![]() |
|
![]() |
![]() |
Ширяївське ВАТ «Сільгоспхімія», яким керує Сергій Гришканич, вже сім років поспіль на окремій ділянці свого поля вирощує цибулю. За цей період спеціалісти добре освоїли не лише ази саджання та обробітку цієї культури, а й досконало вивчили весь процес. Для здешевлення продукції поступово переходять на її механізоване вирощування. Товариство наразі має майже всю необхідну техніку, окрім збиральної.
Займає ця культура більше 10 гектарів. Висівають тут найкращі сорти – голландські. Вони мають високу врожайність і хороші смакові якості. Аби цибуля була соковита, застосовують систему крапельного зрошення. Як розповіли ширяївські овочівники, для них вона затратна, адже за воду доводиться дорого платити . Найвища урожайність цього овочу сягає до 70 тонн з гектара, у нинішній посушливий рік отримали значно нижче – 50 тонн.
– Збирання для нас також затратний і трудомісткий процес, – розповідає агроном товариства Сергій Хілінський. – Зараз на полі працює бригада найманих робітників. Ми задоволені їхньою роботою, але швидше і дешевше буде здійснювати цей процес механізовано. Тому плануємо в подальшому придбати для цього необхідну техніку.
На полі зараз гаряча пора. Йде збирання цибулі. Працівники тут добросовісні і ретельно виконують свою справу.
– Ми з сином не перший сезон працюємо у товаристві. Маємо добрий заробіток, а також безкоштовне проживання та харчування, – говорить Людмила Писарська.
Збирачів майже не видно ізза мішків із золотавим овочем, який аж вилискує на сонці. Цибулею густо вкрита вся площа. Перевага сорту в тому, що цибулька вся добірна і майже одного розміру, до того ж солодка, без гірчинки. Отож, здавалося б, виробник не має чого хвилюватися за її реалізацію. Такий товар з руками відірвуть. Тим більше що й ціна продукту значно дешевша, ніж ринкова. Але виробник все ж відчуває гіркуватий присмак солодкої цибулі.
Як пояснив агроном, на сьогодні у них велика проблема – немає куди збувати свою продукцію. Овочевий ринок України перенасичений імпортом. В останні роки це дуже відчутно. С. Хілінський поділився своїми думками з приводу того, що варто було б на державному рівні вирішити це питання і ввести програму регулювання виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції. Що розвантажить ринок і дасть змогу виробникам не хвилюватися за долю вже вирощеного врожаю.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |