![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
УВАГА – ЗДОРОВ'Ю ТА ОСВІТІ
На засіданні колегії облдержадміністрації губернатор Едуард Матвійчук розповів про роботу щодо будівництва зазначених у «Народному бюджеті» спортивних об'єктів. Вони виконуються досить швидкими темпами, і майже щотижня відбувається відкриття нового стадіону в тому чи іншому ра–йоні області. Зокрема, нещодавно були відкриті нові стадіони в Ізмаїльському, Іванівському ра–йонах, у Теплодарі, Іллічівську. А незабаром буде відкрито стадіон у Біляївському районі.
Керівник області також проінформував про те, що триває будів–ництво нового стадіону в Сараті та с. Випасному Білгород–Дніст–ровського району.
Не менше уваги приділяється й освіті. На Оде–щині близько 380 мільйонів гривень пішло цього року на її реформування.
– Це й будівництво нових шкіл, і закупівля шкільних автобусів, і комп'ютеризація, і вирішення проблем інтернатів, – підкреслив Едуард Матвійчук.
Особливу вдячність керівник області висловив усім, хто причетний до спорудження Бритівської та Тро–їцької шкіл, які побудовані за найкращими стандартами у сфері ос–віти і є взірцевими для інших регіонів України.
ГОТОВІ ІНВЕСТУВАТИ – ЧЕХИПровідна компанія Чехії на ринку інформаційних технологій «ІСZ» готова інвестувати кошти у систему охорони здоров'я Одеси для створення унікальних баз даних.
Керівництво компанії провело у місті презентацію своїх розробок. За словами директора з розвитку бізнесу у сфері охорони здоров'я фірми Інжі Кіліша, його компанія готова запропонувати Одесі програми, якими успішно користуються всі медичні установи Чехії та Словаччини.
– В Одесі ми готові створити електронний реєстр пацієнтів, що страждають на гіпертонічу хворобу, хвороб вагітних жінок з різними патологіями, що дозволить ефективно та оперативно реагувати на позаштатні ситуації і провадити якісніше лікування. Але найголовніше – у нас є можливість профінансувати реалізацію цих медичних проектів для того, щоб зацікавити інші служби у нашій продукції, – відзначив Інжі Кіліш.
– Без інформатизації галузі ми за–лишатимемося у минулому сто–літті. Зараз ми можемо одержати найсучасніший інформаційний продукт. Причому безкоштовно. Це фірма, добре відома у нашій країні. Вона забезпечила інформаційним пакетом усю цивільну та військову авіацію України, зараз співпрацює з Міністерством закордонних справ, – підкреслив начальник міського управління охорони здоров’я Одеси Ігор Шпак.
УТОЧНІТЬ, ЩОБ НЕ ЗАБЛУДИТИСЯ
Єдиним питанням, яке стояло на порядку денному чергового засідання виконкому Одеської міської ради, було питання про внесення до ЦВК подання про зміну адрес приміщень дільничних виборчих комісій, приміщень для голосування та меж виборчих дільниць, які існують на постійній основі у Київському, Малиновському та Суворовському районах міста.
Зміни торкнулися одинадцяти дільниць у Київському районі, одного – у Малиновському, десяти – у Суворовському. Основні причини – неточності при внесенні початкових даних, перевищення кількості виборців. Тому напередодні виборів виборцям треба ще раз уточнити, де саме розташована їхня виборча дільниця.
«НАШ ПОШУК І ТВОРЧІСТЬ – ТОБІ, УКРАЇНО!»
29 вересня за ініціативою управління освіти і науки облдержадміністрації буде проведено презентацію досягнень закладів професійно-технічної освіти регіону «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»
До участі у заході запрошено представників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, керівників обласної ради та облдержадміністрації, структурних підрозділів та обласних організацій.
Урочисте відкриття виставки відбудеться о десятій годині в Старобазарному сквері. На відвідувачів чекає великий святковий концерт колективів художньої самодіяльності державних професійно–технічних навчальних закладів нашого краю.
МОСКВА – ОДЕСА: КУЛЬТУРНИЙ ДІАЛОГ
Режисер московського «Театру сучасної п'єси», народний артист Росії Йосип Райхельгауз вручив заступникові голови Одеської облради Олексію Гончаренку Почесну грамоту Спілки театральних діячів Росії, підписану її президентом – відомим актором і режисером Олександром Калягіним.
Йосип Райхельгауз – уродженець Одеси і часто буває у рідному місті. А у травні 2012 року «Театр сучасної п'єси» привіз до Одеси кілька своїх вистав, які мали гучний успіх в одеської публіки. Тоді ж колектив на чолі з художнім керівником взяв участь у громадській акції, яка популяризує донорський рух. Ініціатором та співорганізатором гастролей московського театру в Одесі був О. Гончаренко.
Сам нагороджений вважає, що ініціативу щодо обміну найкращими зразками культури між Москвою та Одесою обов'язково потрібно розбудовувати. Так, на 25 жовтня запланована зустріч народного артиста СРСР Льва Дурова з одеситами.
Ширяївський район
ЗНАЙШЛИ ВИХІД В ОСИНІВЦІ
У цьому селі уже втретє відбулися загальні збори громади. Вирішуються невідкладні питання.
Сьогодні людей турбує проблема якісного і постійного водозабезпечення. Для цього треба відремонтувати сільський водогін протяжністю 4,5 км. Для завершення робіт бракувало коштів як у сільському, так і в районному бюджетах. Але вихід знайшли: за підтримки надійних спонсорів залучаються позабюджетні надходження, і ремонт водогону найближчим часом планують завершити.
ВОВЧЕ НОВОСІЛЛЯ
В Одеському зоопарку обладнано просторий вольєр для вовків. Нова житлоплоща у п'яти звірів збільшилася з 9-ти до 300 квадратних метрів.
У відвідувачів попередня експозиція викликала тільки жалість і нарікання. На жаль, тривалий час змінити вольєр не було можливості. І тільки цього року з врахуванням загального розширення території вдалося влаштувати вовкам новосілля, відзначив заступник директора зоопарку Ігор Беляков.
На думку співробітників зоопарку, зараз вовки почуваються зовсім по–іншому, серед тварин панує злагода.
Кілійський район
ЩЕ ОДИН ДОШКІЛЬНИЙ ЗАКЛАД
Услід за відкриттям дитячого садка у Лісках (про нього повідомляли «ОВ») введено в експлуатацію після капітального ремонту дошкільний заклад в іншому великому селі району – Фурманівці.
Як повідомив голова райдерж–адміністрації Іван Поджаров, у «Берізці» (так називається фурманівський дитсадок) виконано значний обсяг робіт як всередині будівлі, так і зовні. Крім того, практично поновлено каналізаційну мережу, замінено всі вікна та двері, модернізовано харчоблок. Належним чином обладнано навчальні й ігрові кімнати, приміщення для відпочинку дітей.
Красноокнянський район
ПОНАД СТО СИРІТ ЖИВЕ У СІМ’ЯХ
Служба у справах дітей райдерж–адміністрації постійно дбає про створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Цього літа двоє малюків вже потрапили до люблячих родин. Ще одна сім’я також виявила бажання опікуватися чужими дітьми.
А загалом 117 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, стовідсотково охоплені сімейними формами виховання.
Належна увага приділяється і тим 52 дітям, котрі живуть у своїх, але неблагополучних родинах. Регулярно перевіряються умови їхнього життя, провадяться профілактичні заходи.
Ізмаїльський район
НАПЕРЕДОДНІ ФЕСТИВАЛЮ
Як уже повідомлялося, на засіданні ради представників національно-культурних товариств при Ізмаїльському міському голові було ухвалено рішення провести етнічний фестиваль «Бессарабська тантелла».
Захід відбудеться у межах Дня міста. Його головна мета – показ усього різноманіття національних культур, представники яких живуть у Придунав’ї.
Фестиваль пройде 30 вересня на площі біля пам'ятника морякам–дунайцям. Тут на імпровізованій сцені відбудеться великий концерт творчих самодіяльних колективів. Майстри народної творчості продемонструють свої вокальні, музичні, хореографічні таланти. Крім творчих колективів Ізмаїльського району, у ньому візьмуть участь фольклорні ансамблі з Одеси, сусідніх районів.
Крім того, представники етнічних товариств оформлять імпровізовані національні подвір'я.
Окрасою фестивалю стануть конкурс приготування бессарабської юшки та майстер–класи народно–прикладного мистецтва. Уже прийшли підтвердження про намір побувати на святкуванні Дня міста офіційних делегацій міст Добрич (Болгарія), Кирклареллі (Туреччина), Джурджу (Румунія), Влоцлавлек (Польща) та Тирасполь (Придністров’я).
Котовський район
НЕ ЗАБУВ ПРИХОПИТИ ГРОШІ
Житель району, 46-річний Олек–сандр, звернувся до правоохоронців по допомогу, оскільки у нього вкрали 800 гривень.
Як розповів потерпілий, він зустрів свого давнього знайомого, з яким випили на радощах. По–тім Олександр запросив Андрія до себе додому, і там вони гуляли ще дві доби.
Але Олександр не забув і про справи. На другий день зустрічі він продав бичка. Частину грошей віддав мамі, 100 гривень – Андрію, а 800 відклав, щоб віддати сестрі. Проте, коли наступного ранку прокинувся, то ні товариша, ні грошей, які він залишив на підвіконні, не було.
– Міліція шукала підозрюваного кілька діб, але його ніхто не бачив. Як з’ясувалось пізніше, Андрій заблукав, а коли прийшов додому, то тут на нього вже чекали правоохоронці. Він розповів, що гроші прихопив з собою, а ось пропив чи загубив – не пам’ятає, – розповідає оперуповноважений Котовського МВ Петро Статишин.
За фактом крадіжки порушено кримінальну справу.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, С. КОМІСАРЕНКО, Х. ВІЄР, А. БОНДАРЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, О. КОЛЄВ, Л. КУЗЬМЕНКО
Розквітла дитячими голосами «Гвоздика»
Кодимський дитячий дошкільний заклад «Гвоздика» щойно зацвів дитячими голосами. Урочисті мелодії, повітряні кульки, розмаїття квітів, подарунки, гості, щасливі батьки і трохи збентежені малюки – усе це з нагоди від–криття.
Свого часу це був найкращий дитячий садок в районі. Але у зв’язку з демографічною ситуацією, яка склалася, десять років тому його закрили і перепрофілювали. Тут була пекарня.
Відновлювали дитсадок два роки. Кошти були виділені з державного бюджету – близько 600 тисяч гривень. Рішенням сесії райради з районного бюджету профінансували роботи майже на 100 тисяч гривень.
Зроблено чимало: реконстру–йовано опалення та водопровід, прочищено каналізаційну систему, облаштовано новий харчоблок з плитами, холодильними камерами, духовими шафами. Закуплено нові меблі.
Сьогодні у дитсадку відкрито дві групи. І хоча у місті працюють ще два чудові дитсадки, охочих потрапити саме до цього – багато. У черзі 25 діток. Тож для влади завдання номер один на наступний рік – упорядкування другого поверху.
Любов ДМИТРІЄВА, м. Кодима
На поклін до Божої Матері
Православні люди Саврані і навколишніх сіл Савранського та сусідніх районів минулого тижня мали змогу приклонитися до великої православної святині – іконі Божої Матері, що йменується «Положення ризи Пресвятої Богородиці». Цей образ був виставлений у двох місцевих храмах – Свято–Покровському та Касперівської ікони Божої Матері. Настоятелі церков – отці Анатолій та Олег – щоденно служили молебні та читали акафісти Заступниці роду християнського.
Ця ікона привезена в Саврань по благословенню Митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела та за сприяння благочинного Балтського округу архімандрита Віктора і ігумена Балтського Свято–Покровського Феодосіївського монастиря архімандрита Андроніка.
Образ Божої Матері знаходиться в обрамлені, зробленому у вигляді Віфлеємської зірки, що оздоблена дорогоцінним камінням. Тут же вставлені частинки великих святинь – одягу і поясу Богородиці та ризи Господньої. Ікона вміщена у металевий кіот, вага якого перевищує 80 кілограмів.
Чудотворність образу засвідчують вдячні прочани, а також залишені ними і вміщені у кіоті дорогоцінні прикраси. Поклонитись святині прийшли і жінки, і чоловіки, і діти. Люди йшли цілими родинами, аби попрохати здоров’я та сімейного добробуту.
Прочани мали змогу придбати пляшечку води, поясок, хустинку, масло, освячені на поясі Пресвятої Богородиці, що знаходиться на горі Афон у Ва–топедському монастирі. Всі пожертви підуть на відродження Балтського Свято–Покровського Феодосіївського монастиря.
Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |