на 420 учнів.
Про необхідність спорудження нової школи в цьому, одному із найвіддаленіших від райцентру сіл, йшлося багато років. І лише сьогодні будівельники взялися до діла. Тендер виграло ПП «Мультигрупп», що працює на будівельному ринку Одещини понад десять років. Серед зданих ним в експлуатацію об’єктів значаться і навчальні заклади.
Останній раз відкриття школи в районі відбулося 8 років тому – у Петропавлівці. І ось тепер – Міняйлівка, село з високою народжуваністю та динамічним приростом населення. Із введенням до ладу нової школи розв’яжуться одразу дві проблеми: нинішню шкільну будівлю буде перепрофільовано в дитячий садок. Сьогодні не вистачає дитсадівських місць. Так вирішила громада прикордонного села.
Урочисте закладання блоку проходило на околиці Міняйлівки. Зібралися із цього приводу школярі та їхні батьки, вчителі, жителі села. До них звернувся голова Саратської райдержадміністрації Анатолій Коритний, який пообіцяв, що почате будівництво буде доведене до логічного завершення, оскільки керівництво країни, області, району ставить турботу про дітей своїм першочерговим пріоритетом. Ці слова міняйлівці зустріли схвальними оплесками. Генеральний підрядник Артур Седракян, керівник базового господарства – ВАТ «Мирний» Олексій Малій, директор сільської школи Сергій Савастру, Міняйлівський сільський голова Іван Дикусар у своїх виступах висловили радість, оптимізм та готовність усе зробити для того, щоб діти села увійшли до нової сучасної школи у намічений термін.
З державного бюджету у межах програми «Народний бюджет» на цей важливий соціальний об’єкт поки що виділено 2 мільйони гривень. Для закладання «нульового циклу» до кінця року. Усього ж планується освоїти 7 мільйонів гривень. Наступного року поставлено завдання виділити ще 15 мільйонів гривень. Ввести в експлуатацію школу, кошторисна вартість якої на сьогодні становить 34 мільйони гривень, намічено до 1 вересня 2014 року.
Алла КОРІНЬ, Саратський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |