![]() |
|
![]() |
![]() |
Представники екологічної громадськості побували у найнижчій частині Чорноморки, де загострилася ситуація з відведенням каналізаційних та побутових стоків.
Ще в 60х роках минулого століття в цьому районі планувалося побудувати потужну каналізаційнонасосну станцію. Однак, грошей не знайшлося. І інститут «Одескомунпроект» ухвалив рішення щодо скидання зливових стоків у море. Час минав, стоків ставало усе більше. Без КНС обходитися ставало усе складніше й складніше. Невелика КНС «Чорноморка2» з’явилася 2003 року. Її потужності – 40 кубометрів за годину – тоді цілком вистачало, щоб відвести, переважно, побутові стоки з території малозабудованого району.
Бурхливе спорудження приватних домоволодінь зробило ситуацію на сьогоднішній день практично неконтрольованою. КНС «Чорноморка2» вже не справлялася із обсягами нечистот, що надходили, (основне скидання тепер припадає на каналізаційні та фекальні стоки) із частини Чорноморки, із Совіньйона, закладів, що перебувають у пляжній зоні. Довелося піти на часткове виведення стоків у море. Зрозуміло, що такий підхід одразу занепокоїв екологів – адже відбувалося небезпечне забруднення прибережної зони в районі пляжу Чорноморки, де влітку відпочиває багато людей. Тому на позачерговому засіданні комісії з питань техногенноекологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконкому Одеської міської ради було ухвалено рішення затампонувати випуск постфекальних стоків зі зливової каналізації в море.
Здавалося б, проблему розв’язано. Однак, збільшення навантаження на КНС «Чорноморка2» призвело до її зупинки. Каналізаційні стоки залили будинки місцевих жителів, розташовані практично поруч із пляжем у найнижчій точці Чорноморки. Крім того, нечистоти благополучно «обійшли» затампонований вихід зливової каналізації і просочуються на пляж, про що свідчать брудно жовті плями на піску і досить сильний запах фекалій.
Місцеві жителі попросту доведені до розпачу. Незабаром підуть осінні дощі. А КНС «Чорноморка 2» навіть без них не в змозі відвести стоки. Перспектива зимувати в каналізаційнофекальних масах жахає людей.
Перший заступник голови Київської райадміністрації Андрій Горшков розповів про плани міста:
– «Одескомунпроект» вже займається розробкою документації на реконструкцію та модернізацію КНС «Чорноморка2», потім потрібно запланувати виділення коштів із міського бюджету на встановлення насосів великої потужності наступного року.
Головним залишається питання, що робити зараз? Голова громадської екологічної ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Одеській області Юрій Геращенко взяв на себе відповідальність запропонувати міській владі поки що повернутися до часткового скидання стоків у море. Зараз купальників буде усе менше. А ось жителям Чорноморки полегшає: каналізаційні стоки відійдуть із їхніх квартир. І, звичайно, треба шукати можливості для якнайшвидшої модернізації КНС «Чорноморка2». Краще, якщо ці роботи здійснять не наступного, а вже цього року.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |