![]() |
|
![]() |
![]() |
«Нове лице Китаю» в Одесі
У гуманітарному корпусі Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова на Французькому бульварі відкрилася фотовиставка «Нове лице Китаю», присвячена 63–й річниці утворення КНР та 20–річчю встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами.
Відкриваючи експозицію з 60 робіт, ректор ОНУ, професор Ігор Коваль нагадав: перші студенти з Піднебесної з’явилися в університеті ще у 1949 році. У 2000–му та 2009–му почалася співпраця з університетами Тяньцзіня та Циндао. 2012 рік став роком підписання угоди про відкриття китайського культурного центру в ОНУ. І нинішня експозиція, по суті, випереджає відкриття центру культури та мови, яке відбудеться через 2 тижні в новому корпусі університету на Французькому бульварі.
На сьогоднішній день в ОНУ навчаються понад сто студентів із КНР. Це найбільше представництво серед іноземних держав. Одночасно зростає інтерес щодо вивчення китайської мови серед українських студентів. На курси записалися 27 чоловік. І це не дивно: економічний феномен Піднебесної багатьом хочеться розгадати, попрацювавши в цій країні.
Генеральний Консул КНР в Одесі пані У Сяо Ін подякувала керівництву університету за щире прагнення до співпраці. Адже вивчення мови, філософії, доторкання до культурних традицій іншої країни збагачують людину духовно, роблять її освіченішою та різнобічно розвиненою.
Пані У Сяо Ін розповіла, що Генкон–сульство, разом з Одеським відділенням торгово–промислової палати України, бере участь у підготовці поїздки одеських підприємців на 14–й Міжнародний ярмарок високих технологій у Шеньчжені – один із найзначніших виставкових заходів у Південно–Східній Азії. Щороку в ньому беруть участь понад 50 країн із різних регіонів світу, а кількість відвідувачів перевищує півмільйона чоловік.
Повертаючись до експозиції, варто сказати, що вона дуже точно відобразила одну з основних стратегій розвитку сучасного Китаю – «іти зовні», представляючи себе світу та беручи в нього найкраще. Завдяки роботам китайських фотомайстрів можна побувати на заняттях в університетах Конфуція в США, у вражаючих архітектурою в стилі hi–tech міжнародному торговельному центрі та Державному великому театрі Китаю. У Піднебесній дивовижно дбайливо ставляться до своєї культурної спадщини. На фотографіях відображений процес друкарства рухомими літерами – один із чотирьох основних винаходів стародавнього Китаю, представлені виступи аналогів наших агітбригад у найвіддаленіших куточках країни, вистави невеличких театральних труп, які створюються навіть у маленьких населених пунктах.
Китай, «ідучи зовні», упевнено прийшов і до Одеси. І, судячи зі студентів, які на церемонії відкриття виставки засипали питаннями і довго не відпускали пані У Сяо Ін, зустріло наше місто представників Піднебесної радо та щиро. Тож тепер саме час іти далі разом.
Світлана Комісаренко, «Одеські вісті»
На шляху до рівності
В Одесі підбито проміжні підсумки реалізації операційної програми «Румунія – Україна – Молдова 2007 – 2013», фінансованої за рахунок Євросоюзу.
Загальний обсяг коштів за цією програмою – 126,72 млн євро, з боку національних фондів – 11,4 млн євро. Програма стартувала у 2007 році. Вона покликана сприяти активізації прикордонної співпраці в обраних регіонах за трьома основними пріоритетами: підвищення конкурентоспроможності економіки, поліпшення екологічної ситуації та протидія надзвичайним ситуаціям, кооперація людей. Від України основними регіонами є Одеська та Чернівецька області. Заявки подаються від однієї країни, але повинні зачіпати інтереси двох або трьох держав – учасників програми.
Як відзначили експерти, поки що не вдалося забезпечити рівної участі всіх країн. Справді, на сайті програми серед 61 проекту третього пріоритету, за якими уже укладено контракти на фінансування, представлено всього 5 українських заявок. На частку Румунії припадає 47, а Молдови, відповідно, 9. З усіх вітчизняних заявок 4 – з Чернівецької області, і лише 1 – з нашої. І це при тому, що з Галацом та Тульчею (одними з основних регіонів у програмі від Румунії) наша область співпрацює давно і плідно.
Цікаво, що у Румунії профінансують проект «Біб–ліотеки – відкриті ворота у світ знань» (м. Сучава), орієнтований на розвиток бібліотек Буковини. Це двосторонній проект з Україною. З ініціативи Румунії (м. Галац) у трьох країнах буде реалізовано проект, присвячений вивченню подібностей і відмінностей традиційного костюма у регіоні Нижній Дунай. Щодо єдиної одеської заявки, то йдеться про проведення етнічного фестивалю «Дунайський вінок». Її подала Агенція регіонального розвитку. Проект двосторонній, україно–румунський.
Усього ж на сьогоднішній день підтримку одержали 82 проекти з 421, поданих на першому етапі. І інтерес до програми неухильно зростає. Як наслідок, другий етап став куди більш урожайним: експертам довелося розглядати вже 1063 заявки! Обсяг фінансування проектів, які стануть переможцями на цьому етапі, складе 36 мільйонів євро.
Кілька років роботи програми призвели до висновку про те, що прикордонній співпраці потрібна дієвіша та активніша підтримка столиць, тобто урядів трьох країн. Тільки тоді вдасться забезпечити рівне представництво кожної зі сторін і спрямувати фінансування на розв’язання найважливіших і найзначиміших проблем прикордонних регіонів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |